Skocz do zawartości

[amortyzator] Manitou R7 czy Marzocchi MX Pro?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team
+ Dodaj do tego że R7 posiada Snap Valve SPV - jeszcze bardziej zamulona praca ;-)

 

Jak już o tym piszesz to chociaż wspomnij, że nie jest to we wszystkich R7 tylko w Platinum, czyli najwyższej wersji do roku 2007. Ten z aukcji to wersja super clickit i nie ma tam żadnego SPV. Jedna komora, blokada skoku i TPC. Koniec ot cały amor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet mam troszkę ograniczony.. tzn powiedzmy 1000zł na amor.. ale chciałem też trenażer kupić więc wtedy ten r7 byłby jak znalazł. Ale czy przez zime uda mi się wyrwać dobrego SID'a/Rebe za 1k zł ? i czy naprawde ten r7 az tak zle dziala? na youtube patrzyłem to nawet wybierał ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
...i czy naprawde ten r7 az tak zle dziala? na youtube patrzyłem to nawet wybierał ładnie.

 

 

...nie ma tragedii. Jeżeli jesteś tak ograniczony finansowo, to bym spokojnie brał ten model który podałeś w linku. Wiem co mówię, ponieważ sam przejeździłem już na nim ponad 8000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pixon z R7 nie zrobisz Reby i vice versa, imo oba widelce się różnią i tyle. Osobiście odpuściłbym sobie R7 chociażby ze względu na dystrybutora w Polsce - Wigwam.

 

SID'a/Rebe za 1k to "wyciągniesz" nową na promocji w zimie. Oczywiście SL/Race.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już o tym piszesz to chociaż wspomnij, że nie jest to we wszystkich R7 tylko w Platinum, czyli najwyższej wersji do roku 2007. Ten z aukcji to wersja super clickit i nie ma tam żadnego SPV. Jedna komora, blokada skoku i TPC. Koniec ot cały amor.

Tyczyło się to tej wypowiedzi.:

+ Dodaj do tego że R7 posiada Snap Valve SPV - jeszcze bardziej zamulona praca ;-) A sprężynę można zawsze wymienić choć to już się wiąże jak wiadomo z rozbieraniem i zabawą.

 

Za 1k pln spokojnie kupisz Rebę / SID'a / R7. Na ebay widziałem Rebe World Cup która poszła za 800zł [tyle ,że używka]. Nie rozumiem dlaczego macie takie awersje do R7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi się r7 podoba, do tego jest leciuni i sztywniejszy od starego sida.

Pozatym manitou budując r7 myślało o w pełni wyścigowym forku podobnie jak rock shox z sidem ;)

Dlatego nie oczekujcie od obu że będzie Wam jak jakiś boxxer zapałki wybierał :P

 

Generalnie po przesiadce z xcr na r7 na zjazdach miałem głupie uczucie, przednie koło najeżdżało na kamień i nic, dopiero tył daje znać ze nie ma forka i była przeszkoda.

 

To chyba pozytywne działanie :)

Do tego na r7 jest możliwy szybszy zjazd po arbuzach z wlk sowy, co na xcrze było praktycznie niewykonalne (ręce odpadały)

 

Bierz r7 bo jest tani jak barszcz i to jest jego największa zaleta, rolki też kup :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny SIDa i Reby strasznie odstraszają, więc kto wie :] Wiadomo że taki r7 będzie o niebo lepiej działał niz teraźniejszy RST Capa który nie wybiera dosłownie nic. Mówiąc o wyścigowym forku co masz na myśli ;p ? że nie będzie wybierał słabych dziur ale takie większe już tak xD ? a jak będzie z ustawieniem go pod moją wagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie da rade, bo do tego jest stworzony o ile nie wazysz 100 kg. Po przesiadce z amora takiego jak capa, poczujesz kosmiczna roznice. Ja po zalozeniu R7 po przesiadce z RS Judy cieszylem sie jak dziecko. Kiedy mialem okazje dosiasc rower znajomego z amorem Foxa juz jezdzac na R7, nie widzialem juz takiej roznicy. A nawet mialem wrazenie, ze moj R7 bardziej mi odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Hmmm trudno to powiedzieć, ale napiszę.

 

R7 80 mm raczej nie radzę kupować ten amortyzator z nastawieniem na jazdę w górach. Ponieważ będzie ci ciężko ustawić go do każdej sytuacji. Ułatwi sprawę trochę manetka blokady skoku, jednak nie wszędzie widelec można zablokować. A więc ustawiając tak, żeby wybierał sporo nierówności, zrobisz go miękkiego, przez co zwiększysz SAG, a zmniejszysz skok widelca. Czyli w sytuacji kiedy wstaniesz z siodełka i przeniesiesz ciężar ciała bardziej na przód to wtedy stracisz 50% skoku. Owszem przy tym ustawieniu będzie wybierał wszystko, ale... Nie możesz też pędzić na złamanie karku, ponieważ to nie jest amortyzator o bardzo dużym skoku, ten wyłapie pierwszy kamień, jednak nie zdąży się cofnąć podczas gdy przejedziesz już po dwóch kolejnych.

 

R7 100 tutaj opcja jest już myślę, że najlepsza. Większy skok pozwoli ci napompować tak jak w 80, żeby było miękko, ale 20 mm skoku zrekompensuje zwiększony SAG. Może się jedynie spieprzyć geometria roweru, bo podobno 100 mm Manitou jest dość wysokie. Jednak przy tych wszystkich plusach należy napisać też o jednej rzeczy. Nie wiem czy R7 jest odpowiednio wytrzymałe, żeby sprostał trudom jazdy po górach. Jeżeli to będzie taka jazda, jaką ja znam ze swoich marnych doświadczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawrotek jakoś przeżyłem zjazd z Wlk. Sowy na XCR'ze także da radę :) Chociaż nie powiem nie lada wybijało i trzepało w niektórych miejscach. Ja Snap Valve SPV śmiało np. mogę polecić zawodnikom którzy nie chcą blokady - pode mną działa b. fajnie ;-) Prócz tego że po prostu jest mniej czuły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to będzie XC.. po górach też nie mam zamiaru pędzić na złamanie karku, życie mi miłe. Myślałem o 100mm skoku... 80mm może być trochę za mało jak mówisz. Nie oczekuję od amora by wybierał dosłownie wszystko...

Ważę bardzo mało więc powinien wytrzymać bardzo wiele. Ile też będzie tych wypadów w góry, a na codzień ma służyc na raczej płaskich terenach. na pewno odczuję kolosalną różnice w stosunku do RST.

No cóż chyba jednak zdecyduje się na r7.. cena RS'a mnie przerasta xD

Dzięki Pixon, bardzo mi pomogłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...