Skocz do zawartości

[amortyzator] Fox Talas32 RL 2007 (100-140mm)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum!

 

Ogólnie fox robi świetne amorki, wszyscy na pucharze świata na nich śmigają i potwierdzają ich renomę. Pomyślałem sobie, ze też takie coś sobie sprawię, i sprowadziłem... z ebay :-(

 

problem nr1 pojawił sie po rozpakowaniu paczki, okazało się, ze coś ciężkiego spadło na moją paczkę w transporcie i zmiażdżyło górną końcówkę rury sterowej [ZONK], no ale dało się centymetr uciąć a resztę jakoś w imadle wyprostować... ok zamontowałem i jeżdżę! Super jakość, blokada skoku wszystko fajnie przez 2 tygodnie i nagle.... hamuje z włączoną blokadą skoku i eksploduje mi tłumik! Wylatuje regulator tłumienia. Wracam do domu z buta cieknie olej, regulator wystaje na 15cm z goleni.

 

Zaniosłem amortyzator to specjalistów z foxa (europejskiego dystrybutora), rozebrali widelec i stwierdzili, ze tłumik pękł ale akurat nie mają takiego z talasa na 2007 wiec nie mogą mi naprawić (bo to było na zawodach PŚ i nie mieli wszystkiego). Polecili abym skontaktował się z cultbikes i wysłał do naprawy gwarancyjnej.

 

Pytanie do Was. Ma ktoś może rower z takim amortyzatorem 2007, kupiony w pięknym kraju ziemniaka i kapusty? Chciałbym pogadać o możliwościach naprawy gwarancyjnej. Może zgodzi się ktoś wysłać ten amor do naprawy na podstawie swojej gwarancji bo ja takowej w cultbikes nie mam :-( (na priv możemy obgadać warunki)

 

Pozdro

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada spróbuj skontaktowac się z FOX w USA, Cultbaikes cię oleje... Nie kupiłeś w Polsce wiec goń się.. Napisz do gościa od którego go kupiłeś moż on ma jakiś dowód zakupu amerykański. Zawsze można spróbowac że byłeś na wycieczce w USA i sobie kupiłeś pamiatkę Foxa... A co :-), A tak poważnie nie wróżę dobrze...

Zapłaciłeś cło??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numery seryjne ma chyba kazdy amor, tak się właśnie zastanawiam czy są gdzieś katalogi tych numerów z informacjami jakie numery idą do OEM`owych widelców jakie do USA a jakie do Polski... jak tak jest to cultbikes ma podstawy do zlewania na widelce niewiadomego pochodzenia.

 

cła nie płaciłem, na tym szczęście się skończyło, potem same zonki.

 

Będę próbował bo pewnie naprawa z wymianą tłumika w cult bikes kosztuje wiecej niz cały amor :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak źle z kosztami to może nie byc, pytanie o cło było pytaniem technicznym, ponieważ mogłeś napisac do FOXA że wwiozłeś legalnie amora do polski i tyle, zreszta podobnie bym argumentował w Cultbikes, co do numerów seryjnych to cię raczej zmartwię, Cultbikes ma na pewno takowe rejestry, byliby zbyt naiwni nie prowadzac tego... No niestety te nasze zakupy w USA sa obarczone takim ryzykiem, "jest ryzyko, jest zabawa" . Spróbuj napisac do Fox załacz zdjecia itd itd... Generalnie maja niezła opiekę serwisowa, wiec może....

Niestety akurat Talas to ta najdroższa odmiana ich widelca i w zasadzie serwis tylko w Cultbikes w Polsce. No chyba ze poszukasz częsci na necie w USA i sciagniesz zawsze taniej wyjdzie.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

częsci do foxa pozagranicami polski nie są jakoś koszmarnie drogie nie są droższe niż tłumiki do marzocchi itd.

z tego co wiem, to tłumik wypadało by cały kupić, więc spróbuj z mailem do:

www.tftunedshox.com - anglia

www.pushindustries.com - usa

i ewentualnie: http://www.enduroforkseals.com/ - tak napisz do nich maila, i powiedz, że jest ci potrzebny tłumik do foxa 32 talas R lub rlc i spytaj czy mogli by miec coś takiego i za ile!

 

W polsce, z założenia cię oleją chyba, że bedziesz miły i naprawdę jakoś to zargumentujsz u nich! Ewentualnie, wiem, że mają opcje, że jak się u nich złomuje foxa to się dostaje duuuża zniżke na nowego! I może w tym jakaś szansa.

Wyślij maile naipierw tam, zoabczysz ile by cię taki tłumik wyszedł, potem pogadaj w culcie(o kupnie nowego ze złomowaniem foxa) i zobacz co cię lepiej wyjdzie

 

O gwarancji to raczej nie ma mowy bo to na dodatek oem, więc musiałbyś mieć dowód zakupu roweru! z tego co wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...