Skocz do zawartości

pytanie o szosowcow


sztywnyjakszosowka

Rekomendowane odpowiedzi

trochę dziurawo na szosówkę w okolicach Kazimierza stąd taki mały odzew...ale chłopaki z Mostostalu trenują ..a jakże.... :) dziś np. minęłam kogoś z grupy seniorskiej... jak zamontuję kólka nowe w swoim potworze z cienką oponą to może będzie kiedyś okazja się przejechać ...serdecznie zapraszamy bo jest i tutaj gdzie pojeżdzić ;) póki co zostaje to co jest...czyli MTB...w zimie dobrze się sprawuje...a jeśli szukasz szosowców to w Lublinie chyba ich nie brakuje??!!...widać to po wypowiedziach na FR..wystarczy poszukać..już się KermitOZ zgłasza :P pozdro..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

looo cos sie dzieje , jak milo. Ladybird nie bede komentowac asfaltu w naszym regionie :002: . przy w miare suchej pogodzie proponuje ustawke na ul nałęczowskiej , przy Hanesco master bar godz 10 00 . dobre miejsce wg mnie na wypady do Kazika , Bełżyc i tam dalej , albo Snopków Staroscin Michow np . oczekuje kontrpropozycji .POZDRO .

 

Ladybird masz klamoty do tych kolek czy szukasz czegos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

póki co zaczynam się rozglądać...oddam najpierw do przeglądu to co jest...koła są do centrowania a sama nie potrafie tego robić....teraz fajnie sucho na drogach to lepiej by się śmigało...

jeden z forumowiczów przesłał mi info o swoim sprzęcie po przeróbkach...wyszlo nowe MTB a ze starego dobrego scotta scale została tylko rama....wyglada zachęcająco...a już czas i mojego zacząć przerabiać...

komplet kółek dokupię czy tak czy nie...póki co na szosówkę braknie kasy a i moja waga nie jest zadowalająca...szkoda roweru :)

jeśli masz jakieś propozycje odnośnie kół to czekam na info....

a ustawki to niestety ja nie mieszkam w Lublinie...jak ktoś będzie w okolicach Puław ..Kazimierza czy Nałęczowa to spokojnie można pośmigać wspólnie...

Damian000 na pewno masz rację ... ja się waham z kupnem szosowego bo jak widzę te dziury to już mi szkoda nadgarstków :) ale może w przyszlym roku...kto wie :P...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coś Ty!!!!.ja chcę żyć :) bez przesadyzmu....przeczytaj powyżej...napisalam że mijałam zawodnika Mostostalu...ale nie w sensie że wyprzedzałam na biku tylko jechalam autem :P poza tym nie mam szosówki...a co do kół to już sobie przeglądam forum...ale tylko same opony i opony :) ...w grę wchodzą nowe...no nic...poszperam..poprzegladam...na szosowym masz racje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian000 na pewno masz rację ... ja się waham z kupnem szosowego bo jak widzę te dziury to już mi szkoda nadgarstków :) ale może w przyszlym roku...kto wie :D...

Ja jeździłem jakiś czas góralem na 1,5" slikach (Kenda Kwest) i wydaje mi sie ze szosówka mimo tego, że ma mniejszy profil opony to zasprawą większego koła lepiej tłumi nierówności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne pytanie , jest ktoś chętny na niedziele ? Tempo zimowe

 

Damian jestem innego zdania . Opona wieksza np jak w trekingu lepiej tłumi , nie mówiąc już o ćarbonowych obręczach

 

oraz inne ciśnienie , inna bajka

 

Tak zgadzam sie z tobą, ale ja nie porównywałem kół trekingowych do szosowych, gdzie obręcz jest taka sama, tylko koła MTB do szosowych. W moim odzczuciu wszelkie pękniecia w asfalcie lepiej pokomuje się na 700c niż na 26" kołach ze slikami. Oczywiście jeśli założymy sobie opony terenowe to komfort będzie wyższy ale co z tego jak siła z jaką będziemy musieli napędzać rower w porównaniu do opon szosowych będzie conajmniej zniechęcająca. Zresztą możemy sie kiedyś ustawić na wspólną jazdę i sam ocenisz co jest bardziej komfortowe. :)

 

Ladybird możesz spróbować też złożyć sobie koła na jakichś obręczach trekingowych, tylko wcześniej musiałabyś na próbę przełożyć koła z jakiegoś trekinga czy crossa żeby sprawdzić czy aby nigdzie nie obciera, ja kiedyś się zamieniłem tak z kumplem bo ten znowu chciał do crossa założyć 26" koła i wszystko było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Planuję niedługo kupno nowej szosówki - prawdopodobnie Meridy R800 - i mam pytanie czy ktoś z was posiada taki rower (najlepiej model 880 z tego roku, ale mogą też być wyższe modele - od 901 do 905 z ubiegłego, bo mają podobną geometrię) w rozmiarze M? Chcę się przymierzyć czy będzie pasował.

 

Jeśli posiadasz taki rower to proszę o kontakt. Wiadomo, sprawa jest ważna ;D

 

pOZ:Drower

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...