Skocz do zawartości

[rower] full czy sztywniak?


Filus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zastanawiam sie czy kupic rower all mountain (np scott genius) ktory przydal by sie mi w miejscowych górach przy szybkich zjazdach, czy lzejszy rower (np Giant anthem) , ktorego chial bym wykozystac miedzy innymi w amatorskich rajdach MTB.

 

Czy taki All Mountain nadawal by sie do rajdów, Czy bardzo bym odczul róznice?

 

Bardzo licze na wasze odpowiedzi i opinie na ten temat, Zgóry dzieki i Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy czy więcej będziesz go używał do jazdy po górach czy w rajdach MTB, ważna jest waga i geometria, moim zdaniem najlepsze byłoby coś pomiędzy (np Giant Trance/ Trance Advanced-jeżeli cię stać)

 

rower All Mountain nadaje się do rajdów, nie zajmiesz na nim czołowych miejsc ale będziesz miał przewage np. w lesie gdzie wytrzymalszym rowerem będziesz mógł przycisnąć. Niestety odczujesz różnice w wadze roweru i w bardziej wyprostowanej pozycji, co nie sprzyja dużym prędkością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesciej na pewno jezdze po gorach a rower to mysle ze bede na e-bay kupowal i od znajemoge z ameryki moge miec tak z 4 tysiace taniej np anthema. Maratony sa u mnie zadkoscia ale moga byc coraz czestrze nie jestem zawodowcem i to jedynie dla rzyjemnosci robie. Wiec cobyscie polecili takiego posredniego??? Moze rower typu competitnio z amortyzacja lub moze taki trance jak damian napisal??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się skłaniał ku opcji z pełną amortyzacją - komfort nieporównywalnie większy niż na sztywniaku. A jeżeli nie ścigasz się o pierwsze miejsca to tylko szkoda kręgosłupa tłukąc się na hardtailu.

I teraz, jeżeli głównie do jazdy po górach do brałbym coś pokroju TranceX od Gianta, żeby miał przynajmniej te 120-130mm skoku. Natomiast jeżeli jednak przeważa u Ciebie natura zawodnika to coś lżejszego, na przykład taki IH:

http://www.rscycle.com/s.nl/it.A/id.25484/...;category=27532

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale one niestety tez maja male skoki ale zato sa lzejsze

 

 

no fakt ale zaprzepasciles lepszy sprzet chociaz mogles to wydac na jakies ciuszki czy cos na rower XD, A zadowolony z reigna????? JA tak wogole z kasa mam problem bo niepracuje i ciezko jest ale mam uklady zrodzicami haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Reigna jestem bardzo zadowolony, w sumie to tylko przedni amor do wymiany za kilka lat, i nie żałuje że kupiłem słabszą wersje w zupełności mi wystarczy, a przynajmniej po latach osprzętu nie będzie żal wymieniać. Rower jeździ jak marzenie, można na nim grzać ile wejdzie i nie boisz się że możesz coś popsuć, złamać itp.

 

napisałem że masz jeszcze Tranca X do wyboru a nie że ja go mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...