Skocz do zawartości

Canyon


Xanagaz

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to było porównanie na podstawie jazdy w terenie, czy po prostu ruszałeś rurkami i sprawdzałeś które bardziej się gną?:icon_mrgreen: Marketingowe VCLS Canyona to podobno większa sztywność boczna i więcej komfortu, coś jak w ramach karbonowych. Może i coś w tym jest, bo wg tego testu nie ma prawie żadnej różnicy w sztywności, komforcie pomiędzy ramą aluminiową i karbonową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Translator pomoże:)

 

Test który podlinkowałem nie był zbyt wymagającym sprawdzianem dla tych ram, ale jeśli testujący nie widzą zbyt wielkiej różnicy pomiędzy sztywnością tych ram, to jest to dobra rekomendacja, bo karbonowy Grand Canyon należy do najsztywniejszych ram w swojej klasie - przynajmniej wg. kolegów z MTBR.

 

Też jeszcze nie jeździłem na mojej ramie. Sprzęt jest w fazie składania. Wrzucę foto w najbliższym czasie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ramę w rozmiarze 20.5" - sztyca 30.9mm. Nie mam pojęcia jak mniejszy przekrój rury podsiodłowej wpłynie na sztywność i komfort. Teoretycznie powinno się to równoważyć - mniejszy przekrój, ale krótsza rura podsiodłowa vs. dłuższa rura, ale większy przekrój.

 

 

Relację z pomykania na mojej ramie zdam w styczniu. Będę miał porównanie do innych ram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał doczynienia z nerve xc 2011? Konkretnie ten model: http://www.canyon.com/_en/mountainbikes/bike.html?b=2074. Cenowo naprawdę ciekawa propozycja, ciekaw jestem zawieszenia... O ile się nie myle tu są 4 zawiasy + horst link?

 

Będzie ciężko kogoś wyłapać z modelem 2011, zwłaszcza, że dopiero niedawno się pojawiły. Z zawieszeniem jest tak jak piszesz. Wracając modelu 2011, udziwnienie górnej rury budzi we mnie mieszane uczucia :)

Zastanów się dwa razy czy Nerve XC, to jest to, ja po kilka razy dziennie żałuję, że nie wziąłem Nerve AM ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Potrzebuję pomocy :>

Kupuję koło pod Foxa QR15, ale nie wiem jaki wybrać kolor piasty do mojego lowelka :)

W grę wchodzi właściwie tylko black, gunsmoke, blue. Recona wymieniłem na Foxa, także niebieskie i czerwone pokrętła, ale czerwona piasta odpada :)

PRO%202%20HUBS.JPG

 

Jak sądzicie?

Najbardziej to mi leży niebieska, ale mojej kobiecie się nie podoba ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gunsmoke!

 

pozdro

 

Kolorystycznie ta właśnie mi się najbardziej podoba, ale czy będzie pasować? Obręcz na 99% - ZTR Flow z czerwonymi naklejkami, które najprawdopodobniej trzeba będzie usunąć ;

Czyli co... Czarna obręcz, nyple, szprychy i piasta gunsmoke? :)

img_0430.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Fox będzie się prezentował tak:

fox-2011-talas-vanilla-f-series-forks01.jpg

 

To właściwie Gunsomke jak i niebieska będą się prezentowały bardzo dobrze. :-)

 

 

n4k5, może zastąp czerwone takimi:

Ztr_Olympic_03.jpg

 

IMHO będą bardzo dobrze się prezentowały z bielą/czernią Fox'a i jego niebieskimi akcentami.

 

 

 

 

 

P.S.

Mój Canyon już praktycznie zakończony, zamawiam jeszcze śruby, zacisk pod siodłowy i może kierownicę jak się trafi jakaś okazja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...