Skocz do zawartości

Canyon


Xanagaz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam coś z hamulcem - w przeglądzie okazało się, że nie jest zapowietrzony, może coś z klamką a może z układem. W każdym razie zaczęło by się bulenie. Wychodzi na to, że mam jeszcze 10 dni (!) gwarancji. Napisałem do Canyona, odpowiadają na 1 z 5 maili. Powiedzieli, żebym przesłał brake'a, ale nie liczył na zbyt wiele. Jak na taki sprzęt to customer suport mnie rozczarował.

 

Pamiętacie, jaką formatkę miał Canyon customer number? Podałem im wszystkie numery - ramę, bikea z tej kartczeki Montage Servive Certifikat, ale skasowałem maila z Orderem. Może VA XXXXXXX (VA + 7 cyfr)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Pozwólcie, że dołączę do waszego grona i zaprezentuje mojego Canyon'a Nerve AM 140mm.

Posiadam go od października 2011r. Sprawuje się jak dotąd świetnie i jeszcze się na nim nie zawiodłem! :-)

Napiszcie co sądzicie!

 

GARAŻ:

http://www.forumrowe...ge__tab__images

 

I kilka zdjęć z ostatniej wyprawy z Canyon'em:

https://picasaweb.go...icaOrOwaZimowo#

 

image_url-145210-1330330087.jpgimage_url-145210-1330984239.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

I tak szczerze powiedziawszy to zwinąłeś mi rower :P\

 

Przecież nikt CI nie broni kupić tego samego :P

Też na takiego bym się skusił, te koła są extra! Oglądałem je już, ale 3tys. za koła to dla mnie przesada :P

Z całym rowerem to jeszcze, ale osobno... szkoda że takie drogie...

 

http://gp1.pinkbike.org/p5pb7864968/p5pb7864968.jpg

 

Fajnie zrobiony koleś dał kilka części do anodowania, też o tym myślałem, żeby zrobić sobie mojego Canyona w tonacji biało- jakiejś tam, a że Fox posiada wstawki niebieskie to myślałem czy by nie zrobić kilka "detali" na niebiesko. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie kółka bardzo fajne, ale wolałbym jednak kółka od Industry 9 :)

@maroko777, zamówiłeś już? :)

 

edit: ten Covert bardzo fajny, od dłuższego czasu obserwuje jego transformacje :) kable jednak wolałbym ( i nie tylko ja :P ) czarne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam też nowe wieści odnośnie mojego Nerve XC ;-)

 

Talas w porównaniu do Recona bez MC spisywał się lepiej, ale euforia również po jakimś czasie minęła.

Fox sprzedany, Manitou Minute 140mm oś 20mm, zamontowany!

smile.gif

Hamulce AJ3 zmienione, na XT '12 na tarczach RT76.

Ubijaki zmienione na Wellgo B143!

smile.gif

Korba wypiaskowana i polakierowana. Foty wkrótce

smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemaluj go na jakiś męski kolor :):P

A tak serio to nie wiem, w sumie nie zmieniam czegoś by mi kolorystycznie pasowało, chyba, że już jestem zmuszony do zakupu to wtedy myślę nad kolorem.

Planujesz coś wymieniać bo musisz, czy po prostu masz za dużo $ ? :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemaluj go na jakiś męski kolor :):P

A tak serio to nie wiem, w sumie nie zmieniam czegoś by mi kolorystycznie pasowało, chyba, że już jestem zmuszony do zakupu to wtedy myślę nad kolorem.

Planujesz coś wymieniać bo musisz, czy po prostu masz za dużo $ ? :))

 

Szczerze to ani nie muszę nic zmieniać- oprócz mostków no i za niedługo: kaseta, łańcuch, blaty w korbie. Ale trzeba mieć jakiś cel w życiu :P

Jeśli chodzi o "męski kolor" to nie problem w Czechach ramy anodują za jakieś 250zł... więc w sumie...choć szczerze mówiąc mam słabość do białego :P wcześniej miałem Hardtail'a- Poison Zyankalli i też był biały.

