Skocz do zawartości

Canyon


Xanagaz

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, ze wlasciciele Canyonow zaopatrywali sie w rowery/ramy bezposrednio w de.

Jakie macie doswiadczenia z tym rodzajem internetowego biznesu?

Doswiadczyl juz ktos reklamacji, jak ten proces przebiega u nich?

 

Ludziska spoza europy strasznie narzekali, teraz przestali bo Canyon zaprzestal sprzedazy w us, australii i prawdopodobnie w wielu innych zakatkach swiata.

 

To chyba jedyna negatywna rzecz jaka byla adresowana do tej marki.

 

Co do samych konstrukcji (studiowalem tylko ramy szosowe) same superlatywy.

Rama Ultimate cf slx evo wychodzi lepiej niz cervelo r3 (ktora notabene mialem kupic), jest pozycjonowana tak samo jak np. storck Fascenario 0.7, wg Tour, a ta rama to mistrzostwo swiata pod kazdym wzgledem, imo.

 

Jedyna rzecza, tzn. sa dwie, ktore powstrzymuja mnie od piania zachwytow nad ta rama to: jak moim zdaniem szukanie dziury w calym, glowka ramy 1,1/4"/1.5" zamiast standardowego rozwiazania 1,1/8"/1.5", co sprowadza sie do bardzo ograniczonego wyboru mostkow, ritchey (kiedys powiedzialem sobie, ze w moich rowerach ta marka nie zagosci i jak do tej pory nie mialem z tym problemow, taki mostek jest w zestawie z rama :voodoo: i syntace f119, w rozmiarze 110mm ten pierwszy wazy 125g ten drugi 139, ugrrrr)

Druga rzecza jest brak suportu bb30 lub jemu pokrewnych.

Z drugiej strony mowia ze te ramy w suporcie sa tak sztywne, ze nie potrzebuje OS suportow, niemniej...hmmm

 

Dobra koncze ta przydlugawa historie... :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się tak luźno zastanawiam, czy niemiecka prasa jest obiektywna podczas testowania Canyonów, bo te ramy w ich testach zawsze wypadają co najmniej bdb;)

Zazwyczaj tak jest, ale przecież Cube też jest niemiecki, a zazwyczaj wypada nieco słabiej, poza tym w zasadzie brak jest testów innych krajów w których są rowery Canyona, ale ten który podałem jest właśnie hiszpański :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znalazłem ciekawe porównanie Luxa i Nerve XC w którym mniejszy efekt bujania przy pedałowaniu (tak zrozumiałem anti-squat) jest o dziwo w modelu Nerve niż w Luxie, Lux wypada też gorzej przy hamowaniu , ma natomiast mniej odczuwalny efekt kopania http://linkagedesign.blogspot.com/2011/04/canyon-lux-vs-nerve-mr.html

 

miałem Nerve RC (mniejszy skok jak XC), mam LUX MR i mam takie podobne subiektywne odczucia co w tym teście :) Mimo wszystko Lux i tak się lepiej zbiera ;) ze względu na wagę.

 

Dodatkowo tamten Nerve, to była to ładna anoda, która po sezonie wyglądała praktycznie jak nówka. Byłem w szoku :) Albo fart albo nie wiem, dotrwała bez obić. W Luxie jest lakier i niestety wizualnie po sezonie wygląda o wiele gorzej. Teraz przejedzie drugi sezon i zobaczymy co z nim będzie. Mam wyraźne rysy/pęknięcia na rurze (pęknięcie lakieru - oby) ale podobno z takim czymś już można reklamować, więc nie omieszkam wykorzystać okazji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem Nerve RC (mniejszy skok jak XC), mam LUX MR i mam takie podobne subiektywne odczucia co w tym teście :) Mimo wszystko Lux i tak się lepiej zbiera ;) ze względu na wagę.

