Skocz do zawartości

[10253g] Trek 9.8 OCLV 19,5"


post

Rekomendowane odpowiedzi

Bar Ends: (Rogi) ..............................................n.a

Bottle Cage: (Koszyk na bidon) n.a.

Brake (Front and rear): (Hamulec przedni i tylny) ...................... XTR BR-M970 (oba komplety wraz z śrubami + podkładki + fajki + gumki) 401g

Brake Levers: (Klamki Hamulcowe)…………… AVID Speed dial 7 190g

Cables: (Pancerze i linki) ..................................Clarks 153g

Cassette: (Kaseta) ...........................................Shimano XT CS-M750 (11-32 9-speed) 266g

Chain: (Lancuch) .............................................Shimano HG93 (108 links) 273g

Crankset: (Korby) ........................................... Specialized StrongArm II 680g

Derlr (Front): (Przerzutka przednia) ...................Shimano XT FD-M750-E 135g

Derlr (Rear): (Przerzutka tylna)..........................SRAM X.7 (long cage) 270g

Fork: (Widelec) ................................................ Manitou Black Super 80 (OEM) 1625g

Frame: (Rama) ................................................Trek Elite 9.8 OCLV 19,5" 1514g

Grips: (Gripy) ..................................................Sram 9.0 Shorty (pair) 70g

Handlebar: (Kierownica) ...................................Answer Hyperlite Carbon (ø25.4 mm) 128g

Handlebar Tape: (Owijka) …………………….n.a.

Headset: (Stery) .............................................. Chris King NoThreadset Ti (incl. top cap, star nut and bolt) 134 g

Pedals: (Pedaly) ..............................................Shimano PD-M770 350 g

Seat: (Siodlo) .................................................Serfas WDD Arroyo 280 g (prawdziwa kanapa xD)

Seatpost: (Sztyca) ..........................................Easton EC70 186g

Seatpost clamp: (Zacisk sztycy) .......................no name na imbus 21g

Shifters: (Manetki) .......................................... Sram ESP 9.0 161g

Skewers: (Zaciski kol) .....................................Mavic Crossmax 112g

Stem: (Mostek) .............................................. Specialized Graphite series100mm 218g

Tire (Front): (Opona przednia) .........................Specialized Fast Trak D2 Pro Tubeless 750g

Tire (Rear): (Opona tylna) ............................... Kenda Blue Groove Tubeless 2.1" 780g

Wheel Front: (Kolo przednie) ..................... Mavic Crossmax 674g

Wheel Rear: (Kolo tylne) ............................ Mavic Crossmax 882g

 

Razem 10253

 

Rower pod wyjazd rowerowy. Dostanie jeszcze:

- rogi carbon 118g (nie dla wagi ofc ;)

- 2x koszyczki carbon 12g/szt.

- opony Marathin plus Schwalbe

 

Docelowo waga chcę zejść poniżej 9kg, ale!! ważniejsza jest wytrzymałość później wygląd (żeby nie powiedzieć lans xD) i dopiero na końcu ciężar.

 

Do wymiany pójdzie na pewno:

- siodło - na carbonowe 124g (już zamówione)

- zaciski - tytanowe z carbonowymi zamykaczami (84g) lub inne 68g (już zamówione)

- linki i pancerze coś w okolicy 80g

- przerzutki przód/tył; łańcuch; może kasetę (zobaczę jak będą wyglądały po wyjeździe) i tu urwę max tyle ile się uda

- mostek na jakiś carbonik na razie mam upatrzony tani 152 g (już zamówione - najwyżej sprzedam :) )

- oponki (jeżeli na poważnie będę chciał zejść poniżej "9-tki")

- pedały bebop'y 210g (już zamówione)

- może zacisk sztycy zawsze to kilka g :)

 

bez opon zejdę ponad 0,5 kg i na oponach tyle samo a reszta to będzie dokładna kalkulacja żeby nie wydać za dużo i być zadowolonym :)

 

pzdr.

post

post-100299-1214922883_thumb.jpg

post-100299-1214923038_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Trochę szary ten rowerek, mimo to rama jest naprawdę porządna. Kółka też ;) Mam 2 uwagi co do mostka i siodełka.

