Skocz do zawartości

[Widelec] Pomoc w przykręceniu


Anitor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Może to zabrzmi głupio ale mam zamiar kupić Widelec RNS, tylko nie wiem jak go przykręcić? Zwyczajnie na gwiazdkę? Kolega mówił, że się nie da. Powiedział także, że da się za pomocą "HEDLOKA"... I czy jak np wyciągnę tego hedloka to nadal będzie trzymał?

 

Proszę o pomoc:

-Jak przykręcić

-Czy da się na gwiazdkę

-Co to hedlok(jakie ma działanie)

-Czy jak go wyciągnę wszystko będzie trzymać

 

Pozdrawiam.

 

 

(Jeśli to zły dział proszę o przeniesienie, zależy mi na odpowiedziach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu po wiekszosci to jednak mtb'owcy...wiec nam w glowie gwiazdki :D Jednak z tego co pamietam headlock to hmm taka zabawka. Od dolu i od gory masz 2 kapselki i dlugasny pret w srodku...tak to skrecasz w calosci by sciskalo (kiedys widzialem w sklepie, chyba to ale glowy nie daje).

Na pozostale pytania niestety nie umiem odpowiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz dokładniej bo niewiele można z tego się domyślić. Stery masz już nabite w ramie? Rurę sterową amorka masz z gwintem czy bez? Ja nie masz nabitych sterów to można się samemu bawić młotkiem i deską ale wymaga to jednak wprawy, choć mi się udało za pierwszym razem wszystko dobrze zrobić. Jak nie jesteś zbytnio techniczny to lepiej udaj się do serwisu. headlock - to chyba chodzi o przyrząd do wbijania sterów? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum bikeaction był taki temat poruszony. Sporo osób twierdziło, że z RNS'ów gwiazdki się wysuwają (ponoć kwestia matriału twardszego niz w typowej rurze sterowej, po którym gwiazdka ślizga się). Na zdjęciu na stronie NS-bikes RNS jest przedstawiony z gwintowaną wewnątrz rurą sterową, bezpośrednio w która wkręca się specjalny "kapsel".

Alternatywą wydaje się być wspomniany headlock, czyli system zaciskajacy stery, ale opierający się na dole widelca i nie wymagający wbijania niczego do wnętrza sterówki.

 

Np. taki: http://www.jensonusa.com/store/imgWrapper.....jpg&type=3

http://allegro.pl/item476049095_nowy_korek...ozwiazanie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...