Skocz do zawartości

Ankieta rowerowa Trójmiasto


magicplan

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie :)

 

wraz z Koleżanką tworzymy pewien projekt, który jest pracą semestralą z dość ważnego przedmiotu.

Projekt dotyczy opracowania biznes planu utworzenia parkingów rowerowych w Trojmieście.

 

Pomimo, że to nasz debiut w temacie BP chcemy by był on możliwie dobrze opracowany, ale potrzebujemy pomocy w formie odpowiedzi w poniższej ankiecie.

 

Ze względu na lokalizację projektu zwracam się z prośbą do Trójmieszczan - jeśli macie chwilkę czasu, wypełnijcie ankietę.

Zajmie to ok 5 min (10 gdy wolno :o.

 

Ankietę można znależć na: http://www.moje-ankiety.pl/wypelnij/kwestionariusz/2917/

 

Z góry dziękuję Wam za pomoc :)

 

Pozdrawiam,

Natalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ankieta wypełniona ;) Poprosimy o uiszczenie wyników ankiety i biznes planu bo jestem ciekaw co z tego wyjdzie :)

 

Jeśli mogę sobie pozwolić na małe słowo krytyki a propo boxów rowerowych. Moim zdaniem 3miasto a w szczególności Gdańsk w stosunku do ilości dróg rowerowych ma za mało a raczej prawie nie ma w ogóle parkingów. Sam w zeszłym tygoniu zamontowałem drugi na starym mieści parking ale rowerów :P

Tak na dobry początek lepiej stawać po prostu parkingi typu odwrócone U i dla luksusu zrobić zadaszenie. Wydaje mi się że boksy mimo tego ze są fajne, przyjazne itp... nie będą się cieszyć dużą popularnością ze względu na opłaty. Ludzie wsiadają na rowery bo zdrowo, szybko i głównie dla tego że tanio. Opłaty za boxy nie przyciągną tłumów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serdecznie dziękuję za pomoc ;)

każda krytyka dobra o ile konstruktywna, za nią rownież dziękuję :)

 

publikacja - na tym etapie nie moge niczego zapewnić.

 

co do 'oszalamiającej' ilości ścieżek-a no kiepsko. nie ma ścieżek, nie ma parkingów, nie ma inicjatyw (KAZUMI - chwalebny wyjątek)

ale bazujemy na planach związanych z wykorzystaniem funduszu UE na lata 2007-2013. wyglądają nieźle. tak wiem plany planami a życie swoją ścieżką :)

 

opłata nie jest za boks a za to co otrzymujemy z niego korzystając - bezpieczeństwo.

gdyby na tym aspekcie zrobić fajny marketing z zakresu promocji to kto wie... do tego różne akcje towarzyszące. ano mamy nad czym myśleć.

 

póki co 86% jest za boksami. optymistyczne :) tak, wiem - nie znaczy to jeszcze, że miałyby one powoedzenie, ale daje pewien wgląd z sytuacje, czy poznanie zdania mieszkańców TM. faktem jest, że boks sam się nie obroni i, jak pisze KAZUMI, nie przyciągnie tłumów. Ale to już nasz problem...

 

będze dobrze i tego się trzymam :P

 

fajnego wieczora!

Natalia

 

PS sporo tez zależy od targetu, do którego skierujemy główne akcje promo... ok kończe te rozmyslania, bo zaczynam płynąć z falą bezładu...

PS 2. nawet nie wiecie jaką mam frajde z tego planowania biznesu (mój debiut z BP). niesamowite!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje wprowadzić inne opłaty, na przykład na 15/30/45minut + do tego fajnie jakby można było wykupić "miesięczny" na parkowanie roweru codziennie na kilka godzin(na czas nauki w uczelni/szkole)

 

'kwadransowe' opłaty - pomyślimy

miesięczny - rozumiem, że wówczas miałaby być jakaś zniżka przy jego wykupie? wygoda na tym nie zyskuje, ale kieszeń zapewne, co mogłoby być dodatkowym motywatorem do korzystania z boksów... zacna sugestia.

hmm, jeśli system poboru oplat z kart chipowych daje mozliwość takiego zróżnicowania-pomyslimy i o tym...

