Skocz do zawartości

[licznik]bikemate :///


eloo

Rekomendowane odpowiedzi

Elo

 

Na początku chcialbym kazdemu odradzic zakup tego licznika...

http://www.allegro.pl/item305293676_podswi...29_funkcji.html

 

Jako ze potrzebowałem sprawdzić sobie srednią przeszukalem allegro w poszukiwaniu jakiegoś w miarę taniego licznika. Jako ze teraz mam czas na jazdę tylko popołudniami wieczorami potrzebne bylo cokolwiek z podświeleniem. W przedziale cenowym do 50zl ten lcznik byl jedyny.

 

Pierwsze wrażenie. W sumie z wygladu licznik jak licznik.. Ale widac ze tandetna chińszczyzna. Poszedlem zamontować... Czujnik musi być w odleglosci maxymalnie 2mm od magnesu przyczepianego do szprych.. Meczylem sie zeby to ustawic z pol godziny.

 

Wyjechalem sprawdzić jak dziala i akurat byl wieczor, wiec odrazu wyprobowalem podswietlanie na ktorym tak mi zalezalo... I lipa... Lampka wlancza sie na gora 3s i gasnie zanim zdazy sie cos zobaczyc... Dodatkowo cyferki sa dosyc male... Co do pomiarów nie mam zadych zarzutów, chociaz jest nieco wolne odswerzanie wzrostu predkości...

 

Razem z przesylka kosztowal mnie 50zł... a moglem kupic fajny licznik bezprzewodowy.. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jakiś nieszczęśliwy jesteś, jeśli ustawiałeś to przez pół godziny ;)

Mi montaż zajął nie więcej niż 4 minuty, wliczając w to czas otwierania opakowania B)

 

Odczyty i ich dokładność ok

Odświeżanie, cóż, mi to nie przeszkadza, patrzę się na drogę nie na licznik :)

 

Co do wielkości cyferek nie mam zastrzeżeń, dla mnie są duże :D

 

A co do podświetlenia - nie wiem czy każdy licznik tak ma, ale ten pożera strasznie dużo energii - przy włączeniu podświetlenia praktycznie nie widzę odczytów - ekran strasznie traci kontrast.

 

A i przy niskich temperaturach (0*C-5*C) ukazuje się ikonka niskiego poziomu baterii...

 

Ale jak za tą cenę(45zl) - dla mnie ten licznik jest OK :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moim zdaniem bardzo dobrze, że podświetlenie trwa ni dłużej niż sekundy, bo z natury rzeczy jest bardzo prądożerne. W Sigmie 1606L jest to tak pomyślane, że najpierw "aktywuje się" podświetlenie, a potem wystarczy nacisnąć dowolny przycisk i się włącza na 3 sek. Czyli jak klikamy, żeby podejrzeć kolejne pomiary to cały czas jest podświetlone. Nie wiem jak w bikemate...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Ja tam też się zastanawiam nad kupnem licznika z tej firmy, wiecie czy może są bezprzewodowe?

 

Bezprzewodowe są,ale nie polecam. Mój padł po jakimś miesiącu, może dwóch. Ciągle tracił sygnał z nadajnika (120mm epicona chyba go pokonałoicon_wink.gif) sh*t totalny krótko mowiąc

Edytowane przez koziol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to ten taki bezprzewodowy? Ja chyba będę kupował licznik z Sigmy za około 100zł[czarny] z allegro, ale niestety przewodowy. Mało jest fajnych liczników na allegro bezprzewodowych, są jakieś białe z Sigmy ale mi się kompletnie nie podobają. Sigma to raczej dobra firma,a ty jak uważasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to ten taki bezprzewodowy? Ja chyba będę kupował licznik z Sigmy za około 100zł[czarny] z allegro, ale niestety przewodowy. Mało jest fajnych liczników na allegro bezprzewodowych, są jakieś białe z Sigmy ale mi się kompletnie nie podobają. Sigma to raczej dobra firma,a ty jak uważasz?

 

Po Bikemate w Garym zagościł Sigma BC1606L (przewodowy) +CAD(też przewód) i zadowolił mnie na tyle że w Poisonie tez taki zamontowałem thumbsup.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki licznik, sądząc po cenie pewnie ten sam co autor tego tematu. Nie jest to ani totalna tandeta ani jakieś cudo.

