Skocz do zawartości

[amor przód] Rock Shox Duke Race


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Używałem go w rowerze do xc od 2003 do 2008 roku. Wtedy dopiero wchodził na rynek a koszt sięgał 2450zł. Rewelacyjny amortyzator made in USA, wyborna kultura pracy-wybiera wszystko co jest możliwe od malutkich po duże nierówności. Bardzo sztywny bocznie, blokada zawsze działała wybornie a powietrze trzymał cały czas, stan goleni jak na 5 letnie używanie bez specjalnego oszczędzania (serwisowany właściwie raz w roku albo raz na 2 lata ;) ) jest bardzo dobry- nie widać żadnych wytartych elementów i przebarwień. Bardzo ładny wygląd zewnętrzny z srebrną koroną kształtem przypominającą tą z SIDa. Waga 1800g. Obecnie wymaga jedynie wymiany uszczelek na nowe co chyba nie dziwi po 5 latach. Dla mnie kultowy amortyzator. Obecnie jestem świeżym użytkownikiem SID Team 07. Kupiłem go ze względu na niską wagę 1410g - zyskałem całe 400g co daje się odczuć na podjazdach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podpisuję się pod tym. Ja używam go dopiero od roku więc nie jestem w stanie ocenić jego bezawaryjności , chociaż ciśnienie ustawiłem raz po zakupie, do tej pory nie zmieniłem (wydawalo mi się po przerwie zimowej że jednak troche z niego uszło, ale jak stanąłem na wagę wszystko się wyjaśniło, poprostu przytyłem troszkę :P ale ciśnienia nei zmieniłem bo styl jazdy mi się troche rozflaczył i bardziej miękki amortyzator jest akurat na miejscu w tej sytuacji). Co do wybierania małych nierówności, trzeba niestety przyznać że nowe wynalazki z dwiema komorami lepiej w tym przypadku sobie radzą, nie mówiąc o amortyzatorach sprężynowych. Tłumienie działa wybornie i zakres regulacji również jest wyborny i to bardzo :D blokady użyłem kilka razy po zakupie i do tej pory nie tykam więc się wypowiedzieć nie mogę.

 

Dokładajac do tego rewelacyjny wygląd (wytłoczone napisy zamiast naklejek, czego nie ma chyba żaden inny współczesny amortyzator) i pancerność, wychodzi świetny amortyzator dla ludzi nie oszczędzających sprzętu i nie wymagających wybierania liści. Jeśli gdzieś się znajdzie jeszcze nowy na allegro, czy w innym miejscu, moim zdaniem warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie chciałem zakładać nowego tematu wiec piszę tutaj: posiadam RS Duke Sl i chciałbym mu zrobić przegląd w zimę i chciałbym się zapytać na co mam zwrócić uwagę przy pracy - bawiłem się dużo moim Judy SL i znam go na wylot ale jeszcze nie rozbierałem amorka powietrznego i wolę się najpierw zapytać niż później płakać Z góry dzięki za podpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...