Skocz do zawartości

[trasy] Lublin i okolice- gdzie jezdzić?


Prymus

Rekomendowane odpowiedzi

(petla 25 wiec leniwi moga wrocic mpk jak ladnie kierowce poprosza:)

 

juz nie trzeba prosic:

 

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 231/2006 Prezydenta Miasta Lublin z dnia 8.06.2006 r. dopuszcza się możliwosc przewozu rowerów pojazdami MPK Lublin za opłatą bagażową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkih bikerów z lubelszczyzny. Zamierzam sie wybrać z Dexterem 6669 w nasępny weekend w okolice kazimerza wąwolnicy, bo słyszałem ze są tam fajne zjazdy , wąwozy itp. Ja mieszkam w Niemcach (ok 13km od lublina od strony jak sie jedzie z Lubartowa) Czy ma ktoś z was jakąś mapke czy zna jakiś link do jakies mapki z zaznaczonymi szlakami jak tam moge dojechać i mniej wiecej ile to km bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Trasa Lublin-kazimierz jest fajna ale trzeba mieć naprawdę bardzo dobrą kondycję żeby pokonać ją szlakiem rowerowym który jest dwa razy dłuższy niż ten sam odcinek pokonany asfaltem.

Ja robię przez 2 miesiące w wakacje ok. 2000 km, a mimo to kiedy wracam z kazim,mierza to w gdzieś w Nałęczowie zjeżdzam na trasę dla samochodów bo po prostu nie mam sił jechac szlakiem.

 

Trasa nad zalew i z powrotem nie jest żadną atrakcją przynajmniej dla mnie. Jedyne co mi się tam podoba to las wzdłuż zalewu.

 

P.S. Może zbierzemy się w jakąś grupę i pojedziemy na współny wyjazd którymś szlakiem rowerowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kiedyś z dexterem i jeszcze z jednym kolega wybraliśmy sie własnie na przejażdżke do kazimierza z tym ze oni są z pliszczyna a ja z niemic więc trochę wiecej km mieliśmy niż by jechać z lbn. Forma wtedy jako taka była i nie było źle ja byłem zadowolony :P Jechaliśmy czerwonym szlakiem spod skansenu. I bardzo fajna trasa jest w okolicach rąblowa, kazimierza, nałączowa, i rąblowa, poniewaz są ekstra podjazdy :) był też taki fajny zjazd przez wąwóz mimo już po przjechaniu ok 100 km pary w nogach nie brakowała na tych podjazdach a tras takich w moich okolchac nie ma więc radocha była :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Lublin-Stalowa Wola, ok. 90km, przez Lasy Janowskie. Drogami gminnymi od zalewu przez Strzyżewice, Zakrzówek-Osadę, Szastarkę, Polichnę, Potok Wielki, wjeżdżmy do lasu między Zaklikowem a Janowem Lubelskim, asfaltem w okolice Gwizdowa, później pozostają ścieżki, wyjeżdżamy w Jastkowicach lub Pysznicy, stąd już tylko rzut beretem do Stalowej. Możemy wsiąść w szynobus do Lublina z ciekawymi wieszakami na rowery lub... nie wyjeżdżać z lasu i pokręcić się po nim a ciekawych miejsc tam nie brakuje. Polecam zaopatrzeć się w szczegółową mapę terenu, bo zgubić się w lesie 30x15 km to nic przyjemnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update do trasy Lublin-Lasy Janowskie-Stalowa Wola, jest 105 km, na mapie wychodziło 90 :).

 

Mam kolejną propozycję:

-Lublin-Zwoleń, ok. 80km (dokładnie nie wiem, bo musiałem jechać przez Puławy, za niski stan wody i prom nie kursował). Trasa jest prosta: Lublin-Motycz-Wojciechów-Niezabitów-prom w Janowcu-Przyłęk-Stefanów-Zwoleń. Ze Zwolenia można wybrać się do Czarnolasu (jakieś 10km). Nie polecam jechać drogą nr 12 (Radom-Puławy), wąska, bez pobocza, dużo TIRów. W sumie trasa łatwa, cały czas drogami gminnymi, o umiarkowanym natężeniu ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

całkiem ciekawe traski. Niektórych bede musiał spróbować. A jeśli o mnie chodzi...ja proponuje Poj. Łęczyńsko-Włodawskie. Jest dużo lasów i jezior takze można sie wykąpać, a do tego teren prawie płaski i można dużo kolometrów nakręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

a czy ktoś się orientuję w okolicach kraśnika?? tam są dobre lasy bo babcia na grzybach była no ale bacia nie powie czy są hardkorowe zjazdy itptp

czy są możliwości np dojazd pkp itd? dobrze by było jak by ktoś dał jakąś gotową trasę typu "jechałem i było za######iście" bo ja sie nie orientuje w ogóle :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
Jakiś czas temu po południowej stronie zalewu pojawiły się oznaczenia szlaku rowerowego, orientuje się ktoś skąd i dokąd prowadzi ten szlak?

Ten szlak prowadzi do Gminy Niedrzwica Duża.

Ten szlak buduje znajomy i oto cytat z jego maila do mnie odnośnie tego szlaku: "Szlak zaczyna się w Lublinie, na moście na Bystrzycy przy ul. Cienistej; dalej ulicami Krężnicką, Pasieczną i Ptasią zmierza na południe.

Oficjalne otwarcie zaplanowano na wiosnę 2009, ale oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by pojeździć nim juz teraz! :-) (będę wdzięczny za każdą uwagę o nim)."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...