Skocz do zawartości

[przerzutki] FD - M571 i RD - M570


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Witam :)

 

Jakies 1.5 roku temu zakupiłem komplet owych przerzutek Deore LX z bodajże 2004 roku. Obie Via Japan.

Przednia down swing. Dość mocna sprezyna. Palcem za dzwignie to ciezko ruszyc zeby palec nie zabolał. pracowała z manetką rowiez LX M571 albo M570 (juz nie pamietam) w kazdym bądź razie rapid fire. bardzo ładnie z nią wspołpracowała choć trosze ze głeboko musiałem wachlować dzwignią aby przerzucić. Zrzucała zawsze pewnie i stanowczo. Pracowała z łańcuchem srama na napedy 8 rzedowe (przy 9) przy odrobinie cierpliwości z łatościa mozna wyregulowac tak aby to działało sprawnie. Przebieg ... hmmm no niwiem nie dawno sie szarpnąłem o licznik ale mysle ze bedzie ponad 2kkm.

Po tym czasie prowadnica nie za wiele starta bo i w sumie z rzatka uzywana 0 (zejro <_< ) luzów. Dlatego wziąłem dowswinga. rozmiar mocowania 31.8.

 

Tylna normalna ze zwykła spręzyną. SGS, Ta pracowała duzo ciezej bo czesto wachluje biegami. Wszystko w nie oryginalne (kołeczka nity itd.) Nie rozbierana bo nie było potrzeby. Równiez pracowała z manetką rapid fire z pod znaku LX. praca precyzyjna. od przełożen 3-9 zadnych problemow z przerzucaniem. z 3na 2 tez nie ALE jezeli jechalem pod spory podjzad lubiała skakac miedzy 2 a 3 :) (kaseta XT M760). Oczywiście kwestia regulacji bo lekkopopusciłem manetke i juz było ok ale podczas zwykłej jazdy było opużnienie zrzucania na nizsze zebatki o ok 0.5s co mnie troszke irytowało. Nie złapała luzow przez ten okres a ciezko pracowała najczesciej od 7-5. Minusem moze być troszke słaba sprezyna wozka.

 

FD - plusy:

mocna sprezyna

nie łapie szybko lozow

bardzo dobrze wspołpracuje z manetkami LX

Niska cena ok 35zł

precyzja wykonania

waga ok 140g.

niespotykany kolor (ten grafitiwo niebieski tylko LX taki miał)

 

Minusem jest anoda podatna na zarysowania.

 

RD - plusy:

niska cena ok 60 (ja tyle płaciłem za nową i to wcale nie był jakiś hit cenowy.)

precyzyjna praca

trwała konstrukcja

niespotykany kolor (ten grafitiwo niebieski tylko LX taki miał)

rodem z Japonii :wallbash:

 

minusy:

Słaba sprezyna wozka

słaba sprezyna pantografu

anoda podatna na zarysowania

waga prawie 300g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...