Skocz do zawartości

[nowy dział]codzienna komunikacja rowerowa


croix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam propozycje dotyczącą nowego działu: komunikacja rowerowa, lub coś o podobnie brzmiącej nazwie. Chodzi o miejsce gdzie użytkownicy będą mogli wymieniać sie doświadczeniami i poradami na temat codziennego przemieszczania sie rowerem, czyli np. dojazd do pracy/uczelni/szkoły. Coś na kształt Commuting z bikeforums.net.

Brakuje mi takiego miejsca w polskim internecie. Nie jestem sportowcem, nie interesuje mnie tak bardzo odchudzanie roweru czy też nowinki techniczne. Oczywiście tematy dotyczące sprzętu, jego wyboru, testów, gdzie co kupić są nie mniej ważne lecz na forum brakuje dyskusji o codziennym użytkowaniu roweru. Roweru rozumianego nie jako przyrządu do rekreacji lub uprawiania sportu ale do komunikacji (czyli zastąpienie samochodu/tramwaju/autobusu). Tematy poruszane w takim dziale można rozszerzyć o problemy infrastruktury rowerowej w poszczególnych miastach; bezpieczeństwie rowerzystów na ulicach i ścieżkach rowerowych; miejsc gdzie rower można bezpiecznie zostawić i gdzie szczególnie narażony jest na kradzież; komunikacji w zimie, deszczu; podejścia pracodawców; ogólna wymiana doświadczeń forumowiczów na co dzień użytkujących rower w ten sposób.

Specjalnie pominąłem tematy dotyczące ubioru i sprzętu z przeznaczeniem do celów komunikacji bo dublowałoby się to z już istniejącymi działami. Chociaż brakuje wątków w stylu: w jakim stroju dojeżdżasz codziennie do pracy lub jak radzisz sobie w deszczu.

I jak wam sie pomysł podoba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dyskutujemy nad tym, oficjalne stanowisko podejmiemy w najbliższym czasie :( Jednak czy problemów infrastrukturalnych poszczególnych miast nie można poruszać już istniejącym dziale - forach regionalnych wg. mnie to styka :) A odnośnie tego kto gdzie w jakim stroju pomyka... od tego mamy dział odzieży znów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...