Skocz do zawartości

[hydrauliczne LX] odpowietrzanie hydraulików, uzupełnianie poziomu oleju


Cybula

Rekomendowane odpowiedzi

Dosyć dziwne, sam od siebie się zepsuł zacisk?

LHM na pewno mu nie zaszkodził. Może masz możliwość sprawdzenia z innymi zaciskami? Głupio tak trochę kupować odrazu nowy zacisk, a oryginał Shimano Mineralny szkoda marnować też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to trochę dziwne. Jeździłem na 525 które miały już grubo z 9 tys i wszystko z nimi było w porządku.

Poza tym, zobaczymy co się stanie z zaciskami 535. Przejeździłem na 485 i 575 z 3-4 tysiące i wszystko OK.

Dlatego też nigdy nie ufam serwisom, kumplowi raz próbowali wmówić, że napinacz Boxguide nie pasuje do ramy Dartmoor Creeper. Zły pojechał do domu i spróbował to zrobić na własną rekę. O dziwo pasowało? Czyżby cud? Nie, napinacz pasował do ramy, a serwis chciał naciągnąć kumpla na zakup nowego napinacza.

To takie małe OT w sprawie wiarygodności serwisów, no ale wiadomo różnie bywa.

Edytowane przez Earl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do LHM to generalnie jest parę osób, które używa i zachwala ten olej.

 

Zawsze się znajdą osoby które zachwalają i odradzają dany produkt, markę itp. ja osobiście odradzam olej LHM jest gęstszy i nie przeznaczony do hamulców sam się na tym przekonałem na takich rzeczach się nie oszczędza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zauważyłem różnicy w gęstości LHM a Oryginału Shimano.

Olej LHM jest przeznaczony do hamulców ale nie rowerowych, aczkolwiek można go tam stosować.

Na butelce, którą posiadam, jest napisane, że LHM jest do hamulców samochodowych, to Citroen stosuje też LHM do swoich hamulców? :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Citroen miał w samochodach hydrauliczne zawieszenie POŁĄCZONE z układem hamulcowym i dlatego jest napisane, że można go stosować do hamulców. To jest uproszczenie i de facto nie jest to prawda bo dotyczy wyłącznie citreona (konkretych modeli) To, że można stosować lhm w rowerze to interpretacja tego, że jest to olej mineralny i to jest jedyne co łaczy go z produktem shimano. Owszem można, ale ja już wczesniej pisałem, że nie warto i jestem na nie bo hamulce shimano nie działają na nim tak samo jak na oryginalnym oleju shimano.

 

Dla osób czujących wstręt do shimano jest Finish Line brake Fluid bądź Motorex fluid 75. Uważam, że lhm to nieporozumienie a nie mineralny płyn hamulcowy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z powodzeniem używam LHM, ale nie chcę znowu tej samej dyskusji. Ciekawi mnie bardzo FL, ale nie mam teraz pieniędzy na to, natomiast pierwszy raz słyszę, że motorex zrobił MINERALNY olej do hamulców. Widziałem DOT, ale mineralny motorex to pierwszy raz słyszę. Ciekawe jak jest z tym motorexem, może ktoś używa?

EDIT: Raz widziałem to na allegro, w małej czarnej butelce z zieloną naklejką.

Edytowane przez Earl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć ciekawe, może są mniejsze ilości tego specyfiku, może spróbuję zalać nim Shimano.

Poza tym, podobno jest dosyć rzadki.

Cena jest niezła, a ja myślałem, że z olejem Siemano przesadzają, a tu się okazuje, że cena oleju była w porządku w przeciwieństwie do magury :rolleyes: .

Skoro jest taki drogi, to może hamulce są mocniejsze na nim? Kto wie :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytając gdzieś na jakimś innym forum rowerowym, natknąłem się na temat, w którym rozmawiano nad różnicami w działaniu pomiędzy LHM a LHM+ (wychodziło na plus dla LHM+ <_< ), do tego był tam również odnośnik do forum użytkowników citroena, którzy twierdzili, że LHM Delphi jest gorszy np od Totala, nie pamiętam tylko teraz o co tam chodziło i z czym się dokładnie borykali; mamy też Castrola. Znajomy jeździł na LHemie, nie wiem co prawda teraz od jakiego producenta, ale przez okres na pewno jednego sezonu nie narzekał. Ja kupiłem natomiast ten olej z czystej ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia LHM w Polska dosyć prosta jest Jego sukces sprzed lat to sprawa koszmarnej ceny oleju shimano oraz jego niewiarygodnie złej dostępności - pamiętam jak dzisiaj. Naprawdę tak było - to uwaga dla młodszych forumowiczów :) LHM był/jest dostępny praktycznie wszędzie no i jest jego bardzo dużo. Kiedy potwierdziło się, że zielone oleum jest bezpieczne dla uszczelek to ludzi rzucili się do sklepów i poszła dobra fama w stylu "dobre i tanie" i tak zostało przez dłuższy czas. Obecnie, kiedy oleum shimano można mieć za 15 zeta (alleprowizja) nie widzę sensu stosowania LHM - no ale to jest moja subiektywna opinia :)

Edytowane przez enduroriderPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie, kiedy oleum shimano można mieć za 15 zeta (alleprowizja) nie widzę sensu stosowania LHM - no ale to jest moja subiektywna opinia :)

To jeszcze tylko słowo ode mnie - XTR M975 zalany LHM Total+ działał jak dla mnie lepiej niż na oleju shimanowskim. Po prostu bardziej podobała mi się praca hamulca. Nie miałem także problemów z zimowym użytkowaniem.

Potem spory czas miałem mechaniczne Avidy, teraz znów powrót do hydraulików Shimano (tym razem Deore) i będę miał kolejną okazję sprawdzić, co mi lepiej podpasuje ;)

Edytowane przez rzymo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wróciłem z wyjazdu służbowego i jeszcze raz rzuciłem okiem na moje LXy, pogadałem jeszcze z jedną osobą i podsunęła mi pomysł, abym rozgiął sprężynkę w zacisku, która wspomaga powrót klocków. Faktycznie bawiłem się nią przed konserwacją i może jej zaszkodziłem. Dzisiaj zdemontowałem ją, rozgiąłem i wsadziłem. Przystępuje do regulacji zacisku tj. zakładam zacisk, zaciskam klamkę, skręcam śruby imbusowe do momentu aż czuje opór, kręcę kołem i o dziwo cisza :). Dolałem olej, który wypuściłem (dalej LHM+) zaczęło obcierać, ponowna regulacja zacisku kręcę kołem cisza, dokręciłem śruby mocniej. Przejechałem się zatrzymując jeszcze kilka razy rower przednim i jest ok nie obciera.

 

Wszystko ok hamulce działają jak należy. Klamka jedynie puchnie na zimnym same hamulce zaś koła blokują bezproblemowo.

 

up

 

Kolejne podejście w wolny weekend :) Jak się okazało wcześniej tarcza zaczęła znów obcierać, wymieniłem dzisiaj olej na shimano, problemu póki co nie ma. Z tyłu chętnie olej też bym podmienił i zastanawiam się jak to najlepiej zrobić, aby zastąpić cały LHM+, a zarazem zrobić to szybko. Przedni hamulec sobie zdemontowałem spuściłem olej LHM+ i napełniłem shimanowskim. Z tyłu zastanawiałem się czy dam rade podmienić cały olej napełniając od zbiornika, a spuszczając wężykiem od strony zacisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...