Skocz do zawartości

[ankieta] obniżający sie poziom na FGG


rurokura

Rekomendowane odpowiedzi

moze i z czasem stałem się cholernym malkontentem ,ale nie macie wrażenia

ze fixed gear gallery to juz nie to co kiedyś -powiedzmy te 2 lata czy nawet rok temu ?

 

w związku z nakręcającą się koniunkturą na fixy jest ich coraz więcej i galeria prężnie się rozwija

ale jak dla mnie jej poziom znacznie się obniżył ..

kiedyś gdy oglądałem -to na każdym posiedzeniu było coś w stylu "o łaaaaał" i zrzucałem sobie na dysk jakiś powalający rowerek ..a teraz ? sporadycznie ..

 

niewiem w czym leży problem .. ale ludzie jakoś tak bez polotu montują te rowerki ..

niby sprzęty za grubą kase -paul'e ,campy ,dura ace'y ... a gdy złożony do całości -wychodzi nijako ,a wręcz biednie ,brak im tego ulotnego pierwiastka ,który czyni rowerek magicznym

 

wypowiedzcie się -macie podobnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być spowodowane tym, że ludzie nie za bardzo mają "wyczucie gustu". Dwa ze chcą mieć porządny sprzęt na "kultowych" i niezawodnych częściach ale nie chcą sie go za szybko pozbyć więc składają brzydactwa. A może po prostu rok temu każdy fix to było łaaałłł a teraz normalka?? Nie wiem trudno mi jest odpowiedzieć na pytanie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka

nie ,nie jestem huraoptymistą który bezkrytycznym okiem patrzy na świat

więc motyw "OK łał" w moim przypadku odpada

osobiście obstawiam ,ze perełek złożonych ze smakiem jest i powstaje tyle samo co kiedyś .. tylko nikną w oceanie średniaków ..

 

pomijam rzecz jasna ok czysto użytkowe .. .(chociaż i takie rowerki potrafią mieć swój niepowtarzalny urok)

bardziej ciekawi mnie czy Wy też nie odnieśliście podobnego wrażenia

ot io hej hoj i t d.

 

p.s. [przy czym średniaki to jeszcze pół biedy -mogą być w nich i bardzo dobre rowerki .. tylko nie zapierające tchu w piersiach

znacznie gorzej ,ze pojawia sie sporo kół zwyczajnie perfidnie brzydki ch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

:P

W sumie nie wiem bo nie zagladalem tam chyba ze 3 miechy ...

 

Ale na logike skoro popularnosc OK rosnie nie da sie uniknac przecietnosci.

 

Poza tym zalozeniem FGG bylo prezentowanie fixow a nie galeria mistrzow...

 

Takze czy poziom sie obnizyl... Dyskusyjna sprawa...

 

trzeba tez pamietac ze de gustibus non disputandum esto... Ludzie poskladali i chca sie zaprezentowac na najwiekszej tego typu na swiecie rozkladowce :P

A ze nie wszystkim sie podoba... Mozna tak jak ja. Nie odwiedzac przez orzel czasu i byc szczesliwym :P

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry ponownie

po raz -jasne -o gustach sie nie dyskutuje ,ale przecież nie o to mi chodziło ,bo nie podałem żadnych konkretnych przykładów -tylko chodzi mi o całościowe wrażenie

po dwa-galeria fixów a nie mistrzów -jasne ,słuszna uwaga ,ale znowu -nic takiego nie sugerowałem , bo wspominałem także o tanich ostrych ,ale złożonych z pomysłem/jajem/smakiem

 

owszem -można tak jak Ty .. tak też czynię ,zjawiam się tam bardzo sporadycznie ,dzisiaj się wpakowałem -i stąd te uwagi ..

cóż ,moze faktycznie sie czepiam -ale po to jest ten topic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to co powiem ma jaką kolwiek rację bytu, ale można spróbować.

1. Być może wraz z popularyzacją OK ludzie coraz bardziej się ośmielają i wstawiają całą masę mega nudnych i rozlazłych commuterów, których nie sposób rozróżnić jeden od drugiego - "zaśmiecanie FGG".

2. Nawiązując jeszcze do popularyzacji, jeśli kiedyś nitto czy campa uchodziły za coś unikatowego, a teraz wszyscy to ładują do rowerów(na szczęście jeszcze nie u nas) to też trudno o coś nadzwyczajnego.

3. W końcu ilość genialnych maszyn jest ograniczona, a skoro widzisz coś podobnego drugi lub trzeci raz(wzorowanie się innych) nic nie jest już tak zachwycające jak kiedyś.

4. Fixy mogły Ci się po prostu opatrzeć - mam coś takiego jeśli chodzi o rowery do grawitacji.

 

 

P.S. Ma ktoś jakąś radę jak zrzucać zdjęcia z FGG? Bo niestety dość rzadko można zapisać zdjęcie poprzez kliknięcie prawym i "zapisz obraz jako...".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem nie zapisuje. Ale wówczas zapisz jako stronę kompetną i w folderze zapisywane są wszystkie zdjęcia. Potem tylko wybierzesz te, które cię interesują.

A FGG - zbyt dużo rowerów, zbyt szybko się je przegląda i takie wrażenie mam, że nie ma ciekawych. Ale zazwyczaj są tylko giną w masie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...