Skocz do zawartości

Mniejszościowy KLUB użytkowników GT !


bikergonia

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zeszłej zimy złapałem poślizg to wypiąłem się leżąc na asfalcie. Piękna gleba o 90o była...

W błocie i śniegu są szanse by się wypiąć ale na oblodzonym asfalcie już nie jest tak pięknie.

A ten patrol to powinien dostać solidny opr. Nie po to są, aby nabijali kilometry. Ale cóż, są ludzie i są taborety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem troche na temat tego timberline, jest to rocznik 1993, wtedy timberline to byl rower mtb z ciagotami to atb :) Zrobiony z tange cr-mo. Wideł chyba zwykla stal. Osprzet shimano altus a10, kaseta 7rzedowa, korba altus o niespotykanym dzis rozstawie 46/36/26. Mostek ma wewnetrzne prowadzenia pancerza :icon_mrgreen: stery klasyczne na 1 i 1/8 cala. Hample canti altus. Kolor rain forest green :D kiedys to wiedzieli, jak nazwac kolor :) Kaseta rozstaw 12-28 czyli atb bardziej niz mtb. Obrecze araya i podstawowe piasty shimano. Jak jest napisane w katalogu GT z 1993 : "just choose the path and let your Timberline lead the way" :D Zobaczymy jak przyjdzie, ciesze sie jak dziecko ze bede miec znow w czym pogrzebac, bo zaskar (z czego jestem w sumie zadowolony) sie nie psuje i nie ma co przy nim robic oprocz smarowania lancucha. Tesknie troche za babraniem sie w smarze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajny rowerek Ci się trafił :)

Miałem kiedyś zimowy o podobnych parametrach ale na osprzęcie LX więc nie będziesz zawiedziony korzystając z niego.

Korba chyba miała identyczny zakres przełożeń, na kasecie najmniejsza koronka miała bodajże 13z.

Nie wyczuwałem różnicy między tym LXem a XT z zintegrowaną osią :D

Niestety rowerek musiałem sprzedać bo nie mogłem trzymać dwóch (a teraz po przeprowadzce nawet jednego). Może kiedyś wyrwę coś podobnego bo na zimę jest to sprzęt idealny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedl dzis moj złomek :) ktos, kto sie na rowerach nie zna powiedzialby ze szmelc i na zlom... ale ja widze potencjal :D taaaaaaaaaki duzy :P generalnie wszedzie jest poobcierany, sama rdza, manetka rozleciala sie troche, sparciale opony, linki i pancerze zerdzawily sie w jednosc, korba jest przykrecona jakas dziwna sruba... troche pracy mnie czeka ale bez pracy nie ma kolaczy :D wynik bedzie cacy

 

Zapieczona jest sztyca :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walilem mlotkiem w sztyce juz dwa dni i ani drgnie o milimetr. Wymyslilem wiec nastepujacy przepis:

 

Skladniki:

- sloik coca coli

- puszka wd40

- banka oleju silnikowego

- strzykawka

 

Przepis:

 

Rame odwracamy do gory nogami. Odkrecamy srubki na rurze podsiodlowej sluzace do mocowania bidonu. Strzykawka aplikujemy cole do rury podsiodlowej, nastepnie zalewamy wszystko wd-40 az zacznie wyciekac gora, nastepnie dolewamy na maxa oleju silnikowego. Wstrzasamy , nie mieszamy :) Zostawiamy na 3 dni, by smaki sie przegryzly, po czym konsumujemy ze smakiem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używka - od dłuższego czasu polowałem na jakieś alu na Allegro w dobrej cenie - a ta była super (150pln jakoś). Karakoram na trenażer w zimie a w lecie na wypady turystyczne, natomiast na tym Outpoście mam zamiar przejechać 5 lokalnych XC i jeden maraton dłuższy - zobaczymy co z tego będzie :) Zaskara mam przesuniętego w budżecie dopiero na 2012, chyba, żeby się rama jakaś trafiła.. to wtedy biorę w ciemno :)

