Skocz do zawartości

[piasty tylne] bębenki


Rekomendowane odpowiedzi

Kolega miał tak słabą sprężynę, że smar sklejał zapadki w ich gniazdach. A sprężyny w zapadkach są właśnie różnej twardości. Kiedyś mechanik mówił mi, że świetne były sprężyny ze starych piast xt - były kwadratowego przekroju i mocno odbijały. Ile w tym prawdy to nie wiem. Hope klekocze, bo nie ma jednej okrągłej sprężyny na wszystkie zapadki, tylko po takiej zwykłej sprężynie na każdą z oddzielna:

http://www.gravity-slaves.co.uk/?a=300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyczne rozwiazanie co Hope, posiadaja niektore piasty Campagnolo, moim zdaniem jest to bardzo dobry system, gdzie kazda z zapadek ma wlasna sprezynke. Gdyby tylko CK byly tansze :)

 

A co do smarowania ja np. uzywalem smaru silikonowego z teflonem do lozysk w bebenkach Shimano, a zapadki smarowalem i smaruje olejem silikonowym rowniez z teflonem (sam olej silikonowy jest troche zbyt lepki) i jak na razie nie mam problemow ze sklejaniem zapadek itp.

Podejrzewam ze wiekszosc olejow syntetycznych bedzie dobra do smarowania zapadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...