Skocz do zawartości

[8276g]Marin Indian Fire Trail


krzysiekmz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

1159g realnie (nie wiem czy z hakiem czy bez)

Hehe normalnie zakochałem sie w tej ramie od 1 wejrzenia :) ale jeszcze gdyby nie ta cena i że mam już poskładane wszystko pod tarcze (rama, amor, koła) pewnie sam bym ją kupił :D możecie mówić co chcecie ale No-saint w zestawieniu waga-cena kładzie chyba wszystkie karbonowe ramy.

Ciekawe jak ze sztywnością, geometrią itd.. Ile masz na nią gwarancji? Widziałeś może jakieś jej testy (na wytrzymałość itp, lub chociaż wątki na zagranicznych forach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtej ramie jest inna struktóra karbonu. Takie grubsze nici sa jakby. Nie wiem czy to dobrze czy zle ale bardziej podobaja mi sie mniejsze. A 1159 to tez nisko. I moze bedzie przez to wytrzymalsza od No Sainta, choc wcale niekoniecznie. Bo sa rozne techniki produkcji karbonowych ram. Tak czy inaczej waga/cena bym bral NoSainta, zwlaszcza ze tez ladny ^_^ Szkoda tylko ze w przypadku tego typu ram bardzo ciezko dorwac jakies opinie o nich. A kupowac w ciemno glupio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama wazy 1159g z hakiem. Mialem brac MaxAri ale wlasnie o niebo lepiej spodobala mi sie ta ramka. Mialbym jeszcze kombinowac jak zalozyc V-ki w No-Saincie a tutaj nie trzeba. Dostalem taka znizke ze ta rama wyszla niewiele wiecej niz No-Saint B)

 

Na rame mam 2 lata gwarancji. Testy wytrzymalosciowe przechodzila. Gdzies mam linka. Firma istnieje od niedawna wiec nikt jeszcze nie zdazyl pozadnie przetestowac. Kasety tej marki uzywa np. Sauser w nowym Specu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Rama pod v-ki musi być ciut cięższa bo wymaga innej konstrukcji tylnych widełek tak aby znosiła obciążenia które działają na piwoty. a są dość znaczne.

Masywniejsza jest też główka, w no saint-cie jest dośc delikatna... (miski sterowe wcisnąłem ręką B) )

Ja ze swojego MaxAri jestem w 200% zadowolony, dodatkowo mam 5lat gwarancji.. no i te 170g mniej ( odpowiednio dla rozmiaru 17" )

Sam w sumie nie specjalnie miałem wybór gdyż jak brałem swoją to już miałem amortyzator Disc Only... Ciekaw jestem czy tych LeichtKraftów pojawi sie tyle co MaxAri :P Tym bardziej że ta pierwsza kusi oko widoczną faktórą carbonu i mocowaniem na piwoty..

Sam zastanawiam się czy nie przemalować pozostałej "gołej" części swojej ramy na czarno.. Przynajmniej nie będzie narażona na promienie UV które działają na carbon podobnie jak woda na aluminium...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem ze firmy niepotrafiace dobrze robic ram z carbonu czesto je maluja zeby nie bylo widac zle rozlozonych nici karbonowych i skopanej faktóry. Nie oznacza to naturalnie ze kazda malowana rama jest malowana dlatego ze firma nie umie zrobic czegos porzadnie.

 

Osobiscie bardzo jestem ciekaw testow praktycznych czyli tego jak sie te ramy sprawdza w praniu. Bo moze kiedys zmienie rame a szkoda mi kasy na ryzykowanie niesprawdzonej B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Moim zdaniem jest to bardzo naciągane. Zacznijmy w ogóle od tego że "Carbon" który widzimy na zewnątrz to jedynie warstwa ozdobna nakładana na sam koniec i może mieć dowolną formę przy czym raczej nie podnosi wytrzymałości ramy. Tak zwany "carbon" wcale nie musi mieć dobrze znanej wszystkim przeplatanej faktóry jest to jedynie marketingowy zabieg producentów bo po prostu takie części się lepiej sprzedają. Dla porównania można spojrzeć np ja wyroby z najwyższych grup Eastona czy Syntace... Najeżą do jednych z najlepszych i najbardziej wytrzymałych a wcale "carbonowo" nie wyglądają.

Poza tym niezbyt znane firmy które nie mają doświadczenia w carbonie po prostu zamawiają ramy u wielkich producentów.. np. w jakiejś fabryce na Tajwanie i cześć... Nawet swego czasu widziałem taki katalog jakiejś fabryki.. Można wybrać dosłownie każdy szczegół od wyglądu włókien na rodzaju haka skończywszy.. Oczywiście warunkiem był nakład bodaj minimum 1000sztuk czy coś takiego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...