Skocz do zawartości

[rower] giant yukon fx 3


gdy

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec widząc ładną pogode postanowiłem zacząć konserwe przed nowym sezonem , czyli rozkręcić złoma na drobne części ;] , i tak w damperze z najduje sie imbus w dolnej części zaślepiony gumką , ta śruba wygląda jak jakiś zawór ponieważ na środku śruby jest otwót , ale do czego służy to nie powiem bo sam nie wiem , nie mam impusa akurat żeby go odkręcić , jakiś nietypowy imbus , może calowy ( z tym byłoby gorzej ;]) .

 

część dalsza up grajdu : kierownica wymieniona , na : NS bad mama o szerokości 71cm , klatka piersiowa będzie miała więcej na powietrze:D , nie wiem jak inni posiadacze yukonów ale zawsze mi sie wydawało że ta kiera jest zawąska.

 

, Co myślicie o komplecie piasty przód ns roller na 20mm , z amortyzatorem Marzocchi junior t 2003 lub 2004 , lub drop off III 2006 ?;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ramy naprawde nie mam zamiaru jeszcze na ten sezon zmieniać , może jest to spowodowane brakiem funduszy , lub tym , że podoba mi sie ta rama ;] (znaczy praca) , nowy damper i tak musze kupić , bo ten już sie zaczyna rozlatywać (brak tłumienia wstecznego) , nad heblami płynnymi ;] też myślałem ale zostawie sobie je na koniec , aż tak przy kasie nie jeste, ;p , chce tylko żeby rower był sprawny w 100% i żeby komfortowo sie na nim jeździło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

U mnie nic sie nie utwardza , po przygodzie z serwisem za 1 razem podziękowałem, serwisuje sam .

A wracając do dampera i widelca , napisałem do gianta poland i otrzymałem typową odpowiedz że zalecany przez producenta jest skok 100mm , zmana wpłynie na geometie i pogorszenie sie w prowadzeniu , ale czego mogłem oczekiwać za odpowiedzi od gianta , w przygotowaniu jest widelec o skoku 150 , znaczy tak sobie zakładam , jak ten patent przetestuje dam znać , a z damperem nie jestem pewien czy da sie wpakować coś większego patrząc na wahacz.

 

pozdrawiam

Może wyżej ten wahacz zamontować wywiercić nowy otwór w ramie i gotowe ;) /tylko tego nie rób w domu/

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano jak szaleć to szaleć B) albo sie urwie albo nie ;].

 

A tak bardziej na powarznie , to pojeżdże tydz na juniorze , poten tydz na drop off-ie , a potem będe mógł komentować :laugh: nie przetestujesz nie dowiesz sie , taka jest zasada.

Edytowane przez xyz99999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany Boskie :-P On Ci to wytrzymuje??Sam mam identycznego Yukona,ale pierwszy raz widze fote z takiej akcji na nim.Niezle.Chce zmienic również amor na troche wiekszy,ale max 120,130mm.Nawet tu sie lekko obawiam o wytrzymałośc ramy,a raczej samej główki,ale po tym co tu widze(a nie mam zamiaru robic takich rzeczy:)) to ogarnie:-)

 

Witam.Postanowiłem zarejstrować sie na tym forum,dlatego ,ze mam dylemat związany własnie z ramką Yukon Fx 3,a w zasadzie z zmianą amortyzatora w niej.Podepne sie więc tu z pytaniem jesli można:-)Czy Waszym zdaniem coś pokroju marzocchi dirt jumper 3 lub 2 na oś 9mm,skok 120mm(są i 140mm) z rocznika 2007-2008 bedzie odpowiednie do tej ramki??Zdecydowałem sie rozstać z seryjnym RS Dart-em 2,a mam okazje rozliczyc go w cenie- i brac tego marzocchi wyżej,najprawdopodobniej.Tylko nie wiem ,czy bedzie do tej ramki odpowiedni.Chyba przy ostrzejszej jezdzie enduro-xc ,bez skoków nic nie powinno sie stać głowce ramy-bo o to chodzi głównie.Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem ramy Yukon'a FX 3, reszta spec: Mavicy 729 ex dsc, piast xforce, avid bb5, korba standardowa z yukona, kaseta shimano deore, amor wczesniej dart III teraz RS REBA 2010, opony Tioga Dh, kiera taskforce dh, mostek dartmoora nie pamietam nazwy krótki 50 albo 70mm nie pamietam dokladnie;)

Na rowerku zrobiłem już ponad 6tys km więc mogę co nieco napisać :) Około 1tys w górach :)

Może zaczne od moich ostatnich spostrzeżeń po zmianie amortyzatora na REBE :) Różnica przeogromna !!!! NIebo a ziemia, bardzo płynna praca, dużo lżejszy :)

PS. Koledze nade mną nie radzę wstawiać Pike'a bo to nie rama do FR a nawet nie do AM żeby ładować taki pancerny amorek z dużym skokiem:) Ja obecnie posiadam 100mm, jeździłem również na 120mm i uważam ze 120 to max na tą ramę.

