Skocz do zawartości

[manetka] problem ze sprezynka


Ogór

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

witam

 

ostatnio rozebralem swoja manetke w celu jej naprawy. wszystko szlo doskonale ale zapomnialem jak szla spreznka i teraz pytanie do was - jak zamontowac ta sprezynke ?

  • Mod Team
Napisano

Daj zdjęcie manetki, może powiedz co to za model to będziemy mieć jakąś orientację. Ponieważ w tej chwili to niewiele kto wie o co ci chodzi.

Napisano

Kiedyś też rozkręciłem manetkę (ściślej klamkomanetkę) i też miałem problem z jej skręceniem. Pamiętałem, jak było wcześniej zmontowane, ale jak montowałem, to sprężynka była zbyt słabo naciągnięta. Podczas składania w fabryce sprężynka chyba była skręcana/rozkręcana (już nie pamiętam jak działało) dodatkowo o jeden obrót (?).

  • Mod Team
Napisano

Sprężynkę należy zamontować poprawnie czyli umieścić ją w otworach, w których powinna być osadzona. Niestety szklaną kule mam w serwisie i nie wiem jaką masz manetkę bo nie napisałeś.

Napisano

Hm... a jeszcze coś więcej? Najlepiej fotka.

Jest kilka modeli (w zależności od daty produkcji) Alivio. Druga sprawa że w Alivio na jednej sprężynie się nie kończy. Są dwie od blokady indeksu góra - dół i na pewno jedna większa powrotna do dźwigni.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...