Widze ze cenisz sobie wytrzymałość wiec zapewne najbardziej interesują Cię części na których sobie trochę pośmigasz, mam na dzieję ze nie pokusiłeś się na siodełko "goły" carbon bo chyba szybciej zmienisz jak kupiłeś, poza tym mostek lepiej kupić jakieś alu.. będzie lekko tanio i niezawodnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym tu amorek wymienił , bo to jakieś nieporozumienie . A tak pozatym to czekam na końcowy projekt, musze sie przyznać ze sie tez przymiezałem do kupna tego bike na allegro ale kupiłem nowy rower nie uzywany bo stwierdzilem ze jest za duzo gratow do wymienienia w twoim biku ,szczeze to ja bym tylko rame i koła zostawił reszta idzie w zapomnienie :P pozdr. DC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak... co do ramy to chyba tylko mi się podoba ;], a cały rower naprawdę świetnie się prezentuje chociaż może tylko mi się tak wydaje :huh:

 

co do wymian...

szukałem właśnie takiego roweru... na poziomie... pod wyjazd na NordKapp (4500km), czyli do zajeżdżenia xD...

od razu po powrocie wymieniam...

 

już kupione:

- siodło carbon 124g

- mostek ritchey WCS 100g

- koszyczki 12g :blink:

- zamykacze do kół 68 gramowe (komplet)

 

kupię jeszcze przed lub po wyjeździe:

- cały napęd X.0 + XTR

- klamki i manetki AVID-ki i pomyślę;)

- korbę... prawdopodobnie tokena lub kcnc (pewnie kupię jeszcze przed wyjazdem)

 

rama i koła są za***iste i w świetnym stanie (dla nich samych warto było go kupić)

opony świetnie się trzymają nie wejdę w lekkie maxxisy za żaden skarb;]

sztyca, kiera, stery, suport ofc zostają :).

a amor do zajechania ;]

 

pzdr

post

 

ps. a za cenę za jaką go nabyłem w PL nawet bym ramy i kół nie kupił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na tym twoja przygoda z górami się skończy, bo imho ja bałbym się wjeżdżać w cięższe góry z tak wylajtowanymi częściami. Już nie mówiąc co by było, gdyby carbonowe siodło, albo trudne w serwisowaniu mavici odmówiły posłuszeństwa na 2000 m.n.p.m ;)

 

Jak zobaczysz góry, szczególnie te cięższe, to zapragniesz fulla :) Z autopsji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie do końca życia będziesz jeździł na 16 kilowym rowerze do XC z kanapą pod tyłkiem ;].

Poza tym nie kupuję no name'ów, smicy czy booplightów... tylko naprawdę porządny sprzęt o wadze odpowiedniej do ich ceny :huh: i nie jest to odchudzanie dla odchudzania...

pzdr.

post

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W takim razie do końca życia będziesz jeździł na 16 kilowym rowerze do XC z kanapą pod tyłkiem ;].

Poza tym nie kupuję no name'ów, smicy czy booplightów... tylko naprawdę porządny sprzęt o wadze odpowiedniej do ich ceny :D i nie jest to odchudzanie dla odchudzania...

pzdr.

post

wytrzymalosc czesci niekoniecznie idzie w parze z ich firmowością. to czy dana rzecz wytrzyma czy nie zalezy od sposobu uzytkowania. co z tego ze kupisz najbardziej wypasioną kierownice syntace jesli (czesci te przechodzą dosyc rygorystyczne testy wytrzymałościowe i znana jest z tego ta firma) nie bedziesz trzymal sie zalecen producenta?

smica czy boplight... bardzo dobre tanie i lekkie czesci jakością wykonania zdecydowanie przewyzszające wielu innych uznanych producnetow, ceną tym bardziej. uzywam mostka boplighta od dluzszego czasu i nie protestuje on w zaden sposob, nadal wygląda jak nowy. nie mogę tego natomiast powiedziec np o sztycy ritcheya ktora przy pierwszej probie wsadzenia do ramy od razu zaczela tracic anode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ritchey WCS czy Boplight... Co za różnica. I tak wszystko produkowane na Tajwanie :D :D :D Jak widać na obrazku poniżej wszystkie te komponenty różnią się tylko logo i ceną. Kiedyś też sugerowałem się marką, ale ten zupełnie zbyteczny, sprzętowy snobizm już mi przeszedł. Jak widać po batoniku w sygnaturce nie jeżdżę tylko do sklepu po bułki a moja sztyca i mostek Smica mają się dobrze. Rogi Boplight`a też... :D

 

5739579c0dbff800m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...