Ale wracając do tematu samego roweru :) Najłatwiej będzie jak wymienie plusy i minusy ;)

PLUSY:

- fajna praca zawieszenia wraz z damperem Gianta zaskakująco dobrym ;)

- dobra geometria do jazdy lekko terenowej nawet pokusiłbym się o stwierdzenie enduro

- całkiem nieźle spisuje się na podjazdach

- dobre prowadzenie przy zjazdach

MINUSY:

- brak blokady skoku dampera / kiepski amor w stock'u

- brak tłumienia w damperze jak ostro go dobijesz do odbije ze zdwojoną siłą co strasznie mnie denerwuję przy zjazdach ( już nie raz sobie obiłem jajka wielkanocne ;) )

- dziwne prowadzenie linek od przerzutek pod ramą, łatwo o coś zawadzić ;)

 

Moim zdaniem rowerek fajny, nie narzekam bardzo dobrze spisuje się w XC chociaż rama dość ciężka :) W górach też dawał radę na niejednym zjeździe ;) W prawdzie Dh ani FR maszyny to z niego się nie zrobi ale jak na ten przedział cenowy daje mu 7+/10 :)

Edytowane przez XTRbiker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest właśnie to , że jak przy każdym innym rowerze bikerzy indywidualnie traktuja swoje maszyny i dostosowuja je pod swoje wymagania. ale ok , to jest to co tygrysy lubia najbardziej. jeden lubi jak znaczki a inny jak mu nogi śmierdzą . wg mnie rama ma jakiś tam potencjał do dalszej rozbudowy . mimo to ja osobiscie jestem rozczarowany zarówno pracą przedniego jak i tylniego amortyzatora (przedni raz reklamowałem , tylniego nie zdąrzyłem bo mi gwarancja wygasła). pomimo tego oba w chwili obecnej nadaja sie na smietnik pomimo przejechania zaledwie 4,500 km . i nie wyrówna tego fakt , że rower jest "budżetowy". firma taka jak G , moim zdaniem powinna lepiej dbać o klienta . nie wiem jak to sie odbywa w innych krajach europejskich , czy też jest olewka maksymalna czy Francuzów czy inne nacje traktuje sie lepiej niż el Polakko, ale cos tu jest nie teges .teraz mam dylemat czy pompować siano w nowa amortyzacje czy przesiąść sie an rodzimą produkcje e.g. level a6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też swojego wrzucę http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/1af0da020ca127a9.html już po upgrade.Padło na Rs Tora Solo Air.Przy okazji dziękuję za wszystkie porady.Jezdzi sie niezle,nie narzekam.Niestety jestem dość cięzki po zimie(98kg :-/)i amor musi być niezle nabity(190psi).Ale mimo tego wybiera całkiem dobrze.Czuć drobne nierówności,może lisci nie wybiera,ale jest ok.Najważniejsze,ze udało się zejść z wagi i to sporo,ta tora coś koło 1960g,a dart 2-2447g!Poza tym rower o wiele pewniej się prowadzi.Amor jest sztywny,golenie 32 mm robią swoje.Gdzieś czytałem opinie o słabo odczuwalnym tłumieniu i tak jest.Nie wybija co prawda,ale wstaje dość szybko,nie bardzo szybko.Ale to zależy od oleju.Gęstszy powinien załatwić sprawę,chociaż nie przeszkadza mi tak jak jest teraz.Ogólnie za cene jaką zapłaciłem(750zł)nie jest zły. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to możesz jeszczce zbić na odblaskach z kół i usunięciu tego komina na rurze sterowej. dodatkowo tanim kosztem mozna na mostku zbić 100 gram (np wymiana na truvativ team - 140 gram , na allegro uzywane chodza po ok 50 pln)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.Witaj.Dzięki za podpowiedzi.Rzeczywiście,tak jest,ze czuje się każde 100g zrzucone.Ten kominek,jesli nie potrzebny-to go wytentego:).Drzażni mnie też ta korba.Przyłożę się do czegoś w rodzaju slx.No i hamulce w następnej kolejności.Chociaż z tych hayesów jestem zadowolony.Mają niezłą siłę hamowania.Pozdrawiam i dobrego smigania.Ps.Teraz ja sam muszę schudnąć,ale mam motywację przynajmniej.Tora pracuje lepiej przy 140-160psi, ale przy hamowaniu itp.chowa się sporo.Zostaje z 1-1.5 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nowy sezon w swoim yukonie wprowadziłem kilka modyfikacji. Nowości sa nastepujace:RS reba, Korba Truvativ Firex, Kaseta Sram PG-850 , łańcuch SRAM PC870, klamki Avid FR-5. Efekty (po około 1500 przejechanych kilometrach) przyznam przerosły znacznie moje oczekiwania.... w nastepnej kolejności planuje wymiane tylniej przerzutki. Tu naszły mnie watpliwośći Deore czy może Sram X9?? jaka jest wasza opinia? miał ktos styczność X9?

Fotki roweru wkrótce wrzuce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mojemu FX3 właśnie strzeliło 5000 km przebiegu. w sumie nie miał lekko: zima , błoto, kurz czyli wszystko to czym można skrzywdzić rower. i go skrzywdziło. do wymiany cała amortyzacja, tak na początek. w późniejszym terminie pewnie hamulce ale na razie bedą musiały dać rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...