Skocz do zawartości

Canyon


Xanagaz

Rekomendowane odpowiedzi

Bez przesady, przecież to również zależy w NAJWIĘKSZYM stopniu od pary w nogach i wytrzymałości.

Nie jestem wymiataczem, a mój Nerve XC ważący 13.5kg nie przysparza mi problemów.

Waga roweru + człowiek to dosyć indywidualna sprawa.

 

Jak ważyłem mojego Nerve AM to tyle ważył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje, ja tez mam dostac paczke cw22, takze zobaczymy kto dostanie pierwszy albo czy ich nie zamienia ;)

 

glupie pytanie, czy ta pompka do amorow napompuje tez kola? wlasnie sie zorientowalem, ze z calego zaplecza rowerowego zostaly mi przetarte rekawiczki z liceum :D ale pasuja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dobra, rowerek dotarl. niezle bydle :thumbsup:

 

i od razu pytanko. jestem na etapie kolek. zalozylem je, wszystko git. tylko jak nimi krece (rowerek jest do gory nogami na siodelku i kierownicy), to przy pelnym obrocie przez ulamek sekundy slychac szzzzzz tak jakby klocek tarl o tarcze. w obu kolach tak jest. cos przeoczylem? to kwestia regulacji hamulcow (elixiry 7)? czy jakis powazniejszy problem i do serwisu? jak wszystko zawiedzie, przeczytam instrukcje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki. zrobi sie jutro. jeszcze musze amortyzatory rozgryzc i wlasciwie sprzecik gotowy (gotowa?) na pierwsza podroz.

 

jak jest z przegladem/gwarancja? czy musze gdzies zrobic pieczatke na dzien dobry? jezeli tak, jak znalezc serwisy, ktore sie tym zajma? i mimo wszystko chcialbym, zeby jednak ktos z serwisu rzucil okiem, czy nie zlozylem czegos zupelnie bez sensu ;)

 

foty z telefonu w trakcie skladania. zrobie lepsze jak znajde bloto ;)

 

na ostatnim zalaczniku fota z przodu. nie widze chyba opcji, zeby linki puscic inaczej bez rozkrecania klamek elixirow, ale wyglada to troche chaotycznie i nie wiem czy jest dobrze. prawy hamulec idzie przed przerzutkami, a lewy miedzy przerzutkami a rama, wiec obie linki od shimano sa jakby pomiedzy hamulcowymi. tak bedzie ok?

post-152705-0-88419000-1337811995_thumb.jpg

post-152705-0-74284400-1337812000_thumb.jpg

post-152705-0-05945600-1337839290_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, u mnie sie otwieraja. a moge jakos wstawic obrazki bezposrednio do posta jako grafike a nie zalaczniki?

 

co do przesylki, wyslali 18.5 rano, dostalem 23.5 rano.

 

dobra, poradzilem sobie z tarciem hamulcow zdejmujac jeszcze raz kolo i rozpychajac troche klocki ta plastikowa podkladka zabezpieczajaca przed zakleszczeniem w transporcie. jak tylko zrobie jazde probna podziele sie wrazeniami. chyba, ze odpadnie mi kolo, bo cos zle skrecilem :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jezdzilem jeszcze, ale po pracy moze uda mi sie zrobic probna rundke przynajmniej.

 

kartonu nie otwieralem przy gosciu, wizualnie byl ok, troche pokopany i porysowany, widac, ze nikt sie nie patyczkuje przy przeladunku, ale w srodku wszystko dobrze zapakowane i zabezpieczone. zreszta nawet gdyby sie okazalo, ze w kartonie jest tylko 10 kg trocin, albo rower kompletnie zmasakrowany, to i tak gosc z ups czy innego kuriera przesylki by nie wzial z powrotem ze soba, tylko trzeba u nich oficjalna reklamacje zlozyc i czekac 24h az zabiora, takze bierz od razu pudlo (jest wieksze niz by sie wydawalo. mialem wrazenie ze gosc czeka z pianinem;)) i skladaj. kiedy strive bedzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli przesyłka będzie szła tyle co Tobie to najprawdopodobniej we wtorek powinien rower dojść. Dzisiaj dostałem maila że wysłali w dniu dzisiejszym i już się nie mogę doczekać :D

 

Karton Canyona widziałem na żywo u kumpla jak kupił model Torque, faktycznie jest gigantyczny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz po probnej jezdzie. jest konkretnie :teehee:

 

- na pewno siodelko do wymiany. moj tylek nie rozumie sie z wloskimi projektantami najwyrazniej, ale dam im jeszcze szanse i sprobuje innego ustawienia.

