Skocz do zawartości

[buty] Shimano SHM225 Carbon


Przeor

Rekomendowane odpowiedzi

Buciki kupiłem w styczniu w cykloturze, wtedy kosztowały jakieś 380 złociszy, dokładnie nie pamiętam. Buty prezentują się bardzo ładnie, zarówno na półce jak i na nodze. Jak dla mnie są bardzo wygodne w jeździe. Sztywna podeszwa zapewnia dobre przekazanie energii. Nic nie ciśnie, ani nie obciera. Klamra, w połączeniu z dwoma rzepami, bardzo ładnie trzyma nogę. Podczas podbiegania pod górkę, czuć wyraźnie, że buty wyposażone są w kolce (wykręcane), ładnie trzymają się powierzchni. Dłuższych dystansów na piechotę nie robiłem, wiadomo, że nie do tego służą. Podeszwa jest naprawdę bardzo sztywna (posiada wstawki z carbonu) i o ile podczas jazdy jest to super zaleta to podczas dreptania pieszo może być niemały problem.

Buty są wyposażone w klucz do wykręcania kolców oraz naklejki do zaklejenia otworów montażowych pod bloki. Ich wykończenie jest bardzo ładne, żadnych nitek czy źle odlanych plastików.

No i podstawowa zaleta, Carbon w nazwie :);) lans od razu w górę i to o kilkanaście procent :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwsze wrażenie bardzo fajne. But sztywny, klamra dobrze trzyma, podeszwe też testowałem na okolicznych hopkach i nie jest z tym źle. Przy 6 jeździe jednak stało się coś strasznego...............................................................lewa klamra pekła. Zmusiło mnie to do powrodu do starych butów, a na nowa klamrę czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Przy 6 jeździe jednak stało się coś strasznego...............................................................lewa klamra pekła.

To miałeś niefart. Ja już drugi raz przyglebiłem na prawą klamrę i oprócz rysek nic jej nie jest.

 

Wątpię żeby ktokolwiek miał porównanie zważywszy, że oba to nowe modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Za 2 klamry 40zł + wysyłka. Normalnie po 44 widziałem.

 

W butach już trochę zrobiłem. Przejechałem w nich 2 maratony. To co zauważyłem to:

-sztywna podeszwa

-kolce rzeczywiście przy podchodzeniu pomagają

-wygoda mniejsza przy długich jazdach( patrz---> sztywność)

Zaliczyłemw nich 1 glebe podczac której przejechałem po kamieniach. Nie ma śladu. W momencie rozpoczęcia wywrotki miałem jakieś 35-40km/h. A co do tej klamry, wydaje mi się, że miała wadę. Bo już na początku się przycinała przy zapinaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W zeszły piątek zaliczona traska 140km. Butki spisały się nieźle. Większość trasy po asfalcie (rower trochę przypominał wielbłąda - sakwy) ale udało mi się też przespacerować 3km z powodów piaskowych. Bardzo ładnie mi się w nich jechało. Przez cały czas bardzo wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...