Skocz do zawartości

[rama] Material z ktorego zrobiona jest rama


rymo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje na koniec tego roku (czyli jak beda wyprzedaze itp) kupic szoske. Czytalem sobie jak mowicie ze rama jest najwazniejsza itp. Nie wiem jak bym kombinowal, ale raczej marna szansa bym uzbieral na carbon...albo alu/carbon (widelki). Moje pytanie....czy jest az tak wielka roznica.... Moze lepiej jako pierwszy rowerek szosowy wejsc w aluminium...posmigac...poczuc co mi pasuje..i jak sie dorobie w carbon wejsc. Mowicie..ze zakup samej ramy to czesto spory wydatek (inaczej liczona cena ramy niz w roweruch jako calosc)...wiec chyba pozniej zmiana roweru. Jakos startowac to raczej nie bede..ot do triathlonu by sie przydala...no i lubie szosowac sobie. Co do wyprzedazy...to od razu uprzedzam ze ciezko mi bedzie okazyjnie kupic carbonowy rowerek. Powod? 194cm wzrostu...to nie jest rozmiar standardowy, ktory lubi zalegac w sklepach. Na dzien dzisiejszy interesuje mnie merida road race 905-com. 4199 w ciagu sezonu..nie jest zle...osprzet(tak wiem, wiem nie najwazniejszy) tez sensowny...rama alu... no i z takim o to dylematem sie do was zglaszam

Dzieki za wszelkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o wyprzedaże to najczęściej zostają najmniejsze i największe rozmiary, a ty będziesz potrzebował raczej dużej ramy, więc może coś się trafić

ta meridka ma sztyce 27.2, a nie 31.6, mniejsza sztywność, a kompaktowa korba ultegry ją dyskwalifikuje, 34t nie będziesz używał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest raczej kompakt ultegry..cos nizszego :( nie da sie koronki zmienic? a moze pozwola zmienic korbe i sobei tamta zabiora :mellow:

 

no to jak forumowicze..nikt na carbonie nie smiga? wierzy sie nie chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...