Skocz do zawartości

[przerzutka przednia] Deore down swing


cybul26

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Posiadam krossa A4 i w niej przerzutkę przednią deore down swing. Już próbowałem parę razy ją regulować, ale nie daje rady. Zawsze coś chodzi nie tak. Pan w serwisie powiedział, że do tej korby i geometrii ramy musi być przerzutka typu top swing. Wtedy podobno da się bez problemu wyregulować tę przerzutkę. Dodam, że posiadam 9-cio rzędową kasetę z tyłu. Czy to w tym może tkwić problem? I jeszcze jedno. Gdy pedałuję, to jak naciskam mocniej prawą nogą, korba tak jakby lekko w prawo się przekrzywia. Chodzi o to, że słychać lekkie chrobotanie łańcucha o przerzutkę, a jak lewą noga mocniej naciskam na pedał, to nić takiego się nie dzieje. Tak jakby korba się wykrzywiała w lewo przy nacisku nogą. Chrobotanie to występuje na największym biegu z tyłu. Gdy łańcuch jest najbliżej zewnętrznej części przerzutki. Są to oczywiście mm różnice, ale przeszkadza to również w poprawnym wyregulowaniu przerzutki. Korbę dokręcałem, ponieważ wcześniej złapała luzy. Myślicie, aby sprzedać tego deore i kupić np. alivio top swing?

 

Pozdrawiam,

Cybul26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "chrobotanie" jest spowodowane małą sztywnością okolicy suportu i zestawu korba + suport. Ten efekt idzie zminimalizować odpowiednim wyregulowaniem przerzutki, ale niekiedy nie jest to takie łatwe. Co do regulacji przerzutki-ja robie tak:

 

-wrzucam łańcuch na najmniejszą tarczę z przodu i największą zębatkę z tyłu

-bez przyczepionej linki ustawiam śrubką wychylenie przerzutki tak żeby wózek był możliwie blisko łańcucha, ale żeby nie tarł

-przyczepiam linke naciągając ją już w tym momencie jak najmocniej

 

Jak to zrobisz dobrze, to potem zostanie Ci tylko chwile pobawić się śrubą baryłkową przy manetce i śrubą maks. wychylenia przerzutki tak żeby Ci łańcuch nie wylatywał "na zewnątrz" korby przy przerzucaniu na 3 blat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak robiłem, ale w praktyce nie jest to takie proste ;/ Gdy ustawiam, ze na najmniejszej z przodu i największej z tylu nie ociera, to nie idzie już ustawić, aby nie ocierało na największej z przodu i najmniejszej z tylu. Tak w kolko. Czytałem już tyle poradników, a dalej nie mogę wyregulować tego typu przerzutki u mnie w rowerze. A skoro w serwisie tego nie zrobią (niby nie da rady), to chyba pozostała mi wymiana tej przerzutki ;/ Nie lubię, jak nie mogę w pełni korzystać z roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Miałem podobny problem. Powody : za szeroki łańcuch np. od napedu 7-8 przy 9, kolejny za waski suport. Przesuwając korbe w prawo zmianie sie geometria łańcucha co pozwala na regulacje. No ale czasami trzeba isc na kompromisy. Jezeli nie uzywasz 1 z przodu czyli młynka to niech se na nim trze. wyreguluj tak aby nie tarło na tych przełozeniach co uzywasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...