Skocz do zawartości

[Alpy] jaki region polecacie?


bikermisiek

Rekomendowane odpowiedzi

Jedziesz rowerem z Polski ? Ja jechałem przez Słowację.Z Bratyslawy przez Wiedeń do Linzu jechałem Naddunajską Trasą

Rowerową Dunauradweg >Trasa płaska , po obu stronach Dunaju ,liczne zamki,pałace ,winnice ,widokowo bardzo ładna.

Z Linzu pojechałem do Salzburga. Salzburg urocze ,pieknie położone miasto u stóp Alp . Dobry punkt wypadowy .

Z Salzburga trasa rowerowa w Alpy /Wysokie Taury/ Tauernradweg /sr. trudna oraz trasa do Niemiec okolice

Berchtesgaden, Ramsau, Koenigssee/okolice jeziora Konigssee urocze. W samym Salzburgu i okolicach masa zabytków,.

dużo znanych obiektów sportów zimowych, no i w Alpy naprawde blisko. Z Salzburga pojechałem przez Alpy niemieckie do

Bawarii powrót do domu przez Monachium,Norymbergę,Jenę ,Lipsk,Berlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Austrii to raczej autkiem (bo jest za mało czasu) i na miejscu chcę na miejscu pośmigać po górkach więc tak jak pisłaem koncentruję się raczej na jakimś jednym rejoniew którym jest pare ciekawych tras (nie chodzi mi o szosowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja sie podpinam...tez planuje z kumplem w sierpniu w austriackie Alpy pojechać. Ja sie wybieram w region Salzburga w masyw Dachsteinu. Tylko cholera mam problem z dograniem transportu. Jest pociąg z Katowic do Wiednia, potem przesiadka i dalej ale są komplikacje jeśli chodzi o transport roweru bo nasze cudowne PKP nie może załatwić biletu na całą trasę Katowice-Wiedeń tylko w każdym kraju trzeba kupować osobny bilet rowerowy mając jeden osobowy...no idiotyzm po prostu. Myśleliśmy nad jakimś obozem ale jak mam jechać na dwa tygodnie w Alpy tylko po to żeby po asfalcie pojeździć to ja dziękuje...polećcie jakiś sprawdzony obóz gdzie jest pewność że będzie jazda w terenie...i może ktoś wie jak to wygląda z transportem tego roweru na takiej trasie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Obóz nieaktualny, znalazłem transport samochodem więc wszelkie problemy rozwiązane. Powiedzcie mi jeszcze jak w tej Austrii jest z jazdą po pieszych szlakach turystycznych, zabraniają ?? Nie mogę sie nigdzie w necie tego doszukać, może tutaj ktoś wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to są ścieżki typu nizinnego, ubita, szeroka droga w łatwym terenie ?? Bo mnie bardziej interesują wąskie, kręte i wymagające singletracki, w góre to ja sie moge toczyć autostradą ale w dół to jednak wolałbym coś lepszego...Jak dokładne są te mapy ?? Interesuje mnie rejon Salzkammergut...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...