- biale raczki kierownicy, nie dosc, ze sie kreca, to jeszcze moje czarne rekawice pokryly je od razu jakims syfem. powaznie rozmyslam o np. takim ergonie, o ile to niezbyt duza profanacja dla gietej kierownicy. jezdzi ktos?

 

i to chyba jedyne 2 minusy jakie znalazlem do tej pory. na plus:

 

+ foxy daja rade. na wertepach rower plywa, a na plaskim nie buja (chyba, ze stanie sie na pedaly, wtedy jest jak na okrecie w sztormie, ale od czego propedal). poza tym kamienie, galezie, koleiny po prostu nikna pod kolami. przod mialem troche za twardy (100 psi), bo ring doszedl ledwo do polowy i czulem wibracje w nadgarstkach przy lepszych dolach, takze sprobuje zejsc troche w dol z cisnieniem. tyl idealnie (160 psi), ring spadl do 80% dampera.

+pozycja na tej ramie wlasnie taka o jaka mi chodzilo, pomiedzy turystyczna a sportowa, ale bez nadmiernego wychylenia. bardzo neutralnie. na pewno pole do manewrow w polepszeniu pozycji.

+rowerek jest cichutki, nic nie brzeczy, stuka, tylko szum opon (ktore co prawda przy wiekszych predkosciach na asfalcie wyja jak maly czolg, ale taki halas to nie problem)

+manetki slx sa ok. mile zaskoczenie. szybko, plynnie, po prostu dzialaja. nie dotykalem sie do przerzutek ustawionych z pudelka, a wchodzi praktycznie kazda kombinacja bez dzwiekow i problemow.

+hamulce elixiry 7, z poczatku bylo troche problemow z ich ustawieniem, bo tarly, ale jak juz sie udalo, podczas jazdy wszystko super. cicho, szybko, zatrzymanie praktycznie natychmiastowe, plus dobra modulacja sily na klamkach. na pewno bedzie jeszcze lepiej po dotarciu.

+korba xt. naciskam mocniej na pedaly i rower od razu dostaje kopa z fajnym mikroskopijnym bujnieciem. naprawde bardzo zwawy, mimo ze rama to naprawde kawal rury. wyglada znacznie masywniej niz na zdjeciach z katalogu.

+12.1 kg z zalozonymi pedalami.

 

to tyle na szybko. ogolnie banan na twarzy. jutro przystapie do walki z demonicznym siodelkiem i zmiekcze przedni amorek. :thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukaniex, dzieki za info. w ciemno raczej nie kupie, bo nie mam pojecia jaki rozmiar na moja lape, ale chcialbym podjechac i zobaczyc na zywo. podobno ergony maja w sklepach bikeman i ramasport. jak bede wiedzial jaka wielkosc, moge zamowic przez net gdzie bedzie najtaniej. patrzyles na sklepy zagranica czy to sie nadal oplaca przy kiepskim kursie zlotowki? na razie jestem na etepie zamawiania z kumplem butt fendera i bendera fendera i kupna jakiegos spd, tylko budzetu brak wiec spd chyba poczeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@malisz, ja dla przykładu mam dłoń pomiędzy S a M czyli 8.5, w rękawicach Specialized to L, i według tego:

small_large_en.gif

 

Powinienem mieć mały dylemat. ;)

Jednak S jest zdecydowanie lepszy ponieważ nie jest taki obszerny, no i rogi są nieco krótsze.

Jeżeli chcesz kupować w PL to taniej niż u dystrybutora nie znajdziesz, co do cen zagranicznych, jeśli sam będę miał kupować to raczej daruję sobie te 5 zł oszczędności. :-)

 

Jeżeli zastanawiasz się nad wersją GS2 to nie polecam opcji węglowego rogu, droższe o 170 zł a waga niemal ta sama dla rozmiaru S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...