Skocz do zawartości

[Jez. Międzybrodzkie i Żywieckie]Gdzie jest najlepsza plaża.


Nemo7

Rekomendowane odpowiedzi

Organizuje wycieczkę rowerową do Żywca w planach objechanie dookoła Jeziora Międzybrodzkiego i Żywieckiego. Jadą z nami dziewczyny jednak je zostawiamy na plaży, a my śmigamy. Planujemy też zrobić grilla i teraz moje pytanie gdzie tam jest najlepsza plaża żaby można było się kąpać chodzi mi o to żeby dno było piaszczyste bez kamieni znacie tam jakieś fajne plaże ? Z góry dzięki. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście przez 8 lat jeżdżenia do międzybrodzia żywieckiego nie kąpałem się ani razu z kilku powodów:

1. Wolę pojeździć na rowerze po górach niż taplać sie w wodzie

2. Z mojego domu do najbliższego miejsca w którym bezpiecznie można wejść do wody jest 30 minut piechotą i zwyczajnie mi się ni chce, szczególnie że potem trzeba by było iść 30 minut pod górę a to już w ogóle odpada

3. Woda jest nieciekawa, przeważnie zamulona, mało przejrzysta

4. Dno gliniasto-kamieniste, do tego kiedyś tam gdzie teraz jest woda była wieś a po wsi zostały wszystkie studnie, szamba i inne zdradzieckie dziury których w tej wodzie zwyczajnie nie widać, gdy jezioro powstawało nikt się tym nie przejmował a teraz mało kogo to obchodzi więc jest niebezpiecznie

 

Ale nad Jeziorem Międzybrodzkim widziałem dwa miejsca które mimo wszystko wyglądają na w miarę przystępne.

1. Na lewo od mostu którym wjeżdża się do międzybrodzia żywieckiego jest mała przystań,plac zabaw,bar i miejsce do kąpieli, plaży jako takiej nie ma, w zależności od stanu wody jest albo płaski trawnik, potem półmetrowy uskok i lustro wody albo półmetrowy uskok, kawałek pochyłego terenu i lustro wody

2. W międzybrodziu bialskim trzeba iść w stronę jeziora drogą biegnącą po prawej stronie kościoła, potem ta droga łagodnie "wchodzi" w jezioro a po lewej i prawej jest równie łagodnie opadające dno z krótką plażą (chyba że jest niski stan wody to plaża jest dłuższa)

 

A według mnie najlepszym miejscem na kąpiel jest otwarty basen w Międzybrodziu Bialskim (pierwszy zjazd po skosie w lewo za supermarketem Hill jadąc od strony Kęt\Bielska Białej), woda zimna bo brana z potoku ale za to miejsca do opalania od groma, obok jest duża przystań z kajakami i rowerami wodnymi, boisko do siatkówki i jakaś knajpa z jedzeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na lewo od mostu którym wjeżdża się do międzybrodzia żywieckiego jest mała przystań,plac zabaw,bar i miejsce do kąpieli, plaży jako takiej nie ma, w zależności od stanu wody jest albo płaski trawnik, potem półmetrowy uskok i lustro wody albo półmetrowy uskok, kawałek pochyłego terenu i lustro wody

 

Stamtąd jest blisko na góre Żar, zamiast objeżdzać jezioro możecie zostawić dziewczyny nad wodą a sami wybrać się na szczyt. Wg mnie dużo ciekawsza opcja. Podjazd asfaltem ma około 7km, nie jest zbyt stromy a świetne widoki zapewnione :P

 

W Pietrzykowicach jest dobre miejsce do kąpieli. To kamienista plaża, jedzie się od stacji PKP w strone żwirowni, mijasz ją, jedziesz wałem i jesteś na plaży:)

Jak chcesz moge podesłać Ci fotki jak wygląda to miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stamtąd jest blisko na góre Żar, zamiast objeżdzać jezioro możecie zostawić dziewczyny nad wodą a sami wybrać się na szczyt. Wg mnie dużo ciekawsza opcja. Podjazd asfaltem ma około 7km, nie jest zbyt stromy a świetne widoki zapewnione ;)

 

Mój rekord 33 minuty własnie od tego miejsca aż do końca asfaltu na samym szczycie. I tak jak mówi mrsandman jest właściwie tylko jedno miejsce które mocno daje w kość, jakieś 150 metrów ostrego podjazdu w lesie, ale całośc i tak lajtowo na średniej tarczy do wyjechania

 

A co do Pietrzykowic to od miejsca które opisuje mrsandman w strone Tresnej są dość fajne (przynajmniej wizualnie) miejsca do plażowania wzdłuż takiego wału uspanego na długim kawałku brzegu. Ale tam też wszystko zależy od stanu wody, jak jest dużo to plaży nie ma i położyć sie też nie ma gdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...