 

Dodatkowo tamten Nerve, to była to ładna anoda, która po sezonie wyglądała praktycznie jak nówka. Byłem w szoku :) Albo fart albo nie wiem, dotrwała bez obić. W Luxie jest lakier i niestety wizualnie po sezonie wygląda o wiele gorzej. Teraz przejedzie drugi sezon i zobaczymy co z nim będzie. Mam wyraźne rysy/pęknięcia na rurze (pęknięcie lakieru - oby) ale podobno z takim czymś już można reklamować, więc nie omieszkam wykorzystać okazji.

 

Pozdrawiam

Niedawno stałem się posiadaczem LUXa i muszę powiedzieć, że maszynka jest niezła, w tegorocznym modelu nie ma lakieru - jest matowy karbonik, więc mam nadzieję że się zbytnio nie porysuje , dodatkowo trochę go okleiłem. Pierwszy raz mam do czynienia z fullem i to w karbonie( wcześniej ht alu) więc jest to dla mnie niezły szok, ogólnie wrażenie przyklejenia do podłoża i płynięcia :). Muszę się jeszcze trochę zgrać z rowerkiem, ale ogólnie jest coraz lepiej, zawieszenie dopompowałem ta aby zbytnio nie bujało i jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pozdrowienia dla wszystkich pasjonatów marki..We środę jadę odebrać mojego XC 4.0se Obawiam się tylko, że chęć posiadania AM może wydłużyć okres oczekiwania na upragnionego Canyona. Biję się cały czas z myślami, czy nie odmówić obecnie zamówionego XC. n4k5 miałeś podobne odczucia. Pomóż w uświadczeniu mnie o słuszności moich dedyzji :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na początku napiszę, że nie jestem jeszcze posiadaczem roweru Canyon. Tak właściwie to się bardzo napaliłem na Grand Canyon AL 6.0. Z tego co widziałem większość z was jeździ na fullach, ale ja jestem zdecydowany na ht. :)

Teraz rodzi się kilka pytań, na które mam nadzieję jesteście w stanie mi odpowiedzieć. :)

Ile waży rama w tym rowerku? Bo patrzyłem na framset gdzie jest napisane, że waży 1486 g. Tylko czy to jest ta sama rama co w rowerze? Tylko 200 euro tańsza? :)

Kolejna rzecz. Czy można przy zakupie i czy mogą w ogóle to rozpatrzeć, żeby dali inną kolorystykę Reby? Bo ta (http://www.canyon.com/_en/mountainbikes/bike.html?b=2054) ni w pięć ni w dziewięć nie pasuje. Czerwono biała... Może dałoby się zamienić na amor czarno biały?

 

Kolejne pytanie dotyczy ogółu roweru. Czy myślicie, że można znaleźć lepszy rower nieużywany w tej cenie? Oglądałem na allegro i trudno coś złapać... Szczególnie, że dużo dobrego naczytałem się o ich ramach...

 

Trochę się rozpisałem... ale wybór rowerku to dla mnie naprawdę ważna rzecz... :whistling:

:P

 

Pozdrawiam (mam nadzieję przyszłych kolegów z klubu. :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest pytanie, na które Canyon jest Ci w stanie odpowiedzieć tego samego dnia po wysłaniu zapytania.

 

Niestety nie. Na odpowiedzi czeka się teraz znacznie dłużej. Mają taki natłok maili, że nie wyrabiają z odpowiadaniem na nie. Zresztą jestem mocno zawiedziony ich "aktualnym" podejściem do klienta. Początkiem maja kupiłem u nich hak do mojego canyona. Kasę wpłaciłem, potwierdzenie że ją dostali otrzymałem i po dwóch tyg. oczekiwania na przesyłkę, zaniepokojony napisałem pytanie kiedy hak został wysłany. Odpisali, że tego modelu haka aktualnie nie mają i będzie dostępny dopiero końcem czerwca. Wcześniej żadnej informacji, że zamówienie będzie opóźnione. Napisałem im kilka dni temu co o tym myślę i znowu cisza:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dali ciała z tym hakiem. Ja ze swojej strony dodam, że opinię wyraziłem na podstawie moich doświadczeń, a piszę do nich sporo.

Mój hak od zamówienia (jakieś 2 miesiące temu) miałem w ciągu 3-4 dni.

Wygląda na to, że różnie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...