Skocz do zawartości

[buty spd]za duże?


Mefisto

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do was pytanie.

Nie jestem pewien ale chyba mam za duże buty (spece sport) i nie wiem czy moze to w czymś przeszkadzać?:D

Ogólnie, po załozeniu i zapięciu butów nie czuć, że but jest za duży, ani w czasie chdozenia ani w czasie jazdy. Stopa się w nim nie przemieszcza, pięta nie podskakuje. Jedynie przy zakładaniu (jeszcze przed zapięciem) mogę przesunąć stopę do przodu o ok 1-2cm. Czy to normalne?

 

Przymierzałem je w sklepie i wziąłem właśnie dlatego, że wydały mi sie dobre. Mój błąd, że nie sprawdziłem rozmiaru mniejszych, ale skoro te były po zapieciu ok to po co?

Aha, wkładka w nich jest nawet o 0,5cm krótsza od wkąłdki w butach "cywilnych", więc sam już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż - raczej masz za duże te buty -2cm luzu. Jeżdzic się tak da - ale lepsze będą bardziej dopasowane - nie sugeruj sie cywilnymi butami . Jest tez duże prawdopodobieństwo że będziesz dziurawił paluchem góre buta. Ja bym przymierzył mniejsze dla pewności - a te co masz teraz wymienił z kims na mniejsze - lub sprzedał ,póki sa w miare nowe.

 

Efekt za duzych butów 39c682595ab1875dm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie cywilnymi nie ma się co sugorować, bo jak tereaz tak przyłożyłem podeszwę to jest spoooro mniejsza. SPD chyba mają inną konstrukcję.

 

A nikt tutaj nie miał by ochoty kupić albo zmaienić Speców Sport w rozmiarze 46 na 44?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak?

Hmm, to już sam nie wiem co robić. Niby sa za duże ale w czasie jazdy nie przeszkadzało mi to...

No nic, poczekam. Jak mi się nie uda sprzedać w ciągu najbliższych 1-1,5 tygodnia to zostaną.

 

Hmm, może nie ma tego złego? Nie będę mógł jeździć, żeby zachować je w stanie idealnym, a wiec może w końcu siądę do nauki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do za dużych butów, to jeszcze możesz dodatkową wkładkę dołożyć pod wkładkę właściwą. Mnie lata noga góra dół :D a nie chcę już więcej dociągać, bo mi to zniekształca buta. :D Myślę, że to będzie dobre rozwiązanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

ja wlasnie sie przymierzam do Specow sport, rozmiar 41 badz 42, i juz sie boje o dobor rozmiaru, bo zawsze mam problem z doborem odpowiedniego rozmiaru, z reguly po 2-3 dniach nagle inaczej czuje buty, a jest juz za pozno

 

stopa ~26cm, z shimano bym nie mial problemu, bo wkladka jest w 42 - 26.5cm, wiec idealna, w specach niestety przy 42 jest juz 27cm to bedzie 1cm luzu, mniejsze sa 26cm - 41 - beda na styk, slabo troche to wyglada

 

powiedzcie mi przy okazji, skoro o specach mowa, jak to jest z tym scieraniem klockow/korkow w nich ? ponoc blyskawicznie schodza, szybciej niz w shimano ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...