Skocz do zawartości

[szytki] pare słów o kapciach


KAZUMI

Rekomendowane odpowiedzi

chciałem sie o szytkach wypowiedziec to tematu troche wyżej. sa tanie i swietne. tufo s22 mozna miec za 50zł a w sklepie ok 70zł stosunek ceny do jakości jest pierwsza klasa,

wczoraj kupiłem vittorię rally 28" 23C za niecałe 6 dych. Szukałem szerszej i znalazłem. Przy okazji dziękuję za (pomocne i nie tylko) odpowiedzi. Jak widać, da sie znaleźć również i w granicach Polszy i nie musi byc to od razu ferrari. Po świętach pojazd bedzie jeździł. Pozdrawiam!

 

 

 

Cieszę się że rozweseliłem kolegę, ale to wszystko naprawdę nie jest takie oczywiste, zresztą czytałem gdzieś na jakiejś usa stronie dyskusję na temat zalet i wad typowo torowych oraz ...

Kraiczek. Bez zbędnego gadania o kraju-raju, odwoływania do googla, rozweselania i nie odpowiadania na temat... Szybkość (skrętność), nerwowośc ramy zależy głównie od kąta główki ramy. A ten zmienia się wraz z długością chociażby i geometrią widelca przedniego. Im bardziej pionowa głowka tym większa nerwowośc (sterowność). Kąt górnej rury nie ma tutaj znaczenia. Rowery z duzym opadem górnej rury moga równie dobrze mieć rurę górną poziomą. W mtb poprzez slooping zwieksza się sztywnośc ramy i nieznacznie zmniejsza masę.

Więc skretność, którą zaobserwowałeś jest wynikiem kąta główki i kształtu widelca.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ambrosio crono są cieżkie i nie do konca rozumem ich kultowosć ale zdaje sie są wytrzymale i pewnie sztywne. podobno bardzo dobre obrecze..

 

szytki mają swój katalogowy hi-end w postaci jedwabnych torowych arcydzieł o absurdalnych wagach.

 

na skidach daje rade. nigdy nie skidowałem namiętnie dla samego skidowania ale w ruchu ulicznym skidowalem czasem mocno w wyscigu połączone z zakretami i skakaniem jednoczesnie i nic sie nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Chętnie kupiłbym takie tanie rosyjskie szytki - ma ktos namiary? Obecnie składam ekonomiczne koła szytkowe - całośc powinna się zamknąc w 300zł , na nowych częściach. Obręcze z Allegro po 18 zł szt. 286 i 324 g na 36H , piasty najtańsze Shimano , szprychy też 2mm. W piątek powinny byc już zaplecione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało byc jak najtaniej - dlatego ciężkie piasty i szprychy 2mm.Grube szprychy dałem tez z powodu lekkich obręczy - tak to sobie tłumacze - skoro obręcz superlekka , to aby zachwac sztywnośc koła - szprych musi byc więcej i grubszych. W niedziele byc może pierwsze klejenie szytek do obręczy .Szytki mam Szwalbe Ultremo - choc szukam jakiś tanich ruskich szytek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zadowolony z szytek, ale serwisant od kół dał plame - do takich lekkich obręczy trzeba dawac podkładki pod nyple - a on nie dał.Skutki - kilka nypli zaczęło rozrywac obręcz.Koła do powtórnego zaplecenia... Pilne pytanie: jaki klej mogę uzyc do przyklejenia szytki do obręczy ? Jakiś butapren da rade ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc sporo osób i ja też kleiło butapremem ale to w zasadzie placebo co widać przy odrywaniu. zawsze to lepsze niż nic. no troche przesadziłem, butapren jest uznanym klejem do klejenia szytek i można go używać ale przez sporo osób w tym mnie uznawany jest za placebo i sam musisz zdecydować co myślisz o butaprenie. na pocieszenie powiem Tobie że wcale nie trzeba przyklejać szytek a już szczególnie przedniej co popieram solidnym doświadczeniem. ave

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak kurier pocztowy dał rade - kupiłem ten klej http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=646549538 koła przeplecone -podkładki pod nyple dodane .Ale tego kleju nie polecam - po pierwsze jest biały - jak wikol , po drugie jest mocno klejący - niemal jak kropelka , upackałem tym klejem szytki , obręcze , szprychy ...to była masakra..Wole Continentala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szytki sa za######iste ideowo:) ale ostatnio w ciagu tygodnia 3 razy mi poszly i ostro zwatpilem, raz byly sklejane ale to za duzo zachodu, jutro chce kupic jakis spray do dziur, mam nadzieje ze taki specyfik pomoze, macie jakies doswiadczenia z tym zwiazane, a moze to wina samych szytek mam vittoria competiton, a moze moja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobote brałem udział w maratonie szosowym - na szytkach. Niestety na 120 kilometrze złapałem pane w szytce - a nie byłem przygotowany na to.Efekt - 40 km jazdy na kompletnym flaku , zniszczona szytka , felga cała , średnia spadła z 35 na 29km/h na mecie.Ale i tak lubie szytki - super się jeżdzi na 11 atmosferach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...