Skocz do zawartości

[Koła] Jakie koła będą pasowały do mojego MTB


krzeszol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Kilka miesięcy temu skradziono mi koła z nowiutkiego roweru MTB razem z tarczami hamulcowymi i kasetą. Ponieważ rower dostałem w prezencie nie zdążyłem poznać do końca specyfikacji i użytych w nim komponentów. Już sporo czasu męczę się z szukaniem informacji na temat tego co kupić żeby jeździł. Cenowo interesuje mnie kwota do 400pln za komplet (koła, opony, dętki, tarcze, kaseta, śruby), ale mogę nagiąć ją w obie strony. Nie jeżdżę zawodowo, tylko do pracy i do lasu w weekendy. Nie potrzebuję więc profesjonalnego sprzętu. Problem tkwi w tym, że nie wiem od czego zacząć... wiem, że interesują mnie obręcze 26'', z oponami i tarczami sobie poradzę. Kaseta wiem tylko że ma być na 8 biegów. Jeśli ktokolwiek wie co będzie na pewno pasować do poniższej specyfikacji, błagam o pomoc w uzupełnieniu sprzętu, podsyłanie linków.

 

SPECYFIKACJA:

 

# Carrera Vulcan

# Amortyzator przód

# Aluminiowe obręcze

# Hamulec: Mechaniczny dysk

# Rama: rozmiar 20"

# Widelec: Suntour VCT-V2

# Rama: 7005 Series Aluminum

# Hamulec przód: Tektro I.O. Mechanical Disc Brake, 160mm

# Mechanizm przód: Sram 3.0

# Przerzutki/manetki: Sram X4 Trigger

# Headset: Semi-Intergrated - Black

# Piasty: Formula DC-20

# Ilość przerzutek: 24

# Pedały: Wellgo - alloy platform BMX style

# Tylny hamulec: Tektro I.O. Mechanical Disc Brake, 160mm

# Tylny mechanizm: Sram X4

# Obręcze: Strongarm DDM-1

# Stem: Kalloy -Matt Black

# Rozmiar opony: 2.1"

# Opony: Innova

# Rozmiar kół: 26"

 

 

http://www.halfords.com/webapp/wcs/stores/...tegoryId_165499

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepiąłem D-Locka przez koło jak to zazwyczaj robiłem przypinając rower do 'skobla' wmurowanego w ścianę. Rzecz stała się w Oxfordzie [uK]... na parkingu poza drogą, oznaczonym ostrzeżeniami o ciągłym filmowaniu CCTV (ale to niestety były fałszywki - o czym dowiedziałem się dopiero później).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Już dużo rzeczy zacząłem kapować czytając różne tematy na forum. Ale mam jeszcze jedną wątpliwość. W temacie wolnobiegu:

Czy jak kupię koła na piastach MTB Shimano 525 (obręcze Mavic XM 117) i kasetę SRAM PG-850 [11-32] to wszystko co wystarczy aby złożyć te moje nieszczęsne koła? Czytałem coś o tym że niektóre koła posiadają wolnobieg w piaście, a niektóre w kasecie. W wymienionej przeze mnie kasecie wolnobiegu chyba nie ma.... a co do piasty to nie wiem.

Czy ktoś ma 2 minutki aby mnie oświecić, proszę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...