Skocz do zawartości

[Amortyzator]Suntour Epicon LOD


Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłeś RDL cały biały? Będzie ci do a2ki pasować? ;) Chyba że wziąłeś cały czarny to już inna sprawa, ja jakoś średnio widzę białego epicona w czarnej ramie a2.

Tak, cały biały, co do pasowania, to myślę że będzie spoko, przecież w a2'ce wiele elementów jest białych no i jeszcze planuję białe pedały spd ;)

Czarne epicony są DOSŁOWNIE czarne, nie ma żadnych białych, wyróżniających się napisów itd... Juz lepiej biały się prezentuje wg. mnie :)

Najlepiej wiadomo żeby był biały z czarną koroną, no ale cóż, nie można mieć wszystkiego ;)

Edytowane przez domin34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli mam teraz amortyzator który ma szerokość rury 27mm to epicon który ma 25.5mm (tak przeczytałem w jakimś opisie)będzie pasował do mojej ramy? te 1.5 mm robi jakąś różnicę? nie znam się za bardzo na amortyzatorach ani na kompatybilności części. Podpinam się pod temat ponieważ nie widzę sensu zakładania nowego. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, dotarł mi dzisiaj ten epicon, na koronie mam oznaczenie TB01554045, to rocznik 2011? Myslałem że będzie pisać SF11 czy coś.

 

I mam jeszcze jedno pytanko, czy też macie może przy praktycznie maksymalnym ugięciu takie charakterystyczne "kliknięcie" ? Bo spuściłem sobie powietrze trochę i jak uginam, to pojawia się to kliknięcie mniej więcej tak jak zostaje jakieś 3 cm skoku.

I tak jest za każdym razem. Nie wiem czy to normalne bo mój poprzedni xcm to zanurzenia na 7 cm nigdy nie doświadczył :E

 

Nagrałem filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=L92t7SXiENs&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do użytkowników Epicona w wersji LOD, które mnie męczy już dłuższy czas czy warto dopłacać do manetki te 60zł czy też nie? Bardzo wam jej brakuje czy w ogóle?

Edytowane przez mac1ej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wg. mnie manetka się przydaje. To nie jest xcm że trzeba się wysilić żeby go rozbujać. Jak się siedzi to nie buja, ale wystarczy stanąć na pedałach i od razu kierownica chodzi góra-dół. Także ja blokuję go nawet na małych podjazdach a czasem nawet i na prostej asfaltowej drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to właśnie jest gdy się jeszcze nie pracuje i liczy każdą złotówkę.

Znam ten ból. Życzę powodzenia :D

 

A jeśli w XCM korzystasz często z blokady to w Epiconie będzie tego jeszcze więcej. Jednak uważam, że bez tego spokojnie można się obejść. Dzisiaj nawet podczas jazdy z prędkością 30km/h+ nie było problemem zamknięcie/otwarcie amorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kasą nie szastam i sporo rzeczy musiałem sprzedać żeby tego epicona dorwać, ale jak jest możliwość to myślę, że naprawdę warto dopłacić do tej manetki :) Albo możecie pokombinować z przekłądaniem manetki np. z xcma, ale nie wiem jak to wygląda. Jak montowałem manetkę do Epicona to doszedłem do wniosku że by można było spokojnie przełożyć, bo sam montaż jest łatwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...