Skocz do zawartości

Unibike Extreme Team


thomash

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Od 27 kwietnia zeszlgo roku jestem szczesliwym posiadaczem roweru unibike freeway. Z przyczyn niezaleznych od mej osoby nie bylo mi dane zbytnio nacieszyc sie nowym nabytkiem w poprzednim sezonie ale mimo tego moge smialo powiedziec, iz rower jak dla mnie jest super. Pracuje cicho,lekko,rower jest szybki ,system alfine jak najbardziej odnoajduje sie w srodowisku miejskim,no i ten wszechobecny czarny kolor w tym rowerze wyglada rewelacyjnie. W zeszlym tyg nabylem na alledrogo licznik sigmy 1609 sts i mam w zwiazku z tym pytanie do posiadaczy tego modelu : jaki obwod kola wprowadzaliscie do ustwien,gdyz w instrukcji nie ma podanej wartosci dla kola 28x1.4 . Wiem ze nalezaloby zmierzyc to samemu ,ale byc moze juz ktos z was zna,ma,posiada wartosc ktora bedzie pewna. Nosze sie jeszcze z zamiarem wymiany pedałow na weelgo c17

http://www.allegro.pl/item984227040_super_wellgo_c_17_na_maszynach_abp.html . Przeszukalem wszerz i wzdluz alledrogo i chyba jako jedyne do ceny 80-90 zl sa na maszynach i sa anodyzowane. Uzywal ktos z was juz moze tego modelu,jakie wrazenia? a moze polecilibyscie cos innego. Te obecne pracuja w miare ok ,ale nie podoba mi sie to ze z racji uzytkowania sciera sie z nich czarny lakier i malo ciekawie to wyglada. Sa tez plany by wymienic sztyce na zwykla bez amortyzacji,moze carbonowa ,ale tu juz kompletnie nie wiem czy jest to pomysl sensowny i godny realizacji.Jak myslicie? Pozdrawiam serdecznie wszystkich uzytkownikow rowerow marki Unibike.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Mam Unibike Evo kupiony 2 tygodnie temu :) Jak na razie muszę dokupić parę pierdół typu chwyty, siodełko bo to które mam jest za twarde. Jeździ się fajnie opony głośne ale w trenie dają sobie nieźle radę.Kiera pójdzie do wymiany jakoś mi nie leży. Zauważyłem że lakier nie jest wytrzymały już posiada drobne rysy.Zobaczymy co dalej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam! Mam takie pytanko do posiadaczy starszych modeli Evo. Mianowicie jest to rocznik 2004, zrobiłem 9tys km nie wymieniając niczego prócz pedałów i łańcucha 2 razy, ale w końcu nadszedł czas wymienić napęd i czy ktoś się orientuje jaki tam jest suport, oprócz tego że na kwadrat (długość i jakieś inne parametry) bo mam zamiar kupić korbę Deore FC-M442 lub coś w podobnej cenie Truvativa i nie wiem czy będzie mi to bez problemu pasować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Unibike Flite rocznik 2008 i zdążyłem zarżnąć korbę (teraz mam deore) o przy 2 poważnych wypadkach manetki (avid juicy three) się powyginały, Zamierzam na nastepny sezon zmienić avidy na deorki BR-595, znalazłem fajny opis i porównanie tych obu modeli (na tym forum i jeszcze gdzieś w necie). Zmieniłem pedały na spd shimano (modelu konkretnego nie pamiętam), dodałem licznik marki VDO, dokupiłem pompkę taką na ramę, do wypraw zakładam bagażniki przód tył i oświetlenie marki Mactronic najjaśniejsze lampki z roku 2009. Testowałem to oświetlenie w nocy podczas jazdy i rewelacyjna sprawa ale więcej może się rozpiszę w innym dziale. Ogólnie uważam tę firmę za dość porządną i cenowo bardzo przyzwoitą jeżeli chodzi o porównanie do innych marek. Rowerek mnie nie zawiódł (od 3 lat nawet flaka nie miałem ale to raczej szczęście). Podczas zakupu miałem chęć na model Expert lecz odradzili mi sprzedawcy gdyż na tyle nie jeżdżę żeby kupować taki model (osobiście w sezonie pokonuję ok 2500 km). Rowerek jest bardzo fajny i godny polecenia, tylko oponki troszke za szerokie jak na niego ale to zawsze można wymienić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto tekst, który pojawił się na stronie producenta: "Mamy zaszczyt poinformować o otrzymaniu wyróżnienia w rankingu "FORBES 2010" przedsiębiorstw najszybciej zwiększających swoją wartość. Wyróżnienie to jeszcze wzmocni nasze działania na rzecz zadowolenia użytkowników rowerów UNIBIKE"

http://unibike.pl/images/dyplom.jpg

 

Widać dobrze im się powodzi :icon_lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od ponad tygodnia jestem bardzo szczęśliwym posiadaczem Unibike'a Fusiona. Komfort i radość z jazdy o niebo lepsza od makrokeszów, które do tej pory ujeżdżałem :D Oto kilka fotek z dzisiejszej wyprawy:

http://www.image-share.com/ijpg-312-219.html

http://www.image-share.com/ijpg-312-220.html

http://www.image-share.com/ijpg-312-221.html

Nieprawda, że śliczny?? :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam evo'07. Od tego czasu wymienione:

Amor- Tora 318sa

korba- Deore na hollowtech 2

przerzutki Deore

łańcuch x7

manetki deore

kaseta deore

klamki hamulcowe Avid Fr5

hamulce Avid bb7

piasty Novatec D041sb(p)D042sb(t)

licznik sigma bc1106 black edition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu kupna mojego Flita zmieniło się parę rzeczy.

