Skocz do zawartości

Mniejszościowy KLUB użytkowników GT !


bikergonia

Rekomendowane odpowiedzi

Drodze GT'owcy,

szukam ramy GT Avalanache, ale mam problem z doborem rozmiaru L czy XL (mam 193cm wzrostu). Czy ktoś Was mógłby podać mi rzeczywiste zmierzone rozmiary ram L i XL? Chodzi o rurę podsiodłową od środka suportu do końca rury, wysokość "kominka" i długość górnej rury środek-środek, ale mierzone "po rurze".

Z góry dzięki za pomoc.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem GT Avalanche 2.0 rocznik 2006 w rozmiarze L i była dla mnie nieco za mała a mam 185 cm wzrostu. Mogę ją dziś do południa zmierzyć bo leży w garażu. Z jakiego rocznika ramę szukasz/będziesz mieć? Zmierzę swoją i porównam z obecnym rocznikiem. BTW, obecnie w rozmiarze XL długość górnej rury (mierzona horyzontalnie) wynosi 617 mm, nie wiem czy to nie będzie dla Ciebie zbyt mało... Dla porównania Zaskar w rozmiarze XL ma prawie 634 mm. A może Zaskar 29'er? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem GT Avalanche 2.0 rocznik 2006 w rozmiarze L i była dla mnie nieco za mała a mam 185 cm wzrostu. Mogę ją dziś do południa zmierzyć bo leży w garażu. Z jakiego rocznika ramę szukasz/będziesz mieć? Zmierzę swoją i porównam z obecnym rocznikiem. BTW, obecnie w rozmiarze XL długość górnej rury (mierzona horyzontalnie) wynosi 617 mm, nie wiem czy to nie będzie dla Ciebie zbyt mało... Dla porównania Zaskar w rozmiarze XL ma prawie 634 mm. A może Zaskar 29'er? :icon_mrgreen:

 

Teraz jeżdżę na ramię o długości górnej rury około 580mm z mostkiem 120mm i ta długość jest raczej odpowiednia.Więcej wątpliwości mam z długością rury podsiodłowej. Teraz mam (do końca kominka) 565mm i sztyca wystaje około 18cm.

Jeśli mi się uda znaleźć to najnowszą. Będę wdzięczny za pomiary, rozjaśni mi to sytuację. :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomiar. w porównaniu z nowymi modelami różnice są symboliczne.

wychodzi na to, że rama L będzie raczej za mała bo sztyca wystawała by z ramy na około 24-25cm co przy mojej, niestety nie małej, wadze może się źle skończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się przyda - to tabelka ze strony Wiggle (z zeszłego roku - w tym roku już chyba tego nie dają), dotyczy Lawinki 1.0 '07.

gtav107.th.jpg

 

Jak porównywałem z moją M-ką 2.0 z tego samego rocznika to się zgadzało. Łatwiej to porównywać, niż tabele ze stron GT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie ale jak długie masz nogi? Mi się wydaje, że przez moje (długość ~81 cm) potrzebuję tak wielkich ram. Wg danych z katalogu rowerowego bB powinienem ujeżdżać ramę 18-18,5" ;)

od krocza do podlogi ~90cm, czyli wg wzory noga*0,57 wychodzi, że rama 21"

 

benek:

dzięki na pewno się przyda do rozważań:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A bo stara bida :P Wykosztowalem sie na amora i reszte dupereli i w sumie doszedlem do momentu, kiedy juz nie mam co zmieniac :) To znaczy jak dorosne :P to kupie sobie lepsiejsze kolka :) Dzis Zaskarek dostal solidna porcje myjki i smarowanko i w weekend zabiera Avalancha z wlascicielka nad jeziorko :D

 

Aha, i byc moze Avalanche doczeka sie istotnej zmiany ale o tym za czas jakis :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce zostały takie jakie były - Avid Juicy Carbon. Nowe tarcze kupiłem bo potrzebowałem z mocowaniem na centerlock. Szerokość pająka w tarczach XTR nie sprawia problemu, problem jest w tym, że jest on wysoki i wadzi o "łapki" klocków. Obecnie z Zaskara jestem bardziej niż zadowolony, wreszcie doszedłem do momentu w którym będę wymieniał tylko te komponenty, które się zużyją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...