Skocz do zawartości

[damper]Jak dobrać twardość spręzyny?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie mam problem bo nie wiem jaką sprężynę kupić ponieważ w moim damperze mam za miękka a mianowicie jest to 500ibs na 2,30 a waże ok 95kg jaką kupić ?

 

 

ps. jeśli był takie temat to przepraszam ale nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy ile masz sag'u przy tej. zalezy tez od stylu jazdy i tlumika jaki masz - to znaczy na ile efektywna regulacje tlumienia kompresji on posiada.

sag dla xc to 10-15 procent (inni podaja 10-20) dla enduro/fr 20-25 (niektorzy do 30) i do dh do 35 procent (w instrukcji manitou jest nawet chyba 40 procent).

jesli ugiecie wstepne przekracza minimalnie odpowiednia wartosc wybierz sprezyne o jeden stopien twardsza jesli wiecej to wybierz o dwa stopnie twardsza. nie wiem o jakich wartosciach - a raczej co ile LBS zmienia sie twardosc sprezyn - mozesz kupic. sa z roznica 100 lbs i 50 lbs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam damper Fox Vanilla R i jeżdżę teraz bardziej enduro i Fr. a sag jest około 20% ale dopiero po skręceniu pręzyny do oporu tak więc przydała by się twardsza. Zakres tłumienia jest w tym tłumiku bardzo szeroki więc nie ma problemu z regulacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...