Tak to teraz wygląda:

Amortyzator - SR SUNTOUR XCR RL 100mm

Korby - Shimano SLX / 42X32X22T / 175MM

Przerzutka przód - Shimano Alivio M412

Przerzutka tył - Shimano SLX M662

Manetki - Shimano SLX

Hamulce - Avid Juicy 5

Kaseta - Shimano SLX HG80 / 11-28T

Łańcuch - Shimano SLX HG73 (jazda na 3 sztukach)

Piasty - Shimano Deore M525 czarne

Obręcze - Rodi Row Edge czarne

Opony - Schwalbe Racing Ralph 2.1 / IRC Smoothie 1.25

Siodło - Selle Italia X0 Genuine Gel

Pedały - Shimano M520

Stery - AHEAD FSA ZS-4

Szprychy - SAPIM nierdzewne

Kierownica - FSA XC-180OS / PROSTA / 31.8MM

Mostek - FSA OS-190LX / 31.8MM

Sztyca - FSA SL-280

 

Tutaj kilka fotek:

IMG_1918.JPG

 

IMG_1934.JPG

 

IMG_1943.JPG

 

IMG_1955.JPG

 

IMG_1974.JPG

 

IMG_2003.JPG

 

IMG_2035.JPG

 

IMG_2043.JPG

 

IMG_2041.JPG

 

Więcej zdjęć można obejrzeć w albumie Picasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas i na mnie bym się tu dopisał :)

Mój poprzedni rower to Unibike Viper GTS 08, obecnie Xenon 09.

Dołożyłem mu parę rzeczy i nieco przytył skubaniec ;/

- Pedały spd Shimano PD 540

- Bidon z koszykiem

- Rogi

- Błotniki pełne srebrne pod kolorek ramy

- Licznik sigmy z pomiarem kadencji

- Lusterko w kierownicy (dojeżdżam do pracy ulicą wiec się przydaje)

- Lampka cateye z przodu, tyl to wpinana na ics-a w siodło

- Pompka duża fajna z decathlona żeby nadmuchała te 6/7 atmosfer.

- Oponki Schwalbe Marathon Racer 28x1,2 zwijane + leciutkie dętki

- Pulsometr

- Sakwa trójkąt na dętki i graty

- Do tego okazyjnie dochodzi bagażnik z lampka i sakwa na niego oraz ew. sakwa podsiodełkowa.

- Na koniec odkreciłem stopke

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mój rower to Unibike Globetrotter jeżdżę na nim od 2008 i jak na razie spisuje się dobrze. Wymieniłem w rowerze siodełko na skórzane firmy Brooks oraz kierownicę z zagiętej do góry na płaską. zamontowałem również dodatkową tylną nóżkę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od 2 tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem Unibike Evolution 2010.

Oczywiście jak to najczęściej bywa jak człowiek kupi nowy sprzęt do go robotą zasypią, więc rower ma przejechane dopiero 110km. Staż niewielki, więc o wytrzymałości sprzętu nic nie napiszę.

Co do odczuć jazdy to jedna wielka przyjemność, zwłaszcza jak się człowiek przesiadł z 10 letniego "makrocasha" (wcześniej praktycznie nie korzystałem z roweru).

Rower zakupiony w MudSerwis (btw szczerze polecam sklep-miła obsługa i kilka gratisów). Od pierwszej przejażdżki zakochałem się w cycling-u (ciekawe czemu większość nazw lepiej brzmi po angielsku niż po polsku :) Rower śmiga, aż miło. Amortyzator XCR przy moich 90kg wyłapuje wszystko. Cały napęd (po małej regulacji) pracuje sprawnie, cicho i szybko. Oponki faktycznie dość głośne, ale przy ciśnieniu zbliżonym do maxa lekko jadą po asfalcie, ale teren to ich prawdziwe środowisko. Poza dokupieniem niezbędnych gadżetów, w rowerze nie wymieniałem nic. Siodełko okazało się nie być tak twarde jak pisali inni użytkownicy.

Przed zakupem przekopałem setki ofert innych producentów i uważam, że w kwocie 1400PLN nic lepszego się nie znajdzie.

Jak znajdę więcej czasu wolnego i nabiję troszkę km to napiszę recenzję jak się sprawuje.

 

PS

Dzięki Marzenko za pomoc w podjęciu ostatecznej decyzji zakupu Unibike Evo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...