Skocz do zawartości

[opona]Czy ma być do końca napompowana?


pokerzysta90

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam maxxisa tyle że model Welter Weight.Może przez zawór Ci ucieka.Gdzieś na jakimś forum czytałem ,że przy tych lekkich dętkach gęstość gumy jest zbyt mała i puszczają powietrze.Ale szczerze nie chce mi się w to wierzyć ,chodź nie miałem styczności z takimi lekkim dętkami.Rozumiem ,że w wcześniejszych dętkach nie schodziło tak szybko powietrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze żeby uważać na manometry ze stacji benzynowych, są bardzo wrażliwe na wstrząsy i potem przekłamują, a tam mało kto obchodzi się z nimi delikatnie.

Jak już nie mamy pompki z manometrem to lepiej jechać na stajcie diagnostyczną, tam urządzenia są sprawdzane co rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja swoje 700x23 (presta) pompuję przez redukcję w wulkanizacji, do vittorii rubino wrzucam bez żadnego problemu 9 atmosfer. Takie ciśnienie bez atpienia pozwala na ciut wyższe osiągi. W trasie (kapeć itp. ) pompuję pompką na naboje CO2, wchodzi trochę mniejsze ciśnienie, na oko (a właściwie na palec) może trochę ponad 6 atmosfer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka ktora napompuje do 11-12 obslugujaca zarowno samochodowe wentyle jak i presta kosztuje w przecietnym sklepie od 70zl, takze warto sie zaopatrzyc. Po kazdej jezdzie, na czas kiedy nie korzystam z roweru spuszczam tez czesc powietrza, co by dac odpoczac oponom i obreczom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestrzegam Cię tylko, przed zbyt mocnym napompowaniem opony na stacji.

Bez ciśnieniomierza nie próbuj ładować na styk, bo może Ci oplot nie wytrzymać. Jeśli się uprzesz i pod koniec pompowania usłyszysz dźwięk podobny do darcia gaci(nawet subtelny, nie głośny), a powietrze nie schodzi to lepiej uważaj. Od tego momentu już krótka droga do całkowitej utraty opony i dętki. I lepiej, żeby nie poszła w diabły przy zjeździe.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...