Licznik dostałem z zapasową baterią. Obydwie padły bardzo szybki zeszłej zimy. Kupiłem własną i działa nawet przy -18*C. Ale znak niskiego poziomu baterii pojawia się już od mniej więcej +5*C. Podświetlenia ekranu nie używam, właśnie z obawy o stan baterii.

Czasem, bardzo rzadko ale jednak się zdarza, czujnik nie "łapie" magnesu. Ale bez przesady wyregulowanie to nie pół godziny ale trzy sekundy (może jakaś podkładka pod czujnikiem na goleni amora by to wyeliminowała?). Swoją drogą w liczniku Sigmy gdy zamontowałem czujniki (szprycha i amor) to już tego nie musiałem ani razu poprawiać... Pomiary są ok ale drugi raz bym tego nie kupił. :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Licznik posiadam już ponad dwa lata.

Przez ten okres dość dobrze go wytestowałem. Był zamaczany, zamrażany i wiele innych rzeczy z nim robiłem :)

Czujnik czasem nie załapuje magnesu, podświetlanie całkowicie zamazuje cyfry i odczyt czegokolwiek jest niemożliwy.

Pomiar dość dokładny ( tak mi się wydaje) Funkcja spalania kalorii to jakaś w ogóle abstrakcja ( więcej spalam patrząc na rower )

Ogólnie drugi raz bym go chyba nie kupił ale jak za tę cenę ( 2 lata temu coś 34 zł ) jest całkiem dobry

 

W sumie to mam pytanko:

Co dają w ustawieniach dwa obwody koła?? I jak się przełącza między obwodami ??

Jeśli ta funkcja jest tą o której myślę, to bardzo by mi się to przydało, z racji tego że normalnie śmigam na oponach kenda karma 2.0 a w góry czesto zakładam nevegale 2.35 i nie musiał bym zmieniać nic w ustawieniach. Bardzo by mi to ułatwiło życie

Tylko jak z tego skorzystać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, dziękuje za odpowiedź;)

Właśnie 5 minut temu to rozpracowałem.

Szkoda tylko, że kasuje się podczas przełączania dystans dzienny ( nie wiem jak całkowity)

 

Swoją drogą może za bardzo przesadzam z pomiarami obwodów przy poszczególnych oponach ale jaki ma wpływ te kilka mm??

Na karmie mam 2053mm a na nevegalach 2064mm. Jak to wychodzi jeśli chodzi o prędkość ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo

 

Na początku chcialbym kazdemu odradzic zakup tego licznika...

http://www.allegro.pl/item305293676_podswi...29_funkcji.html

 

Jako ze potrzebowałem sprawdzić sobie srednią przeszukalem allegro w poszukiwaniu jakiegoś w miarę taniego licznika. Jako ze teraz mam czas na jazdę tylko popołudniami wieczorami potrzebne bylo cokolwiek z podświeleniem. W przedziale cenowym do 50zl ten lcznik byl jedyny.

 

Pierwsze wrażenie. W sumie z wygladu licznik jak licznik.. Ale widac ze tandetna chińszczyzna. Poszedlem zamontować... Czujnik musi być w odleglosci maxymalnie 2mm od magnesu przyczepianego do szprych.. Meczylem sie zeby to ustawic z pol godziny.

 

Wyjechalem sprawdzić jak dziala i akurat byl wieczor, wiec odrazu wyprobowalem podswietlanie na ktorym tak mi zalezalo... I lipa... Lampka wlancza sie na gora 3s i gasnie zanim zdazy sie cos zobaczyc... Dodatkowo cyferki sa dosyc male... Co do pomiarów nie mam zadych zarzutów, chociaz jest nieco wolne odswerzanie wzrostu predkości...

 

Razem z przesylka kosztowal mnie 50zł... a moglem kupic fajny licznik bezprzewodowy.. :/

Co ty lubisz eksperymentować z licznikami ?? nie polecam :) Za 40zł to ja starą sigme BC-700 kupowałem na allegro rok temu a teraz do drugiego roweru już nie zrobię tego błędu z licznikiem na kablu... ;) Poszukać radzę licznika co podświetlanie ma dodatkowo wspierane osobną bateryjką wtedy jest o wiele lepiej i mniej ciągnie energii.Jak będę mieć już przeznaczone jakieś 100zł lub więcej to dopiero zastanowię się nad zakupem licznika do roweru. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...