Skocz do zawartości

[Korba] Dylemat miedzy SLX a XT


e9matic

Rekomendowane odpowiedzi

Elefantino79, bierz SLX, od korby XT różni się tylko wyglądem (jak kto woli, o gustach się nie dyskutuje, ale ja wole z wyglądu SLX), tym 30g no i ceną. Sztywność taka sama, nawet w bikeBoardzie tak pisali, gdy był test całej grupy SLX. Z czystym sumieniem mogę polecić Ci SLX'a :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat w XTeRze zastosowałem śrubki Tokena - bardzo je lubię za połączenie komin na imbus 6 a śruba na 5 - beż żadnych udziwnień - wymagały tylko delikatnego skrócenia śrub - jak na razie bez zastrzeżeń, ale na forum było kilka osób które miały z nimi problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz SLX, od korby XT różni się tylko wyglądem

Nie zgodzę się, XT ma sporo sztywniejszy i grubszy blat niż SLX. Co nie zmienia faktu, że nie warto dopłacać :)

 

Co do blatów, waga - truvativ lub starsze XT, wytrzymałość - Stronglight, Middleburn :unsure:

 

Osobiście wymieniłem tylko blat i młynek na alu Truvativa - waga wskazała 860g czyli mniej niż XT za 400zł a po sprzedaży starych blatów wyjdzie na to samo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elefantino79, to jakaś miejska legenda...

 

Nie prawda. Aluminium jest bardziej sprężyste od stali, więc chociażby najmniejszy luz na mocowaniu może powodować dzwonienie. W takim przypadku trzeba się liczyć z takim zjawiskiem, aczkolwiek NIE MUSI ono występować. Wszystko zależy od stykających się powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda. Aluminium jest bardziej sprężyste od stali, więc chociażby najmniejszy luz na mocowaniu może powodować dzwonienie. W takim przypadku trzeba się liczyć z takim zjawiskiem, aczkolwiek NIE MUSI ono występować. Wszystko zależy od stykających się powierzchni.

 

Skąd Ty te bzdury wziąłeś że aluminium jest bardziej sprężyste od stali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd Ty te bzdury wziąłeś że aluminium jest bardziej sprężyste od stali?

 

Aluminium jest bardziej podatne na odkształcenia, o to mi chodziło. Poza tym trochę grzeczniej, wspaniały znawco.

 

Krosiant przy poprawnym montażu nie mam owy o żadnym luzie.

Otóż nie. Niepoprawny montaż może być przyczyną dzwonienia, aczkolwiek dzwonienie może się pojawić także przy poprawnym montażu z racji tego, że wystarczy minimalny(rzędu mikronów) luz, aby to dzwonienie powstało. Nie jest o to trudno, bo wystarczy, że śrubka ci upadnie albo ją nadepniesz... Tutaj jest nieskończona liczba przyczyn. Aczkolwiek nie ma to wpływu na trwałość i można się do tego dzwonienia przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aluminium jest bardziej podatne na odkształcenia, o to mi chodziło. Poza tym trochę grzeczniej, wspaniały znawco.

 

Podatne na odkształcenia koło pojęcia sprężystości nawet nie lerzało. Pomyliłeś pojęcia że hej. I jestem grzeczny, po prostu piszesz bzdury a ja Ci to próbuje uzmysłowić bo tu trochę ludzi czyta to forum i będzie później takie buble będzie powtarzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podatne na odkształcenia koło pojęcia sprężystości nawet nie lerzało.

 

To dziwne, bo z tego, co wiem to te dwa pojęcia są BARDZO blisko siebie. Żebyś to zauważył przytoczę definicję:

 

Sprężystość - zdolność materiałów do odzyskiwania pierwotnej formy.

Twardość(aluminium jest bardziej miękkie niż stal) - cecha stwierdzająca podatność na odkształcenia.

 

Czyli nie pomyliłem się ''Że Hej!'', a po prostu powiedziałem coś przeciwnego. Zdarza się;)

Poza tym, jak ktoś jest inteligentny to najpierw zweryfikuje informacje uzyskane na forum w jakimś bardziej rzetelnym źródle. No, ale koniec offtopa;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...