Skocz do zawartości

[rama]jaka dla ciężkiego bikera?


grabek

Rekomendowane odpowiedzi

wazne na ile siedzi w ramie - na sztycy jest oznaczenie poza ktore sztyca nie powinna byc wyciagnieta. norma to 80 mm.

ile ma wystawac? jesli sztyca jest cienkoscienna a ty ciezki to hm wydaje mi sie ze moze to niekorzystnie wplynac na jej pozostanie prostą. mialem kiedys zwykla ciezka sztyce kalloya i wystawala sporo. zgiela sie przy moim malo radykalnym stylu jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że przy twoim wzroście 20" to minimum. Ja mam 188 i jeżdżę na 20 i mam sztyce wyciągniętą na maxa. No ale każdy proporcje budowy jak i wymagania np co do dl górnej rury ma trochę inne Najlepiej jakbyś się przymierzył do gotowego roweru w jakimś sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Recon z allegro jest tylko pod tarcze także do twoich avidów odpada chyba ze znajdziesz wersje z pivotami pod V. W mechaniczne tarcze nie ma co sie pchać już lepiej zostań przy dobrych V ewentualnie inwestuj w hydrauliczne tarcze ale to kolejne 900 zl do wydania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety rama, którą biorę pod uwagę http://www.cube-bikes.de/xist4c/web/LTD-TE...20846_.htm#geo3, numer większa jest 22".

 

Ja miałem ramke cube LTD2 w rozmiarze 22" i to było nieporouzmienie. Znaczy się na prostej drodze jako maszynka do godnego przemieszczania się niewymagajacym terenie była ok ale poszaleć na niej sie nie dało.

 

Jeśli chodzi o hamulce to kalmki jak najbardziej ale zainwestuj w SD7. Ja mam takie hamulce i nie narzekam. Siły hamowania brakuje tylko w górach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...