Skocz do zawartości

[sklep]XTRa BIke i dane klientów


MarcinGoluch

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli przez allegro, to na pewno nie i....masz szczęście, bo wśród danych w tym pliku są informacje o adresach, zamówienia, a nawet korespondencja mailowa ze sklepu, tak więc każdy komu chce się posiedzieć chwilkę nad tymi danymi będzie dokładnie wiedział czy jego "sąsiada" stać na zakup części do roweru za 2000 a może nawet za 5000? Marcingoluch ma rację- jak ma się burdel na stronie, to się za to odpowiada, a jak za interes bierze się ktoś, kto nie ma o tym bladego pojęcia, narażając na szwank swoich klientów, to musi ponieść tego konsekwencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To powiem Wam, że to co zrobił XTRaBike to pikuś w porównaniu do tego co zobaczyłem dzisiaj. Jeden z największych sklepów internetowych w sieci posiadający wyłączne przedstawicielstwo sporej firmy rowerowej. Resztę podam podam po otrzymaniu odpowiedzi ze sklepu.

 

To są dane sklepu z 3trójki największych i to od Marca 2006. Wygląda to jak szafa Lesiaka :), na każdego coś miłego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak szybko!

 

Z racji, że sklep dostał ultimatum na usunięcie nazwe podam dopiero jak dane znikną. Jest tam sporo danych forumowiczów. W sumie 1894 osob, imiona i nazwiska, adresy, telefony.

 

Potencjalny złodziej może sobie nawet wybrać na jakim sprzęcie chce jeździć śledząc zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resztę podam podam po otrzymaniu odpowiedzi ze sklepu.

 

Uff git, tak to sie zalatwia. Nas mozesz informowac o akcji...ale informacje krytyczne wylacznie ze sklepem.

Juz sie balem ze dasz piekny link z baza czy innymi rzeczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest trzeci kaskader! Kolejny spory sklep. Ich baza jest tak duża, że nie chciało mi się jej wczoraj analizować.

 

Ludzie przejście do miejsca gdzie trzyma się backupy można zrobić beż żadnego halo. Jeżeli ktoś bazuje na darmowej konstrukcji sklepu niech to chociaż jakoś zabezpieczy hasłem.

 

Sklep numer dwa dostał info w sobote. W poniedziałek nie zgłosiłem tego dalej bo obiecano mi szybkie usunięcie luki. Do chwili obecnej bazy wiszą w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ślawus za wstawiennictwo, odniosło zamierzony efekt

 

Od siebie dodam, że sklep który naprawił lukę zachował się bardzo ładnie. Bazy znikneły błyskawicznie a sklep wysłał jeszcze podziękowania za zwrócenie uwagi. Powiem tylko, że sklep ten raczej ma pozytywne opinie także w kwestii obsługi więc ich działanie z baza tylko potwierdziło sposób podejścia do klienta.

 

Info do drugiego ze sklepów jakby odbiło się od ściany a ja dostałem reprymendę jakim prawem ich straszę i kim ja właściwie jestem, że śmiem ich upominać. Odniosłem wrażenie, że pan Rafał który odpisał zaczyna dopiero naukę czytania ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info do drugiego ze sklepów jakby odbiło się od ściany a ja dostałem reprymendę jakim prawem ich straszę i kim ja właściwie jestem, że śmiem ich upominać. Odniosłem wrażenie, że pan Rafał który odpisał zaczyna dopiero naukę czytania ze zrozumieniem.

Drugi sklep usunął dane z neta. Pan Rafał podziękował mi za wskazanie problemu, co jednak należało się nie mi, tylko Marcinowi. Widać jeden potencjalny klient nie ma siły przebicia w tym sklepie, a jedynie w kupie siła. zastanawiam się czy podać który to sklep do wiadomości użytkowników, jednak muszę to dokładnie przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...