Skocz do zawartości

[budowa] Ostrego Koła - rady i porady


KAZUMI

Rekomendowane odpowiedzi

na szprychach gwinty są walcowane. z tego co się kiedyś orientowałem to bardzo(!) niewiele serwisów to robi. znam jeden w warszawie.

 

Spokojnie, zdaję sobie sprawę jak jest wykonana szprycha i jakie konsekwencje niesie jej skracanie.

Potrzebuje narzynki M2.2 jako środek doraźny w pewnym specyficznym przypadku. Ten konkretny rozmiar jest rzadko dostępny w przeciwieńśtwie do M2 - to nawet na Allegro można wyrwać. Przy tym ostatnim jednak trzeba by niestandardowe nyple stosować i rzecz nie jest już warta zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, męczy mnie jedna kwestia przy składaniu szosy... Wiem, że to dział ostre, ale chodzi mi o skos łańcucha. Jak to się dzieję, że łańcuch nie spada (foto) gdy z przodu mamy jeden blat, a na kole jest powiedzmy 5 przełożeń? Wiadomo, że w jednym ustawieniu będzie idealna linia, ale w pozostałych 4 już nie. Więc jak to jest?

 

http://vlep.pl/skltj1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a się tutaj udzielę bo mam właśnie tak jak mówisz-ja ustawiłem sobie perfekt linię na środkowej zębatce wolnobiegu i cała reszta łapie się wtedy w bezpieczny zakres przekosu. choć czasem przy szybszym machaniu łańcuch ucieka z korby ale to rzadkie wypadki (na 500km uciekł 3 razy-w jeździe miejskiej)

 

a nie dopisałem-korba bmx 46, wolnobieg 5rzędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do strapsów typu Veganski itd musza byc pedały platformowe raczej - zeby miały przelot KRNKY_pedal_strap_black_side.jpg

 

 

do powergripsow i nosków to klasyczne klatkowe - mają dziurki do montazu nosków i mają przewłoczki do pasków

 

powergrip.JPG

 

photo_63.JPG

 

 

ja od siebie polecam powergripsy - mam i naprawde są kozackie, no i tak zrobione są ze tak powiem - samo zaciskowe, wkłada się noge pod kątem, prostuje i pasek zaciska sie na stopie

 

 

inaczej trzeba z reguly coś porzeźbic i bywa róznie, bo przy osi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To platformy odpadają, te power gripy fajna sprawa tylko ciekaw jestem gdzie to kupić.

Może kupić pas samochodowy i przelecieć na ukos. ;)

 

A mam jeszcze jedno pytanko, jeżeli posiadam normalny szeroki łańcuch i zależy mi na jego minimalnym skróceniu, to dałoby radę wstawić półogniwo ?

pozdrawiam, ostro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaką najlepiej wybrać ramę do jazdy po mieście i sporadycznych wypadów podmiejskich ? Może być nówka, mam na nią spory budżet a chciałbym w końcu ramę do której będę mógł wsadzić porządny suport bo mam dość dokręcania swojego. Moglibyście coś polecić, mam 186 wzrostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spory to znaczy ? może fuji track pro

 

Masz rację to dość pojęcie względne. Wolałbym gdyby cena nie przekroczyła 1000zł jednak widzę że Fuji kosztuje 1500zł, byłbym wstanie jakoś na nią uzbierać jednak chciałbym być pewien że jest wart swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie testowałem koła 650 z przodu, ale nie sądzisz że różnica może wynikać ze zmiany geo?

Geo ramy powinna być przystosowana do koła 650c, ponieważ będziesz haczyć(chyba że dasz krótsze korby), więc raczej jej zmiana tu nie wchodzi w grę. 650 ma mniejsze opory aerodynamiczne i jest lżejsze, ale zarazem ma większe opory toczenia. To nie jest tak, że używali ich tylko po to żeby walnąć bardziej aero pozycję na rowerze? Mniejsza baza, bliżej koło, na lemondce lepiej się wyłożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaką najlepiej wybrać ramę do jazdy po mieście i sporadycznych wypadów podmiejskich ? Może być nówka, mam na nią spory budżet a chciałbym w końcu ramę do której będę mógł wsadzić porządny suport bo mam dość dokręcania swojego. Moglibyście coś polecić, mam 186 wzrostu.

 

 

 

http://www.gromada.waw.pl/ zobacz może coś wybierzesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...