Skocz do zawartości

[Bydgoszcz, Toruń] Ciekawe miejsca, które warto zobaczyć


sebekfireman

Rekomendowane odpowiedzi

W niedługim czasie muszę w końcu wybrać się z rowerem zwiedzić okolice Bydgoszczy i Torunia, ale potrzebuję namiary na ciekawe miejsca. Pod terminem "ciekawe miejsca" rozumiem wszelkiego rodzaju ciekawe twory (odbiegające od standardowo spotykanych) stworzone przez naturę, ładne punkty widokowe, długie podjazdy/zjazdy, wysokie lub długie mosty, większe kopalnie odkrywkowe.

Interesuje mnie rejon w promieniu ok. 50 km od Bydgoszczy i Torunia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebek - w okolicy toronto jest kilka ciekawych tras ,ale niestety nie oznaczonych>Oznaczone biegną głównie szerokimi dość nudnymi drogami.nie mam gps-a więc nawet nie zgram ci śladu,a tłumaczenie którędy miałbyś jechać zajęłoby mi chyba ze trzy strony.. :P ścieżki ,którymi jeżdżę często nie są naniesione na mapy.moje trzy propozycje,główne kierunki wypadu i to co jest godne uwagi na tych trasach:

1.toruń- barbarka-olek -wąwóz- zamek bierzgłowski- rzęczkowo - gierkowo - bolumin- skłudzewo(możesz dalej rozwinąć trasę do ostromecka-warto zajrzeć)

co możesz spotkać - forty,ciekawy wąwóz z podjazdem,zamek,kilka miejsc martyrologii,rzeczki z kładkami :P fajna panoramę pradoliny wisły,kilka szybkich zjazdów i wymagajacych podjazdów- wszystko zalezy od wyboru ścieżek niestety.

2.toruń (skarpą wislaną )-lubicz - jedwabno - młyniec - elgiszewo -ciechocin - nowa wieś - rudaw - działyń - macikowo - nowogród- paliwodzizna - ruziec -golub /dobrzyń

co zobaczysz - widok wisłę ze skarpy,forty ,kilka mostków i mostów,dolinę drwęcy,sporo podjazdów i zjazdów w naprawdę ciekawym terenie(za ciechocinem) zamek(g/d),niezliczoną ilość miłych dla oka widoków,jeziorka,jeziora i strumienie,żwirownie

3.toruń- barbarka- olek-zamek bierzgłowski-skłudzewo (trasa nieco innymi ścieżkami niż w wariancie nr1) - gierkowo- unisław- starogród

co zobaczysz- super widoki na dolinę wisły,mosty i kładki,rzeczki,kilka dość długich podjazdów,wykopaliska(starogród-nie wiem czy jeszcze aktualne)

 

to tak na szybko okolice torunia,wiele zalezy od wybranych dróg i ścieżek.Po kilkunastu latach z rowerem mam "swoje" drogi ,którymi naprawdę na biku prawie nikt nie jeździ a warte są przejechania ,i co roku odkrywam nowe(!!!).trasy głównie w terenie(80%),można je jeszcze trochę zmieniać i "zahaczać "o nowe miejsca,również godne uwagi.

Jezeli masz dobre(wojskowe) mapy terenu to mogęsię pokusić o naszkicowanie przebiegu tras,choc może byc to niezwykle trudne do przejechania dla kogoś kto nie zna dokładnie danej okolicy.

jakby cos to PM.

pozdrower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...