Skocz do zawartości

[hamulce]bb7 vs LX


dazur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Stoje przed malym dylematem

Chce kupic tarczowki i wybieram miedzy Avid BB7 jedne z najlepszych hampli w swojej klasie a Shimano LX, nie sa to moze rozchwytywane hamulce ale w miare dobre.

Co sadzicie na ten temat zarowno w kwesti jakosci jak i wagi?

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LX bez 2 zdan , bo to hydraulik i to bdb , bb7 to chyba najlepsze mechaniki ale lx je wygoda bija na glowe.

a co jest niewygodnego w bb7? latwosc regulacji klockow, kompatybilnosc z wszystkimi klamkami pod V?

a moze wymiana klockow, ktora odbywa sie w parenascie sekund bez zadnych narzedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większą siłę, większą niezawodność, lżejszy (klamki od hydraulików są lżejsze- przynajmniej katalogowo. LX waży ~120gram, a bardzo lekka klamka ~150gram, do tego ciężkie pancerze i linki), modulacja itd można wymieniać bez końca :) Po za tym chyba przy zmianie okładzin w Avidzie trzeba koło wyjmować, a w LX nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie skutecznością :)

 

ze niby czemu ? no bez jaj , miales jakiekolwiek hample hydrauliczne shimano ?

 

wygodniejsze sa hydry , chocby nie wiem co klamka u mech zawsze jakis opor stawia , u hydraulikow tego nie masz , modulacja tez jest jednak lepsze , no i sam serwis w wypadku shimano sprowadza sie co najwyzej do wymiany plynu po 2 latach a o linki i pancerze trzeba dbac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Po za tym chyba przy zmianie okładzin w Avidzie trzeba koło wyjmować, a w LX nie.

A co za problem wyjąć koło?

 

Mam bb7 i sobie chwale. Wszystko zależy od Ciebie, ale hydrauliki to jednak hydrauliki. Dla mnie dużą zaleta mechaników jest to, że nieważne co sie im przydarzy to można samemu naprawić, nie trzeba sie martwić czy sie coś zapowietrzy czy nie. Co do siły hamowania nie ma co sie kłócić bo i te i te będą świetne w dobrych warunkach, w mokrym i błocie hydrauliki biorą górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...