 

dziekuje za sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypełniłem. W pytaniu o wartość roweru zaznaczyłem "do 300 zł", bo tyle jest wart mój rower do dojazdów po mieście. Do śmigania mam inny, ale w ankiecie chodzi przecież o dojazdy miejskie, więc podałem wartość tego, którym dojeżdżam tu i ówdzie i go potem zostawiam. Swoją drogą, płatne parkingi (zakładając ich pełne bezpieczeństwo) nie skłoniłyby mnie raczej do przerzucenia się na jeżdżenie tym lepszym rowerem, chyba że kosztowałyby jakieś grosze... Taniość roweru jako środka komunikacji miejskiej jest jednak ważnym aspektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magicplan mam troszkę doświadczenia w biznes planach i analizach swot i Wasze podejście do tematu że najpierw ankieta potem działania jest dobry. Jak byście potrzebowały pomocy służę radą i pomysłami :icon_mrgreen:

 

Na ilość dróg rowerowych w Gdańsku nie ma co narzekać bo jesteśmy pierwsi w Polsce pod względem ilości i jakości. Mimo tych około 90-130km dróg rowerowych jest masa miejsc gdzie ich nie ma i trzeba kombinować (wiem z autopsji). Plany miasta Gdańsk odnośnie budowy ddr na najbliższe 4 lata są ambitne i zobaczymy co z tego wyjdzie. Ja dopiero zaczynam poznawać tajniki budowy dróg od strony urzędowo projektowej. Rozmowy nie są łatwe ale dzięki obowiązującym standardom nie jest tragicznie.

 

Działajcie dziewczyny bo każda inicjatywa pro rowerowa jest chwalebna a parkingów brak :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magicplan mam troszkę doświadczenia w biznes planach i analizach swot i Wasze podejście do tematu że najpierw ankieta potem działania jest dobry. Jak byście potrzebowały pomocy służę radą i pomysłami :)

 

Na ilość dróg rowerowych w Gdańsku nie ma co narzekać bo jesteśmy pierwsi w Polsce pod względem ilości i jakości. Mimo tych około 90-130km dróg rowerowych jest masa miejsc gdzie ich nie ma i trzeba kombinować (wiem z autopsji). Plany miasta Gdańsk odnośnie budowy ddr na najbliższe 4 lata są ambitne i zobaczymy co z tego wyjdzie. Ja dopiero zaczynam poznawać tajniki budowy dróg od strony urzędowo projektowej. Rozmowy nie są łatwe ale dzięki obowiązującym standardom nie jest tragicznie.

 

Działajcie dziewczyny bo każda inicjatywa pro rowerowa jest chwalebna a parkingów brak :)B)

 

 

dzieki za dobre słowo!

 

co do propozycji pomocy. zapamiętana :D

 

plany na ścieżki robią wrażenie, trzymamy kciuki za realizację, bo 'rowerowanie' to piekna sprawa. co prawda ja wolę leśne bezdroża, ale w mieście o to trudno, wiec każdy km ścieżki jest cenny.

 

na dzień dzisiejszy opierając się na wynikach ankiety, paru forach i rozmowach wśród znajomych - jest zainteresowanie, ale poczekamy na zakończenie ankiety (ok. niedzieli), wstępny projekt boksu już też w realizacji-da to nam wiedzę co można, jak można, jak nie można i sporo innych rzeczy...

 

jeszcze mamy zagadkę skąd finansowanie?? ale to na potem, najpierw zorientujemy się w kosztach i możliwościach finansowania, a potem coś dobierzemy (kredytów sie boimy :) )

 

no i cały czas działamy dalej.

sama jestem ciekawa co z tego będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ankieta wypełniona.

Mam nadzieje, że wyniki zostaną udostępnione?

 

Pozdrawiam

Drucik

 

Dziękuję :)

mamy już 80% zamierzonej wielkości próby.

 

myślimy o udostepnieniu wyników, ale dopiero po opracowaniu planu...

a wtedy podeślę tu do nich link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...