Skocz do zawartości

[6874g] Leichtkraft Team Carbon


krzysiekmz

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedzialem ze bedzie zestaw prince/princess.... co tu duzo mowic super, moge tylko pozazdroscic wagi roweru jak i bikera, ja taki zestaw moglbym tylko powiesic na scianie.... niestety natura nie jest w tym przypadku sprawiedliwa ;)

 

Pocieszajace jest to ze znalazlem 2 komponenty ktore mam lzejsze ale nie bede ci mowil jakie bo jeszcze zmienisz i bedzie zalamka na calej linii :wallbash:

 

Mozesz cos napisac o amorze, co prawda myslalem o nim ale waga mniejsza o 180-200g od i tak juz nie ciezkich sid xx i fox 2010 daje do myslenia no i te cienkie 'nozki'.

 

Jaki masz rozmiar sterow 1 1/8" i 1 1/2" czy standard 1 1/8", troche poza tematem jaki patent sie stosuje do zamontowania amora o standardowej srednicy do do w/w sterow?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku zawodow nie bylo bo mi sie wyjechalo. W przyszlym roku w maju wracam wiec wezme sie od nowa :P

 

1415Krzysiu z przednia piasta pewnie nie byloby zadnych problemow. Na tyl narzekaja ale jakby tak wszystkiego sluchal...

 

Pewnie mowisz o korbie(zebatkach) ale co jeszcze?

 

Amortyzator to jest ciekawa sprawa. Sztywny bocznie, lekki i niewygodny. Blokada jak kamien. Jest czuly na male nierownosci ale ja pompuje wiecej z przyzwyczajenia. Gnie sie jednak przy mocniejszym hamowaniu i zlapal fajne luzy na goleniach :confused: Po cenie sklepowej to jednak droga zabawa i mysle ze lepiej wybrac Sid-a czy Magure. Na wyscigi super ale do codziennej jazdy, wypadow poprostu to nie jest to. Nazwa XRC 100 RACE mowi sama za siebie.

 

Przez zime chcialbym sie pozbyc manetki/linki/pancerza. Zysk mam nadzieje 50-60g.

 

Stery 1 1/8". Nie zaglebialem sie w temat ale chyba tylko do ram pod to przystosowanych mozna zalozyc dol 1 1/2" i gore 1 1/8".

 

Niedlugo moze 67xx

 

Pozdrawiam i dzieki za komentarze.

Edytowane przez krzysiekmz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze nawet nie wymawiac slowa Clav***** :laugh:

 

Chwyty bardzo mi odpowiadaja. Zalozone sa na lakier do wlosow. Nie obracaja sie oprocz czesci na manetce. Pojezdze tak troche i napisze cos wiecej.

 

Same manetki nie sa takie tragiczne. Ciezko sie przerzuca przodem ale to przez mocna sprezyne i naped 2*9 z przerzutka szosowa. Do tylu nie mam zastrzezen. Mam porownanie tylko z Sram x9 i Nobu bardziej mi odpowiadaja-pewniejsze przeskoki. Kupilem je jako uzywki by samemu sie przekonac i spodobaly mi sie. Mysle, ze wersja z gumowymi chwytami ktora teraz sprzedaje jest jeszcze pewniejsza.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Gothic, manetki normalnie waza troche ponad 100g. Tuning Nobu dzialania nie poprawia, a tylko ''upieksza'' i obniza wage.

 

XRC Race od XRC rozni sie karbonowa korona i sterowka. XC jest ubozsze np. o regulacje tlumienia powrotu itp.

 

Sid to dobry widelec a o nowym lisku nic nie wiem. Moj DT XRC idzie na gwarancje i czas pokaze co z nim bedzie. Szkoda bo po wymianie blokady skoku byloby to kolejne ~ 50g mniej. Mam ochote na Magure Durin SL.

 

Foty postaram sie dodac, na razie mam takie usyfione i niedokladne.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Rower nie jest zlozony "jednago dnia", wiec ciezko powiedziec co i ile ma przejechane. Kola, amor i hamulce jakies. 2000km. Obecnie hamulce sa odeslane na gwarancje, amor czeka i tymczasowo uzywam sid-a przez zime.

 

Kola sprawowaly sie super, ale do czasu. Rocket Rony zrobily mi z obreczy przod - S, a tyl - 8 :whistling: Zalane uszczelniaczem No-Tubes smigaly prawie 4 miesiace. Niedawno calosc wystrzelila z obreczy z niewiadomych powodow. Obrecze nadaja sie na smietnik, pozatym oderwalo mi kawalek paznokcia z palca i naderwalo ucho :sweat:

 

Dodaje kilka fotek jak to bylo mniej wiecej kilka tygodni temu.

 

img4727f.th.jpg

 

img4731.th.jpg

 

img4746a.th.jpg

 

img4744q.th.jpg

 

img4770a.th.jpg

 

img4725px.th.jpg

 

img4745.th.jpg

 

img4734.th.jpg

 

img4726.th.jpg

 

img4823n.th.jpg

 

img4828c.th.jpg

 

img4833h.th.jpg

 

img4834z.th.jpg

 

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez krzysiekmz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups, pierwszy raz spotykam sie z czyms takim i to dwa kola :whistling:

 

Tyle dobrze ze w domu a nie na trasie bo chyba na paznokciu i uchu by sie nie skonczylo.

 

Jestes pewny ze to opony a nie obrecze?

 

Fajne zdjecia, pomijajac te 4 ostatnie.

 

Teraz musisz koniecznie zrobic cos z korba, bo ta troche tu straszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne pytanie :confused:

 

Nie wypowiadam sie za Krzyska ale pytanie troche w kategorii 'nie na miejscu i bez sensu'.

 

Poza tym google nie gryzie, komponenty sa podane, w czym tu problem zeby pododawac kilka cyfer.

 

A czasami po prostu trudno odpowiedziec na takie pytanie, budujac rower i zmieniejac czesci w okresie dluzszym niz dwa dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś mialem Schwalbe Skiny Jimmy czy jakoś tak. model z drutem. w jedenej z opon drutówka się rozlazła i z opony 26' zrobiło się troche więcej...

opona praktycznie nowa ok 30km przebiegu. to już drugi czyli trzeci przypadek gdy coś się stało z oponą tej marki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ceny nie znam. Niektore czesci maja juz 3-4 lata. To niekonczaca sie zabawa i moje glowne(jedyne?) zainteresowanie, wiec staram sie nie zwracac uwagi na koszta. Niemniej jednak ciagle brak funduszy zeby sie rozpedzic.

 

Mozliwe ze bedzie to cos ciezszego z rodziny No-Tubes. Cos o lepszym profilu i lepiej trzymajacego opone. Chcialbym tez pojezdzic na szytkach :rolleyes:

 

Schwalbe to super opony, choc Rocket Rony do uszczelniania sie nie nadaja.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...