Skocz do zawartości

[damper] X-Fusion O2 PV


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie X-Fusion O2 PV damper powietrzny konstrukcja z 2004 roku (wymontowany z haro shift r5). Jest to tłumik bez regulacji, tłumienie kompresji i odbicia ustawione fabrycznie, PV power valve ze strony producenta wynika że to platforma, napompowałem go 135 psi, a zamontowałem w rockriderze 6.3. Powiem tak: po przesiadce ze sprężynowego Apro Tough Shocka FDR, ten X-Fusion to poezja choć mniej czuły na małe nierówności (np. tarki na asfalcie czy centymetrowe dziury) i nieposiadający regulacji tłumienia, na szybszych zjazdach pokazuje swój potencjał. Rower z nim stał się bardziej przewidywalny i stateczny, na tough shocku miałem wrażenie że tylne koło jedzie swoim nikomu nieznanym torem (myślałem że to wina wiodkości wahacza) a jednak winien był FDR który mimo regulacji tłumienia na szybkich trasach spisywał sie o wiele gorzej, a i na równej drodze X-Fusion ma przewagę nad FDRem, a mianowicie nie dopuszcza do takiego bujania jak FDR.

Podsumowując: FDR-sprężynowy może i bardziej komfortowy przy turystycznych prędkościach , ale przy większej prędkości nieradzący sobie zbyt dobrze, X-Fusion natomiast proporcjonalnie odwrotnie, przy niewielkich prędkościach mniej czuły przy większych zaś ujawnia swoje moce trzymając tylne koło na wodzy.

I tyle by było, jak założę Foxa float r to zestawie go z X-Fusionem, ale to pewnie za parę ładnych miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie float (takze r) nie bedzie powalajaco lepszy od fusiona.

kiedys kupilem floata r. byl to moj pierwszy fox wiec nakrecilem sie przed zakupem ze teraz to bedzie "orgazm na dwoch kolach" :P. niestety jego najwiekszą zaletą byla niska w stosunku do sprezynowki waga. :) jesli chodzi o foxy, rock shoxy czy inne to co do jakosci dzialania nie widze miedzy nimi jakis drastycznych roznic pozwalajacych powiedziec ze fox to cacy a ktorys tam to be. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to że nie warto teraz inwestować w FOXa, w sumie to dobrze bo godzinę po kupnie X-fusiona miałem propozycję kupna floata za 350zł a za fusiona zapłaciłem 250 więc trochę żałowałem, ale skoro mówisz że nie ma wielkiej różnicy to może i lepiej że 100wa się ostała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

z tego co wiem to nie ma dystrybutora ani oficjalnego serwisu w Polsce.

kiedyś dystrybutorem był duncon.

 

jedyne co chyba można zrobić to zapukać do serwisu w Krakowie do speca o pseudonimie Kali - on zajmuje sie amortyzacją wszelkiej maści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...