Skocz do zawartości

z Komorowa nad Zegrze....


olecki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od pewnego czasu korci mnie wypad nad zegrze. Wiem że z mojej miejscowości ( Komorów ) jest to całkiem spora odległość. Chciałbym to zaliczyć jednego dnia - wyjazd z samego rana a powrót do domu wieczorem. Kondycyjnie powinienem dać rade ( w tym sezonie prawie 1000km ). I teraz mam kilka pytań.

 

1. Jakimi drogami mniej więcej jechać, na jakie miejscowości się kierować od Komorowa żeby dojechać nad Zalew Zegrzyński ?

2. Czy jest jakaś trasa bokami ? Przez lasy, polne albo mało ruchliwe drogi ?? Bo średnio mi się widzi jechanie tych 70-80km autostradą czy inna szybką drogą...

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdzę z Ursusa i trasa przebiega mniej więcej tak:

Al. Jerozolimskie - Pole Mokotowskie - Zjazd Agrykolą nad Wisłę - Most Gdański - płyty na wale na Wiśle do Modlińskiej - Płochocińska - 1 km Płochocińskiej i zaczyna się drogą nad Kanałem Żerańskim do samego Zegrza

Powrót:

Nieporęt - las do Choszczówki - Modlińska - powrót podobnie lub jak są siły jakieś urozmaicenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej niż przez Warszawę chyba się nie da :)

Od mostu Gdańskiego do Ronda Żaba, potem na północ ulicą Odrowąża, Marywilską do Kanłu Żerańskiego, a tam już czerwonym szlakiem rowerowym, szutrową drogą zupełnie bez samochodów wzdłuż kanału aż do Nieporętu. Na końcu Warszawy trzeba przeciąć kanał mostem na ulicy Kobiałka - szlak i droga szutrowa przechodzą na drugi brzeg.

A jak nie przez Warszawę to chyba baaaardzo na około :D

 

Minister ubiegłeś mnie :P trasa podobna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie przez Warszawę to chyba tylko Pruszków - Ożarów - Łomianki i potem jakoś na Nieporęt o ile mnie pamięć i znajomość mapy nie myli ;] Ale w sumie to średnio mi się widzi takie latanie dookoła :D Dzięki za odp. Będę jeszcze analizował mapę i ogarniał się w temacie, a może uda się tam pojechać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to przejechać jednego dnia to bez problemowo.

Chyba że jazda ekstremum wtedy przez Kampinos do Łomnej (albo do Kazunia) pozniej drogą boczną do Czosnowa, następnie do Nowego Dworu Mazowieckiego, przez Lasy Chotomowskie do Wieliszewa a stąd nad Zegrze już blisko :D Tras jest sporo zalezy tylko jak kondycja i ile czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykładowa trasa:

00aefdd2260df683m.jpg

 

ja polecam osobiście przejechać przez Ożarów do KPN, stamtąd jakimś fajnym ścieżko-szlakiem na Arkuszową(i prosto na most -jest parę km ścieżek rowerowych) lub do Łomianek(w sezonie kursuje prom do Tarchomina.. nie wiem tylko kiedy w tym roku zaczną)... trzeba się bujnąć od Żerania ścieżką rowerową 2km na północ, potem skręcić na wschód(Płochocinska) i znaleźć szlak(niebieski, zielony... dokładnie nie pamiętam) który poprowadzi nas fajną ścieżką wzdłuż kanału do samego Nieporętu(polecam śmignąć zachodnim brzegiem).. zrobiłem taką wycieczkę(patrz mapka) ze 2 lata temu ale myślę że nic złego ze szlakiem się przez ten czas nie stało.

Drugą alternatywą jest jazda asfaltem(dystans taki sam -szosa jest 200m od kanału i naszego szlaku).. też tak zdarzyło mi się jechać - i ta opcja jest lepsza na "nocny powrót"(chociaż brak latarń na sporym odcinku trochę może doskwierać... ale i tak lepsze to niż jazda po ciemku nad kanałem w unoszącej się mgle i parującym chłodzie)

 

Inną, szybszą i ciekawszą trasą jest opcja przez NDM. jedziemy do KPN, jakimś ciekawym szlakiem do Cybulic, skręcamy na Grochale-Leoncin-Kromnów, przejeżdżamy pod autostradą, jedziemy na NowyDwór, za mostem 2 skrzyżowanie większe w prawo(pierwsze za torami), przez miasto w kierunku Góry(w okolicy, nad starorzeczem Narwi zabytek-ciekawostka: ruiny pałacu poniatowskich), prosto na Wieliszew(po drodze będą bunkry, fortyfikacje carskie itd), można zahaczyć o zaporę-elektrownię w Dębe, w Zegrzu też jest parę atrakcji typu fortyfikacje-zabytki... Z Zegrza można wrócić przez Legionowo(powinno stuknąć ok 120km) i w PKP(ale pociągi jeżdżą bezbożnie, nie ma szans na dobre połączenie z Pruszkowem, i tak trzeba się na zachodniej przesiąść np w WKD)... a skoro PKP nam nie sprzyja to zamiast z Zegrza ścinać na Legionowo(teraz mi się przypomniało że i tam w okolicy są zabytki i ciekawe miejsca... np pałac w Jabłonnie) jedziemy prosto na Nieporęt. wracamy do Wawy albo asfaltem, albo wzdłuż kanału szutrówką

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
No, nawet ładnie tam - muszę się w końcu wybrać - wstyd mieszkać w Wawie i jeszcze w Zegrzu nie być... - dobra tam jest droga?

 

 

Generalnie tak. Zleży z którego miejsca Warszawy jesteś. Musisz dojechać do kanału Żerańskiego. Potem z Modlińskiej w prawo w strone Nieporętu w ul. Płochocińską, dalej ok. 1km do pierwszych świateł i na światłach w prawo do ścieżki rowerowej. Podsumowując droga dobra i przyjemna.

 

PS. Jak będziesz jechał daj znać, może też się bujnę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę jechał w niedzielę - raczej z rana - pewnie wystartuje ze skrzyżowania Modlińska/Płochocińska - chyba, że będzie mi się chciało tam rowerem dojeżdżać (ale raczej wątpię).

 

Godzina jeszcze do ustalenia - pewnie pomiędzy 8 a 10

 

Jakby ktoś jeszcze był chętny, to zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...