A czarny jest taki "pospolity". :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 1. to wiem- przypadek.

Ramę kupiłem używaną, więc i tak jest bez gwarancji- także spoko.

No jeszcze sam nie wiem czy coś kombinować, czy zostawić jak jest.... tak sobie tylko rozmyślam nad ewentualną zmianą.

Ale nie mam żadnego pomysłu. No i wiem, że koszty takiej zabawy są dość spore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... już tak mnie ciągnie w góry od końca marca, nawet jak widać na fotach byłem, ale sporo śniegu nas zastało na miejscu i wyprawa do lekkich nie należała, chociaż po wszystkim i tak uśmiechy na twarzach były.

 

Problem polega na tym, że nie mam roweru przy sobie, mieszkam gdzie indziej i studiuje gdzie indziej, nadrabiam jazdę weekendami, choć to i tak nie wiele.

 

CHCE JUŻ W GÓRRRYYYYYYYYYYYYY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

czesc canyonierzy ;) w watku obok http://www.forumrowerowe.org/topic/111391-6-7-tys-uniwersalny-fs/ szukam rekreacyjnego fulla na sciezki i jakies wypady w gory, na razie sklaniam sie chyba najbardziej ku giantowi trance x, ale poza rozwazanymi tam rowerumi wpadlem ostatnio na strone canyona i recenzje wygladaja bardzo zachecajaco, a osprzet/ceny - w porownaniu z giantem, wrecz swietnie.

 

wpadl mi w oko nerve xc 7.0, tylko szczerze boje sie kupic troche w ciemno. mam kilka szybkich pytan, moze ktos moglby mi pomoc.

 

1. jest ktos z wawy lub okolic, kto za piwko dalby mi 'pomacac' swojego xc '12 przez 5 min?

 

2. pomierzylem sie z instrukcjami na ich stronie, rama wyszla 16.5" S. to chyba jakis blad? mam 182cm/92-93kg, u wszystkich innych producentow wpadam w L, czy ramy canyona sa az tak rozne? czy ktos ma gabaryty podobne do mnie i moglby sie wypowiedziec?

 

3. jak wyglada procedura zamowienia? wybieram, przelewam kase, ok. ile czeka sie na rower? i czy jest w miare zlozony/gotowy do jazdy, czy czeka mnie zabawa w macgyvera i 1000 czesci?

 

4. jak wyglada sprawa eksploatacji/serwisu/gwarancji? wszystko robi sie przez niemcy? tzn. kazda naprawa/przeglad to koniecznosc wysylania roweru na zachod? czy jakies serwisy w pl zajmuja sie canyonami w ogole, takze zeby mozna bylo rower tu na miejscu serwisowac i robic przeglady? chcialbym takze, zeby ktos, kto sie na tym zna, pomogl mi w ustawieniu wszystkiego na poczatku, zawieszenia, pozycji, itd. z czasem na pewno sam cos pozmieniam/dopasuje, ale na dzien dobry jednak chcialbym, zeby pomogl w tym jakis serwis.

 

5. czy z tej serii gorali xc/mr/am, xc to dobry wybor kiedy priorytetem jest uniwersalnosc i fun? wydaje mi sie, ze tak, ale moze cos zle odczytuje?

 

chwilowo to chyba tyle watpliwosci ;) z gory dzieki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad2. Jaką masz długość nogi? Powinieneś mieć M, ewentualnie L w skrajnym przypadku - długa noga.

Ad3. Procedura została opisana na wcześniejszych stronach - nic się nie zmieniło.

Ad4. Gwarancja 6 lat. W każdym serwisie zrobisz przegląd. Będziesz miał rower to pomożemy.

Ad5. Wszystko zależy od tego jak/co jeździsz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...