Skocz do zawartości

[osprzęt] Ultegra czy Chorus pomóżcie wybrać


ziele477

Rekomendowane odpowiedzi

po przeczytaniu licznych artykułów wybór padł na Chorus-a ale bez kasety ponieważ bębenek na tylnym kole jest w systemie shimano i w związku z tym mam kolejne pytanie odnośnie kasety ultegra czy sram force og 1070 czy może dozbierać trochę kasy i rzucić się na dura-ace bo na tokena już na pewno mnie nie bedzie stać. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak klamkomanetki Centaur 2009 w wersji carbon? Mnie osobiście bardzo kuszą. Cena i waga jak u starego Chorusa, nowy wygląd i ergonomia, tak jak w Recordzie i Super-Recordzie 09, i ciągle jeszcze 10-rzędowe. Nie wiem tylko czy można zrzucać jednym ruchem dźwigni o całą kasetę - trzeba by poczytać.

 

Co do kasety Shimano, to mogą być jakieś problemy z kompatybilnością, nie pamiętam jaka jest różnica między rozstawami koronek u Shimano i Campagnolo. Niemniej powinno dać się to obejść np. jakąś zmianą sposobu mocowania linki - z tym że chyba lepiej mieć przerzutkę tylną Shimano, bo dużo tańsze i mniej carbonu.

 

Mi od pewnego czasu lata po głowie zmiana manetek Shimano na Campagnolo, ale to przerzucanie kciukiem jakoś mi dziwnie wygląda. Nigdy nie miałem w ręce klamek Campy, opieram się tylko na fotkach... Więc jeśli trzymam dłonie na klamkomanetkach na górnym chwycie, to aby zmienić bieg powinieniem zwolnić uchwyt, cofnąć kciuk, podnieść go lekko w górę i nacisnąć dźwignie?

 

A może zupełnie źle kombinuję i zrzuca się nie czubkiem kciuka, jak to może myśleć zupełny dyletant, a boczną częścią owego palucha opartą na dźwigni?

 

Zachowam tradycję, że w tym temacie samemu sie odpowiada na własne pytania ;) A więc wiem już jak zmienia się biegi w klamkomanetkach Campy. Szczegóły tutaj: http://thebike-shop.com/page.cfm?pageID=88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...