Skocz do zawartości

[10833g] Giant Rincon by Wax


Wax

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe, jasne w polewie z oleju 7,5W.

 

Zastanawiam się czy ta czerwona biżuteria będzie pasowała ?! Niby tak, ale czy rower na tym nie straci ?

 

Jakieś propozycje co można by jeszcze zmienić w rowerze ?

 

Co do plastiku też mi się tak wydaje, ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z racji funduszy na pewno nie będę zajmował najwyższego stopnia podium w walce o light bomber bike'a :) Co do biżuterii to zobacz jak się optycznie wszystko prezentuje w biku Paviarottiego, fajne zdjęcia zrobił :P Ja zamiast popularnych czerwonych, kupuję złote :P śrubki - które wg "rzeczoznawców" są przerdzewiałe albo miedziane, ale mnie się podobają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak w 3 rządzimy na Bomberach :P Ale Ty i tak masz lżejszego MX'a ode mnie, 85mm a 105mm to kilkadziesiąt gramów różnicy. W planie jest skrócenie maxymalne rury sterowej (około 18cm) ale zobaczymy.

To właśnie dzięki zdjęciom Paviarottiego zdecydowałem się na czerwone śrubki ALU od BeranTuning i czerwone zaciski kół Dartmoor Bolt-On. Do tego może uda mi się coś jeszcze anodować we Wrocławiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga roweru - 11.166g

 

Nowe dętki - Geax Titanium Presta, trafiłem dość ciekawe egzemplarze - 112g i 114g, według producenta - 118g, do tego zrezygnowałem z koszyka na bidon :) i z pulsometru na kierownicy :P.

Czekam, aż pokażą się wreszcie zaciski Dartmoora...

 

Niedługo atak na 10.*** ;)

 

Lookas, jakbyś mógł zmienić w rankingu i nazwę tematu. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Prezes. Tak, poprzednia sztyca to był klocek i do tego średnio wyglądała. Niestety nie da się wszystkiego wymienić za jednym razem.

Według mnie waga jest dobra, jak na tej klasy ramę i amortyzator. Do budżetowej ramy zostały przeszczepione części o kilka klas wyższe. Z resztą nie widziałem drugiego takiego Rincona...

Bomber ciąży ale jak dla mnie pracuje naprawdę dobrze, myślałem o wymianie na jakąś Rebę albo R7, ale to już chyba nie w tej ramie.

Waga jeszcze trochę zejdzie.

 

Zdjęcie z dzisiaj:

 

-6bbd6438ebd575abm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po dzisiejszym serwisie Bomber'a waga roweru spadła do 11.142g

Wywalone dwie podkładki spod sprężyn i trochę mniej oleju, wszystko to by poprawić czułość na mniejsze nierówności nie tracąc skoku.

Nowiutki olej :D zobaczymy jak się będzie to wszystko sprawowało, tylko nie wiem kiedy, bo moja tylna piasta trochę zaniemogła...i nie mam tylnego koła :P

Następne będą zaciski kół, miałby być jeszcze śruby ALU, ale na razie jestem pusty jak bęben :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem dzisiaj slicki + dętki na 1.5 cala.

Opony to Kenda Kwest 1.5 + dętki Maxxis Ultralight pod Prestę. Priorytetem nie była waga tylko komfort i szybkość na szosie :D

Waga roweru w tej konfiguracji to 10946g.

Zdjęcia wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że bym mógł. Po 1 dniu jeżdżenia jestem w 100% zadowolony ! Zgadza się to co ktoś kiedyś dawno pisał, nie słychać że się jedzie. Opony są na max'a ciche i bezszelestne, mają małe opory toczenia. Po przesiadce z terenowych Explorerów 2.1 doznałem szoku <_< bo są to moje 1 slicki, wcześniej jeździłem na semi-slickach Mythosach II...

Z tego co zdążyłem zauważyć to dość szybko się deformują. W momencie kiedy poskręcałem jedną z opon i owinąłem taśmą, chcąc ją zważyć, po ściągnięciu taśmy były ze 2/3 "wgniecenia " na części która wchodzi w obręcz. Jednak nie przeszkadza to ani trochę w użytkowaniu. Wszystko to za 25zł/szt. :P

Jak na tą cenę polecam ! na razie jeździłem 1 dzień, ale myślę, że to są dobre opony. Będę pisał co jakiś czas coś o nich...

Obiecane zdjęcia:

 

- 689ab2a86950cde4m.jpg

 

- 9261d5406b8a3584m.jpg

 

- f251760dc889a984m.jpg

 

- f4bf9a6aa05493ebm.jpg

 

 

Mile widziane komentarze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...