Skocz do zawartości

Jaki jest stan oznakowania szlaków turystycznych i rowerowych na śląsku?


grzelcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wpisujcie poniżej jaki według waszych obserwacji jest stan oznakowania konkretnych szlaków turystycznych bądź rowerowych na śląsku. Ma to na celu spis szlaków, którymi można eździć nawet bez mapy i tych, których oznakowania dawno już nie ma.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wpisujcie poniżej jaki według waszych obserwacji jest stan oznakowania konkretnych szlaków turystycznych bądź rowerowych na śląsku. Ma to na celu spis szlaków, którymi można jeździć nawet bez mapy i tych, których oznakowania dawno już nie ma.

 

Pozdrawiam

W mojej opinii w Gliwicach oznakowanie jest średnie, chociaż trzeba przyznać, w swym rodzinnym mieście rzadko jeżdżę trasami i szlakami rowerowymi. Raczej straszę zwierzynę leśną, wybierając miejsca, w które chcę jechać, na bieżąco ;)

W Rybniku jest super. Trasy oznakowane dobrze, są metalowe tabliczki oraz oznaczenia namalowane na drzewach. Co jakiś czas trafia się mapka poglądowa z naniesionymi szlakami. Można spokojnie jeździć bez mapy.

Dalsze okolice Rybnika (Brama Śląsko-Morawska) to dalej fajne i w większości mądrze poprowadzone szlaki, niestety oznaczenia nie są już tak częste jak w Rybniku i czasem trzeba się sporo nakombinować. Także tam trafiają się mapki ze szlakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden z najlepiej oznaczonych szlakow przebiegajacych na terenie slaska to - Czerwony rowerowy Orlich Gniazd, zaczyna sie w Cz-wie coprawda konczy w Krakowie ale na swojej dlugosci na obszarze slaska jest bdb oznaczony! W zwiazku ze zblizajacym sie Maratonem Jura Marathon 2008 pewnie bedzie jego stan jeszcze poprawiany o ile juz nie zostal poprawiony na calej dlugosci, oprocz tego wystarczy wziac mapke compassu... a tam amsz wiekszosc glownych szlakow rowerowych ktora jest bdb oznaczona na terenie slaska, w Beskidzie Slaskim jest podobnie, reasumujac slaskie ma jedna z ze sterf gesciej oznaczonych szlakami w Polsce i jedna z lepiej oznaczonych, nie sposob zginac, coparwda oddzielna sprawe stanowia krtokie szlaki np robione przez samorzady czy inne org z tymi bywa roznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicach Rybnika nie bywam zbyt często, ale myśle że to wzór dla innych miast, szlaków mnóstwo, bardzo fajnie opisane, mapki co krok.

 

Czerwony Katowice-Pszczyna mi sie zawsze tracił gdzies w okolicach Kobióra, w Pszczynie jestem dość często, a nie pamiętam czy jechałem kiedyś całą drogę szlakiem

 

Czarny Katowice-Lędziny, już jeżdże nie patrząc na znaki, ale chyba jest ok

 

Greenways czy R4 Pszczyna-Strumień bardzo fajnie oznaczony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, trasy w okolicy Bieruń, Lędziny, Pszczyna, Chełm, sa na ogol dobrze oznakowane, jest wiele krótkich fajnych tras, ktore mozna przejechac w kilka godzin. Niestety po kilku latach uzytkowania widac juz dzialalnosc wandali, mozna sie spotkac z zamalowanym tabliczkami a nawet z wyrwanymi slupkami, troche to przykre. Moge jeszcze powiedziec ze trasy sa zaplanowane w taki sposob by omijac ruchliwe drogi.

pozdrawiam DK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W powiecie bierunsko-ledzinskim tez to wyglada calkiem niezle

 

Mapa archiwalneo projektu Rowerem po Śląsku. Tak to w zalozeniach mialo wygladac

sstr_02.gif

 

Powiat bierunsko-ledzinski

mapa.jpg

 

http://www.powiatbl.pl/sciezki.php?m=153 Ścieżki w powiecie bierunsko-ledzinskim

 

http://www.rowery.subregion.pl/ Świena stronka o okolicach Rybnika

 

Jak ktos ma jakies mapki niech wrzuca:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.olza.pl/przewodnik.php - z tej stronki można pobrać mapke z oznaczonymi drogami rowerowymi w rejonie Bielsko-Cieszyn-Ostrawa. dodatkowo opisany jest szlak czerwony. Szlaki w Rejonie Bielska i Cieszyna są oznakowane dobrze i ciężko się pogubić. Bardzo przyjemnie jedzie się wzdłuż Wisły - po obu stronach rzeki są ścieżki rowerowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wole najpierw wyjechać na Salmopol/Biały Krzyż i potem jest dłuuuuugo z górki :) (chyba że sie jedzie przez Cieszyn :) ). Coby nie było OT to się mi przypomniało że w okolicach Węgierskiej też są fajne trasy i dobrze oznaczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden z najlepiej oznaczonych szlakow przebiegajacych na terenie slaska to - Czerwony rowerowy Orlich Gniazd, zaczyna sie w Cz-wie coprawda konczy w Krakowie ale na swojej dlugosci na obszarze slaska jest bdb oznaczony!

Znowu to samo... Człowieku, weź Ty mapę do ręki i popatrz dobrze. Żeby nie było, NIE jestem za podziałami, ale dopóki Brynica płynie Śląsk ma wyraźną granicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...