Skocz do zawartości

[manetka] Alivio - czy powinien być taki luz?


CrosscR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Niedawo kupiłem nową manetkę Shimano Alivio. Przy zakładaniu nie zwróciłem uwagi czy są jakieś luzy, a ostatnio zauważyłem, że dźwignia ma luż góra-dół. Czy to normalne w takim sprzęcie, czy składać reklamacje?

 

Przy wrzucaniu 1 biegu, dźwignia dosyć ciężko idzie. To ma tak być czy coś źle zmontowałem?

 

alivio.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luz można a nawet trzeba (jeśli jest większy) zmniejszyć odkręcając najpierw śrubokrętem śrubkę widoczną na fotce (od dołu), zdjąć dolną część obudowy i dokręcić nakrętkę na osi obrotu dźwigni, która jest pod nią (radziłbym na klej do gwintów).

Miałem podobny problem w Alivio, jeździłem z luzem z czasem był coraz większy aż gwint na tej osi się "zajechał". Manetka dosłownie rozsypała się na trasie i nie było dla niej ratunku:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
W prawie nowym deore też jest ze 2mm luzu. Z tego Co pamiętam kiedyś w XT (chyba ST-M738) też był luz.

 

 

Ciekawe rzeczy w nowych luz a ja mam stare skatowane LX rapid fire '04 i gramuśka luzu ani na lewej ani na prawej dźwigni. Zalecam sie temu przyjrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...