Skocz do zawartości

[rama] XC upgrade ramy do 1000zł + wymiana napędu


Placek

Rekomendowane odpowiedzi

to, co zrobil cube, tj przegiecie - nie zmienili w ogole geometrii i wpakowali 2cm wyzsze amory...innymi slowy jesli te rame, to proponuje z amorem 80-85mm

 

co do rozmiaru, to wg mnie musisz szukac dlugiej 21". albo jak sie nie boisz o spojenie/nie jezdzisz po bardzo wymagajacym terenie, to 22"

 

swoja droga przy najblizszym rozwazaniu zakupu nowego roweru pomysl moze o 29"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy całym szacunku dla rometa , jakoś nie mogę przełknąć tej ramy. Pozostańmy może przy "zagramanicznymch"..

Sorry , ale ciasny masz umysł ... a te twoje "zagramaniczne" sprowadza się do - Chińskie/Tajwańskie - czyli to samo co Romet ... :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to, co zrobil cube, tj przegiecie - nie zmienili w ogole geometrii i wpakowali 2cm wyzsze amory...innymi slowy jesli te rame, to proponuje z amorem 80-85mm

 

co do rozmiaru, to wg mnie musisz szukac dlugiej 21". albo jak sie nie boisz o spojenie/nie jezdzisz po bardzo wymagajacym terenie, to 22"

 

Amor jest i będzie 100

W kwestii meridy - czytałem ze dośc mocno zaniża rozmiarówkę i waham się czy 20 czy 22 -choć 22 wydaję się już kloc na kogoś kto ma 200cm wzrostu..

Do tego zostaje kelly's Hacker ale trochę mało przychylne opinie na jego temat a ja lekki nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii meridy - czytałem ze dośc mocno zaniża rozmiarówkę i waham się czy 20 czy 22 -choć 22 wydaję się już kloc na kogoś kto ma 200cm wzrostu..

Akurat stosuje dosyć podobną do Cube, i jeśli Merida 22" jest klocem to Cube też ...

Kellys - po moich doświadczenich nie mam zamiaru więcej kupować ramy tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat był to model Beast - źle złożony zawias przy korbie (konieczna interwencja zaprzyjaźnionego warsztatu mechanicznego), łożyska pracujące tylko częściowo, odpryskujący lakier po mocniejszym dokręceniu śrub.

Poprostu - Słowacka lipa spawana w Chinach, w czym to jest lepsze niż Romet nie mam pojęcia.

Nie jestem przekonany, czy potrzebujesz akurat ramy z carbonowym tyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko o napęd

Wyjaśnijcie i proszę spece jakie są różnice pomiędzy klamko manetkami

 

ST-M961 – grupa XTR – 350zł

ST-760 – poprzednia grupa XT – 260zł

ST-M770 – obecne XT – 350zł

 

Które byście radzili wybrać biorąc pod uwagę podane koszty i ich funkcjonalność – waga zbliżona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hacker poskłądany

 

do tego Klamkomanetki XT

Na tyle Shadow XT

 

Śmiga aż miło.

 

Teraz wymieniam koła.

 

Mam opcję zakupu używanych Maviców Crossmax za 1000zł - przebieg pewnie jakieś 7000km w dobrym stanie

Albo kupno nowych Crossride UB na allegro ~650zł

 

Co byście poradzili przy mojej wadze 82kg i wadze roweru ok 11kg - jazda - las, korzenie 50%, polne drogi i wyboje 50%

 

Pozdrawiam

Placek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...