 

A w chwili obecnej Karakoram prezentuje się tak:

 

New religion: GT Karakoram + TacX Imagic + projektor

 

A tak to wygląda "od kuchni"

 

(zdjęcia robione telefonem - sorry za jakość)

 

Siodełko wybitnie trenażerowe ;) Inaczej tyłek daje w... tyłek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 dni rama miala w sobie moja magiczna mieszanke a sztyca nie ruszyla sie ani na milimetr... Prosba, grozba ani mlotkiem. Chyba zaspawalo sie na amen. Sprobuje jutro dac do serwisu gdzie maja wielkie imadlo ale zastanawiam sie czy by nie uciac sztycy (pytanie jaka jest jej srednica), naciac flexem ten kawalek, gdzie powinna byc nacieta rama i kupic sztyce o mniejszej srednicy (pytanie wlasnie czy sie zmiesci jakas) i tak to zalatwic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh... przewiercilem sztyce na wylot, probowalem ja obkrecac lomem i rezultat jest taki, ze sie sztyca ukrecila. Nici z posiadania GT Timberline... Ale juz jest nowy projekt :D Kupilem rame GT Avalanche z 92 :D:D dokrece do niego osprzet z timberline'a , troche oryginalnego z avalanche'a jaki dostane w gratisie do ramy i bedzie rower jak ta lala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!To mój pierwszy post tutaj!Kiedyś posiadałem Gt Timberline jeszcze na stalowej ramie i miło to wspominam.Więc naszła mnie chętka by odświeżyć starą znajomość i zakupić Gt ale w lepszym wydaniu.Mam dylemat bo mam do wyboru dwie opcje: albo Avalanche Expert z 2009 na fajnej stalowego koloru ramie i osprzęcie slx/xt, amor tora sl lub Zaskar Elite też z 2009 na czarnej ramie ale osprzęt deore,slx i też tora jako amor.Oba rowerki są nowe ze sklepu i mają praktycznie tą samą cenę.Co byście wybrali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe :) Przyszla dzis rama, ma kilka gratisow i duzo fajnych niespotykanych dzis rzeczy. Np wewnetrzne prowadzenie linki gorna rura pozioma do tylnego hampla, ktory jest U-brakiem :) Stery sa klasyczne na 1 i 1/8 cala, przez co trudno znalezc jakis pasujacy mostek. Haki w przednim widelcu sa poziome i pozwalaja na regulacje wzdluzna punktu mocowania kola, a co za tym idzie zmiane geometrii roweru. Sama rama wyglada porzadnie, ma ladne malowanie, naklejki pod lakierem bezbarwnym. Czekaja mnie zakupy, musze kupic sztyce i zacisk... mostek wezme od timberline, no i moze jak ktos mi da w prezencie przednie kolo to bylbym zachwycony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesciowo poskladany :) brak mi tylko sztycy (chyba jest 26,8 bo 27,2 wchodzi ale tylko na pare cm), linek i pancerzy, chwytaka petelki tylnego hamulca to mam nadzieje ze dostane gdzies jeszcze w jakims sklepie z prlu :P , chwytow, detki jednej brak. Musze zalozyc siodelko, ktore mam w szafie, lancuch ktory mam w piwnicy, pedaly odkrecic od zaskara no i mozna smigac :) troche deprymuje mnie fakt, ze kierownica trzyma sie w mostku na jednej srubie a suport ma os dluzsza niz powinna byc ale czego sie nie robi w zimowce :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zapaleńców marki, w tym momencie poszukuję akurat ramy GT Avalanche, temat napisałem w dziale Kupie, ale sądzę, że jeśli tutaj podam link to nic się nie stanie, a moje szanse wzrosną na kupno ramy w normalnej cenie.

A może nawet znajdzie się tutaj użytkownik mojego starego, niebieskiego Arrowhead'a, którego sprzedałem dobre 2 lata temu :)

 

http://www.forumrowerowe.org/topic/83016-kupie-rame-gt-avalanche-rozm-ms/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...